ZUNO bank končí na českém a slovenském trhu


ZUNO

ZUNO bank, první česká online banka, oznámila 4. října postupné ukončení činnosti. Od 21. října 2016 přestane nabízet služby novým zákazníkům a v první polovině roku 2017 ukončí svou činnost definitivně. V České republice přejdou účty pod její mateřskou Raiffeisenbank a na Slovensku pod Tatra banku. Podrobnosti naleznete v tomto článku.

Společnost ukončení činnosti oficiálně odůvodnila zjednodušením struktury skupiny a odstraněním duplicitních aktivit na trzích, kde působí. Klienti ZUNO Bank nemusejí podnikat žádné kroky, jelikož jim i nadále bude poskytován potřebný servis. O dalším postupu budou klienti včas informováni. ZUNO bank v České republice působí od léta roku 2011 a klienty lákala na nadprůměrné zhodnocení na spořících účtech. Úroky ale v průběhu doby působení banky klesaly a aktuálně jsou na 0,1% p.a., když jen v tomto roce klesly třikrát. Čtvrté snížení bude od 21.října 2016 a všechny sazby se nově budou pohybovat na hranici kladné nuly.

Panika není na místě, jelikož banka nekrachuje, ale končí svou činnost. Navíc vklady jsou pojištěny dle zákona do 100 00 Eur. Stávajícím klientům je doporučeno vyčkat na vyrozumění od ZUNO bank, které má přijít v rámci několika měsíců. Klientům bude pravděpodobně nabídnut běžný účet obdobných parametrů u Raiffeisenbank. Pokud by se jim nabízený účet nelíbil, pak díky kodexu mobility klientů nová banka zajistí zrušení starého účtu a převede inkasa a trvalé příkazy.


Podobné recenze