http://tracking.espoluprace.cz/aff_c?offer_id=863&aff_id=11465&url_id=1411 1x1 pixel counter :

Zonky – P2P půjčky - recenze, podvod, zkušenosti a diskuze


Zonky.cz je unikátní česká peer-to-peer (P2P) služba. Díky tomu, že Zonky funguje online, zařídíte půjčku levněji než v klasické bance a nemusíte nikam chodit. Vše zařídíte online za pár minut a peníze na účtu můžete mít už za 5 minut. Nepotřebujete žádného ručitele, nemusíte se bát skrytých poplatků a kdykoliv můžete půjčku splatit předčasně zdarma. Celá služba funguje naprosto anonymně pod dohledem České národní banky. Zonky patří do finanční skupiny PPF a lidé si už zde půjčili více než 4,5 miliardy korun.

Recenze služby

 • velikost půjčky: 20 000 až 750 000 Kč
 • splatnost půjčky: 6 až 84 měsíců
 • roční úroková sazba: od 2,99%
 • žádost: online na www.zonky.cz
 • možnost předčasného splacení zdarma

O Zonky

Do banky už pro půjčku chodit nemusíte. Výhodnější je půjčit na Zonky přímo od lidí. Díky moderním technologiím si můžete jednoduše půjčit na Zonky. Díky tomu, že Zonky funguje online, zařídíte půjčku pohodlně a levněji než v klasické bance.

Na Zonky můžete předčasně splatit zdarma

Na stránce zonky.cz stačí vyplnit nezávaznou poptávku a okamžitě dostanu férovou nabídku. Sami si nastavíte, kolik chcete měsíčně splácet. Půjčit si můžete od 20 000 do 750 000 Kč na dobu 6 měsíců až 7 let. Předčasné splacení je na Zonky zdarma.

Levněji než v bance

Půjčit si můžete na nové auto, na vybavení domácnosti nebo na vzdělání pro své děti. Zároveň si můžete svůj současný úvěr na Zonky refinancovat a ušetřit díky výhodnějšímu úroku. Na Zonky můžete získat úrok od 2,99 %.

Jednoduché a bezpečné

Důvodů je několik. Nemusíte nikam chodit a všechno zvládnete za pár minut. Navíc vystupujete anonymně, tudíž se nemusíte bát, že o vás lidi budou vědět více věcí, než sami chcete. Měsíčně splácíte jen jednu splátku. Smlouvu uzavíráte jen se Zonky, kde také splácíte vaši půjčku. Zonky zaplacenou splátku rozdělí a pošle mezi investory, kteří ve vás vložili důvěru.

Průběh žádosti

Na začátku si na webovém rozhraní vyberete, kolik si vlastně chcete půjčit a na jak dlouho. Následně budete vyzváni k vyplnění osobních údajů, vyberete, zda jste zaměstnanec, OSVČ nebo třeba na mateřské dovolené. Dále pro ověření do internetového rozhraní nahrajete dva doklady totožnosti a následně vám bude vygenerována nezávazná nabídka úroku a smluvních podmínek. Pokud se vám návrh bude líbit, jednoduše jej podepíšete za pomocí SMS. Již za několik minut potom budete mít peníze na účtu.

Reprezentativní příklad

Nejnižší úrok na Zonky je 2,99 % p. a. a více než ½ našich zákazníků s půjčkou ve výši 150 000 Kč získá na Zonky úrok do 5,99 % p. a. RPSN pro tuto reprezentativní půjčku je 7,04 %, splátka 2 958 Kč, poslední splátka 2 894 Kč a jednorázový poplatek 2 % (zde 3 000 Kč). Celkem zákazník zaplatí 177 416 Kč za 5 let. Doba splácení může být od 6 měsíců do 7 let. Maximální RPSN je 31,94 %.

Výhody pro investory

 • Nízké poplatky, poplatek se odvíjí od úrokové sazby investice a počítá denně z aktuálně investovaných peněz a strhává se jednou měsíčně
 • v momentě, kdy je investice více než 36 dní po splatnosti, poplatek vám není účtován až do další splátky
 • podstatně vyšší zhodnocení než u bank (průměrný očekávaný výnos je 6,03 % p.a.)
 • možnost investovat již od 200 Kč
 • bez nutnosti starat se o administrativu a smlouvy
 • přehledné uživatelské prostředí
 • statistika osobních investic
 • detailní nápověda o tom, jak si sestavit investiční portfolio apod.

Podmínky pro investory

 • plnoletost
 • budete potřebovat 2 doklady totžnosti (OP a k němu například kartičku zdravotního pojištění nebo pas)
 • aktivní telefonní číslo
 • vlastní bankovní účet

Výhody pro žadatele

 • poplatek pouze 2% při nastřádání 100% požadovaných finančních prostředků
 • možnost poslat Zonky obdrženou výhodnější nabídku od konkurence
 • přesně stanovená pravidla
 • ochrana osobních údajů
 • neúčelová půjčka bez nutnosti ručení
 • možnost předčasného splacení zdarma

Podmínky pro žadatele

 • plnoletost
 • budete potřebovat 2 doklady totžnosti (OP a k němu například kartičku zdravotního pojištění nebo pas)
 • nesmíte být v insolvenci
 • doložení příjmu (nejčastěji bankovními výpisy, daňovým přiznáním apod.)
 • v některých případech mohou být požadovány také jiné dokumenty; např. projektová dokumentace, rozhodnutí o alimentech atd.)

Zhodnocení služby

Projekt Zonky představuje virtuální tržiště půjček, které jsou poskytovány přímo lidmi. Díky podstatně vyššímu zhodnocení než u bank (například u spořících účtů) se jedná o zajímavou možnost investování volných finančních prostředků. Na stránkách www.zonky.cz je pro investory velice příjemné a přehledné uživatelské prostředí, které obsahuje podrobné statistiky, jež podporují a usnadňují jejich rozhodování. Portál Zonky má vlastní risk management, který důsledně hodnotí každou žádost o zařazení na Tržiště a díky rozdělení do několika rizikových skupin ulehčuje investorům rozhodování o vložení finančních prostředků. Zonky je registrováno u ČNB jako poskytovatel platebních služeb malého rozsahu.

Žádost o půjčku
Zonky – P2P půjčky
3.1 (61.53%) 301

Podobné recenze

Jedná se o podvod? Napište vaše zkušenosti.

Diskuze:

349 zkušeností s Zonky – P2P půjčky

 1. Honza napsal:

  Já mám se Zonky dobrou zkušenost. Půjčil jsem si na koupi auta. Úrok necelých 6% podle mě úplně v pohodě oproti tomu, s čím přišla banka, u které jsem už x let. Při vyřizování žádosti jsem na žádný problém nenarazil, peníze jsem měl do týdne. Odhodlávám se vyzkoušet i z druhé strany. Kamarád to má jako zábavu, vždycky mi hlásí kolik už vydělal.

 2. Jiří napsal:

  Absolutně nedoporučuji, zavádějící až lživá reklama. Skutečně požadovaný úrok ve výši čtyřnásobku inzerovaného. Takové vydřidušství nemá žádná banka. Navíc si účtují odměnu 2% z úvěrované částky. A to ještě požadují předložení konkurenčních nabídek od jiných bank, na které nemají přitom žádný nárok. Nenažraní podvodníci!

 3. Zbyněk napsal:

  Zonky dělají klamavou reklamu, jsou to podvodníci. Chtěl jsem 300.000,- a protože jsem prý u nich ještě žádný úvěr neměl, tak chtěli úrok 6,8% !!! To je zlodějna, oproti 2,99 co inzerují.

 4. Jaromir napsal:

  Urok 2,99 % jsem nevydel uz ani nepamatuji.

 5. Zonky napsal:

  Nejdříve jsem žádal o půjčku v mé bance, ale tam jsem neuspěl, nechtěl jsem zkoušet nevýhodné nebankovní společnosti. Ihned jakmile jsem narazil na Zonky zkusil jsem je. Dost mě to překvapilo, nenabídli mi úrok jako v reklamě, ale i 10,99% pro mě bylo dostačujících.

 6. Ten co mu nedali půjčku napsal:

  Pokud jste živnostník a nemate žadné úvěry a vše splacite poctivě nedostanete žádnou pujčku jejich system půjček a logika je na bodu mrazu jen dalši švindl nic vic. Komunikace pomoci robotu nebo opic co píší na stroji.

 7. Bronica napsal:

  Zkusila jsem, vyhověli mi, do týdne bylo vše vyřízené a peníze na účtě.
  Jako velký bonus považuji mimořádné splátky, které jsou mnohdy u jiných bank sankciovány vyšším úrokem.
  Za mě veliká spokojenost.

 8. Sendy napsal:

  Jako investor… po pul rocni zkusenosti – stahuji a prcham,protoze jsou mnohem lepsi portaly.Zde vysoke poplatky a neseni plneho rizika.Nesplacenych pujcek mraky na celkove mnoustvi ( i ty s dobrym ratingem ) Podpora…ano reaguji rychle,ale ze odpoved mimo misu,vzdala jsem to s tim,ze na druhe strane je nekdo jednodussi – dvakrat uz dokonce… a zlaty hreb-rezervacni system.Opravdu se tesim na to,az si to Zonky podela jeste vic u lidi a zacnou vymyslet vyhody i pro investory a ne jen pro sebe

  • Stela napsal:

   V posledním mailu upozorňovali na připravované novinky,
   tak se nechme překvapit. Jinak je pro mě Zonky zajímavá investiční alternativa,
   kde je opravdu minimální riziko se solidním výnosem

  • Jarek napsal:

   Trochu křečovité.Jako investor spokojenost, jako žadatel o půjčku nespokojenost – banka dala lepší podmínky.

   • Lada napsal:

    Dobrý den, jaká banka prosím? Děkuji Lada
    Sháním 500000kc půjčku 😊

    • Moneyo napsal:

     Pokud se Vám povede u Zonky získat ten úrok 2,99% tak takový pěkný úrok dá jen málo bank.

     • Ywak napsal:

      Úrok 2,99 IMHO získá minimum lidí. Proto píšou úroky od …
      Jako investorovi mi vadí, že pokud dlužník splácí se zpožděním 1 den, investici není možné prodat. Těch poplatků je taky dost, výnosy nic moc a pokud dlužník nesplatí, já tratím.
      Mám na Mintosu přes 13% a pokud dlužník neplatí, investice se mi aspoň celá vrátí. Ale o tom už psal František.
      U Zonky za tohoto stavu už ne.

 9. Zonky investor napsal:

  Investuji na zonky třetím rokem.Hned na začátku mne nepříjemně překvapil jejich přístup k investorům – v podstatě neexistuje žádná svobodná a rovná možnost investování,protože abyste vůbec mohli alespoň nějak , zdůrazňuji slovo ” nějak” zainvestovat – a ne podle své svobodné volby,musíte použít za vás investujícího robota , který vám občas něco podle vámi zadaných dispozic naivestuje, za což si opět strhne poplatek,mají to udělané chytře,protože se tváří, že tenhle nápad k nim nepatří, takže stržené poplatky z tohoto způsobu zainestování ani nedáte do daní.Komedie .A nyní aplikace zonky v mobilním telefonu – viz více v článku na Zonky Times na jejich webu.Tragédie na entou.Točící se fronta stovek až několika tisíců zájemců o investice v určitých kategoriích s možností zaivestovat max. 200 Kč do jedné investice,než se fronta otočí , bude to trvat třeba 14 dní nebo víc.Tohle musel vymyslet opravdu velký debil.Navíc to odebírá možnost zainvestování i přes robota ( normálně svobodným výběrem stejně nezainvestujete) .Takže – shrnuto : od samotného vzniku zonky neposkytují svobodné a rovné podmínky k investování pro všechny investory tím, jak to celé provozují, bez jimi vymyšleným autoinvestem , na kterém se někdo musí balíkovat,nezainvestujete svobodně do toho, co byste chtěli, navíc mobilní aplikace to celé ještě více przní.:-):-):-)Kam to vůbec s investory chtějí dostat????Jak je uvedeno v několika jiných příspěvcích – jsou jiné solidní P2P portály s mnohem solidnějším přístupem k investorům – takže nashle třeba na nich.

  • Jana napsal:

   Zonky nemůže mít robota, tak vymyslel rezervační systém.
   Zatím je v něm poměrně malý objem, který ale pravidelně navyšují. Pokud
   nejdete o ty nejrizikovější půjčky, tak rezervační systém funguje v pohodě.
   Samozřejmě, že krátkodobé a rizikové jsou hned pryč a ve frontě čeká spoustu
   investorů. Za mě dobrá alternativa na investování.

 10. MJLM napsal:

  Jednoduše shrnuto – tragedie, banka je mnohem rychlejší a řekl bych, že i kvalitněji dovede vyhodnotit dodané podklady a že jich nebylo zrovna málo…nejvíc mne dojalo, když k posouzení jsem naskenoval občanský průkaz, přeškrtnutý čárou, aby se nedal zneužít a pracovník mi volá, že to takto nedovede posoudit…no dvacet minut diskutování že ty údaje budou stejné, jen bez čáry nakonec skončilo tím, že jsem skenoval znova a připsal na obrázek o.p. že je to jen pro jejich účely…ještě chtěli výpisy ze všech účtů, doložit všechny možné zdroje příjmů, daňové přiznání, prostě krom velikosti bot vše co mám, no že by to bylo “snadné” to se říct nedá..potili jsme se s tím asi dva dny, napsal jsem pěkný záměr důvodu půjčky a výsledek? Nic, jako vlastník pětadvacetimilionového majetku, slušně vydělávajících nájemních nemovitostí s více než dvacetipěti let trvající historií a s příjmy více než šedesát tisíc bych dosáhl maximálně na sto tisíc…ztráta času, to už plechová bedna v bance nabízí více šancí.

 11. Tereza napsal:

  Ahoj, ja ZONKY nechapu, presne jak jsem tu cetla, chteji po vas tri papiry a obcanku a vse trva skoro tyden nez oni se tim zabyvaji, ted si pritel chce pujcit 100.000 a proste jo mi vam pujcime ale poslete vypis účetu, obcanku, pak vam oni poslou papir ktery si musite vitisknout a date ho do vasi prace vyplnit a jeste pak ho musite ve spravnym formatu nahrat jim ma zpět a proste cekame uz tyden tu jejich vymyslenou reklamu do 5minut na účtě pěkná kravina cekame uz 5dni a kdyz se tam zavola tak reknou ze se vam ozvou ze na tom pracuji. Jsem zvedava zda mu pujci nebo ne. Diky ahoj

 12. František napsal:

  Pokud chcete do sdílených půjček investovat, tak doporučuji zahraniční obdobu Zonky – portál Mintos.
  Mají zde pro investory mnohem lepší úroky a můžete si nastavit filtry podle kterých se peníze pravidelně reinvestují a dá se tam i nastavit, aby se vaše peníze investovali jen do půjček, kde Mintos zaručuje, že v případě že nedojde k placení, tak od vás Mintos tu půjčku odkoupí a vy dostanete zpět peníze včetně úroků. To pokud vím Zonky vůbec neumožňuje.
  Investuji zde už přes rok a průměrný roční úrok mám 13,5 %. Mají tam teď akci pro nové klienty, kteří si založí účet do 3.12.2018. Když si založíte účet přes tento odkaz:
  http://www.mintos.com/cs/ref/EP7VXT
  tak z částky kterou v dalších třech měsících proinvestujete nám obou přidají bonus 0,75 % až do výše 250 EUR.

 13. Jana napsal:

  Já jsem spokojena zákaznice Zonky..bylo to rychlejší,než jsem čekala a úrok 4,99% mi banka nenabidla.

  • Martina napsal:

   https://www.twisto.cz/registrace/?promo=MARTINAK45 Nejlepší je twisto. Nastavi ti limit ktery se postupne zveda, kdyz potrebujes penize do vyplaty mas je hned k dispozici a nemusis si pujcovat nekde splatit to muzes do 45 dni, popripade prodlouzit splatnost za nejake ty drobne;) fakt doporucuju TOP! Kdyz se registrujes pres muj link, dostanes jako bonus 300 kc na utratu:)

   Více informací na http://pujcko.cz/

   • Jana napsal:

    Na vaše případy se možná twisto hodilo, když jste potřebovala peníze na pár dní, ale na rekonstrukci, kterou jsem potřebovala já, je Zonky mnohem lepší. Zonky není na pár tisíc do výplaty, ale půjčku na jiné, větší věci.

   • Anonym napsal:

    Taková reklama sem asi nepatri

  • Will napsal:

   Dobry den rad bych se zeptal jaká banka vám v době kdy jste si pujcovala(předpokládám ze to bylo tento rok) nenabidlá lepsi úrok než 4,99?
   Když mesic zpět jste mohla dostat úrok až 2,34. Samozřejmě teď už to tak není ale stále pokud by jste zadala teď tak pod 3% se většinou dostanete. Upřímně mi přijde jako hloupost souhlasit s úrokem 4,99.

   • Pacik napsal:

    Troufám si tipnout, že se jednalo o Sberbanku, měla teď akci do konce roku. Navíc, do 250.000,- to mají bez potvrzení příjmů, jen přes registry, když tady čtu problémy ze sto tisíci. Unicredit má taky do konce roku akci a podobný úrok kolem 4%, takže s 4,99% RPSN bych opravdu bral spíš za průměr než za exkluzivní. Navíc, v bance si sednete a za půl hodiny odcházíte i s novým účtem, pokud chcete. Samozřejmě, obejít přes 20 bank a zjistit, kde mají zrovna akci je časově dost náročné, od toho jsou zdarma u nás v ČR poradci, když už nějakého máte. Pokud máte svého zaměstnance v bance, musíte doufat, že banka má zrovna akci. Ale ve finále, máte pravdu, že 2% jsou naprosto zanedbatelná, důležité je peníze dostat, když je nutně potřebujete. Vídávám pravidelně půjčky i přes 20%…

   • Jarek napsal:

    Dobrý den,
    Taky se podělím o moji zkušenost se ZONKY.
    Zažádal jsem o půjčku 150 000 kč a po dodání potřebných vecí jsem měl peníze do dvou dnu na účtu s urokem 4,99. Slušné jednání po celou dobu, takže za mě spokojenost. Moje banka kde jsem spustu let me nedala nic a to jsem jim nikdy nic nedlužil.

    • Zuzka napsal:

     Souhlasím, mám podobnou zkušenost se svou bankou. Jsem jim věrná tolik let a nenabídli mi nic. Na Zonky mi půjčí 400 tis., nic nechtějí sáhodlouze zkoumat, a mají velmi rychlé jednání. Úrok 4,99 mi také nabídli. Sice to není těch 3,9, jako z reklamy, ale chápu, že úrok je jistě závislý na spoustě dalších faktorů. Takže za mě spokojenost.

    • Jarek napsal:

     U mne zase naopak, banka byla výhodnější než Zonky

  • Jarini napsal:

   Musím bohužel konstatovat, že reklama Zonky není pravdivá. AirBank mi při poskytnutí menšího kvanta informací nabídla výhodnější půjčku než zonky. Ani po druhém pokusu, kdy jsem jim nabídku banky poskytnul a poněkud slevili, se na úroveň Airbank nedostali.
   Tedy jako vždy – nevěřte reklamě. To že se prsí nad půjčkami bank typu mBank nic neznamená.
   Jarini

 14. Oleg napsal:

  Lakadlo,ktere stejne nepomuze tem,kteri pomoc potrebuji. Podvod,humbuk,krasny pozlatko. Jinak nic. Klasicky bankovni podvod,ovsem tentokrat v jinym kabate,protoze uz jinak nemohli. Pryc od toho. Znam osobne jen spatne zkusenosti s nimi. Dodrou zadnou. A to nemluvim o nekolika pripadech,ale o nekolika desitkach pripadu,ktere znam osobne. Vzdy vsechno spatne. Ale asi par lidi nachytat museli,kdyz si muzou dovolit urcite dost mastnou reklamu i v televizi 🙂

  • Jana napsal:

   Já jsem spokojena zákaznice Zonky..bylo to rychlejší,než jsem čekala a úrok 4,99% mi banka nenabidla.

  • Anonym napsal:

   Souhlasim s Olegem,chtel jsem to zkusit,ale nepustilo mi to ani na zadani telefonu.Tak at si to strci do ……

   • Jana napsal:

    Tak to bude asi problém někde jinde,možná v praci s internetem:)Protože to mají udělaný tak,aby to zvládli všichni;)Ta cesta k půjčce u Zonky je jinak velice jednoduchá.

  • Marcela napsal:

   Vyhledejte se Zonky-IČO a bude vám vše jasné. Když se podíváte kdo tu firmu vlastní…

  • Lukáš napsal:

   Oleg mele nejake nesmysle…

 15. Pavel napsal:

  Dobrý den.
  Je mi z toho zle.To jsme prostě my Češi někdo udělá chybu a potom se řeší jak dlouho.Peníze mám proto že jsem spořiví chtěl jsem půjčit ale tady se nic nedovím.Zdravím všechny.

 16. Petr Novotný napsal:

  Zamyslete se nad principem tohoto projektu a proč tento projekt vznikl. Home Credit (zakladatel Zonky) tímto řeší krizové půjčky, na které si sám netroufne a získá z nich bezrizikově 2,2% ročně. Půjčka 4% tedy znamená, že na věřitele zbude 1,8% ročně a to je nesmysl, neboť je to pod nejnižší hypotékou.
  Zkoušel jsem se zapsat jako investor i dlužník, abych to otestoval, ale nebyl jsem ochoten poslat po internetu kopii svých dokladů. To také svědčí o neserióznosti projektu. Žádná slušná firma by si tohle nedovolila.
  ¨Za mě palec dolu a nedoporučuji.

  • Pan Huml napsal:

   Panáčku vy jste úplně mimo. Nechcete poslat své doklady a služba je neseriózní?? A jak si to představujete?? Vy jste asi jeden z těch, půjčte mi peníze na mě dobre slovo, ze jsem naprosto solventni a pak jsou to vlastně hajzlove, protoze po mě chtějí abych začal splácet!! Bohužel s lidma na hranici svéprávnosti nic neuděláme. Kdyby jste nerozumnel slovu svéprávnost, tak napište a já vám to vysvětlím.

   • Zdeněk napsal:

    Vypsaljsem všechny údaje,ale doklady jsem neposílal a proč také,jedná se přece o nezávaznou informaci o půjčce.Když nezávazná ,tak nezávazná.Bez dokladů.

    • Any napsal:

     Presne tak.nezavazna informace a pres zaslani dokladu a cerstveho priznani na FU a tri vypisy,mne dokonale otravili.dostanou ti,co nic nemaji.a zaruky z vydelku jsou podezrele.nebot ZONKY nema pocitac,na kterem to muze otevrit,kopie ma skvrnku(?), znovu kopiruj,odesilej.az maji vsechno,ztratim nervy s jejich kecanim a koncim.nechci.

  • Anonym napsal:

   Souhlas, zřejmě padělatelé! Po zaslání kopií dokladů vadilo,že nebyly zřetelné obrysy naskenovaných dokladů.Zajímaly je všechny čtyři rohy dokladů, aby byly řádně čitelné. Co v těch rozích chtěli číst???halas

  • Pavel napsal:

   Ja sem dluznik a investor a nemam problem a Zonky mi neplati aby jsem jim delal reklamu udelal jsem si vlastni nazor za me spokojenost

 17. Tom napsal:

  Já mám od zonky 200 000 na rekonstrukci a žádný problém. Urok 4,9.

  • Elizabeth napsal:

   Ahoj Tome také si potřebuji půjčit 200 000-,Kč na rekonstrukci zajímámě na jak dlouho splátky vycházeli ?

   • Jana napsal:

    Ahoj, je to na tobě, jak si to nastavíš. Mě se nejvíc líbilo, že jsem mohla poslat třeba něco navíc a nemusela to nikde hlásit, takže jsem většinou měsíčně posílala víc, než bylo potřeba, a tak jsem na konci ještě platila o trochu méně.

    • Honza napsal:

     Pani Jano, jak dlouho iu pracujete pro Zonky? Vase odpovedi jsou fakt směšné a je to poznat, ze nejste zakaznik, ale najata sila, aby propagovala Zonky 🙂

 18. Blade napsal:

  Zdravím žádal jsem u Zonky dvakrát a neprošel jsem při tom vše platím včas nikdy pozdě a v solusu nejsu veden jako neplatič! Mám sice už nějakou půjčku ale bohužel! Mám záznam v brki ale jako půjčku ne že bych neplatil. Poprvé mi řekli že moc utracim za rodinu, podruhé že mám půjčený peníze u nějaké rychlé půjčky před výplatou ano měl jsem ale jen 1500kč! To prý je problém proto neschválili. Takže nic! Jediný kdo fakt pomohl byli Česká spořitelna a Home credit Equa bank, Sperbank dali jsme to do jednoho a hotovo.

 19. PetrH90 napsal:

  Máte někdo i dobré zkušenosti s investováním na Zonky? V poslední době vnímám na ně dost kritiky. Děkuji za odpověď

  • khmh napsal:

   Dobrý reklamní trik, ale na úrok 3,99 % okamžitě zapomeňte, důležité je slovíčko “od” 3,99 % . Docela by mě zajímalo jestli ten úrok letos už dali alespoň deseti lidem :-).V dotazníku ze mě vytáhli skoro i krevní skupinu a jméno babičky za svobodna aby mi druhý den sdělili, že mám při refinancování nárok na minimální úrok 8,5 % ( nyní mám 7,5 % ). Dle mého názoru, ztráta času a kecy a jen kecy.

   • PetrH90 napsal:

    Děkuji za odpověď. Ohledně půjček už jsem slyšel, že ten úrok dostane malé procento lidí. Spíše mě zajímala ta druhá strana a to je ta investorská část.

    • František III napsal:

     Já jsem investorem již od 5/17 a nemám žádný problém… Stačí si projít na jejich stránkách Časté dotazy, běfem 15 min. se zaregistrovat a od 200 Kč si “vyzkoušet” investování naživo. Žádné horentní sumy k tomu nepotřebujete. Nebo jsou k tomuto na youtube nejrůznější videa…

     • Vojta napsal:

      Stejně jako mnoho jiných lidí, jsem i já hledal možnost, jak vhodně investovat volné finanční prostředky. A zkusil jsem Zonky. Po cca 13 měsících jsem si udělal vyhodnocení. Investovat se do této platformy se podle mého názoru nevyplatí. Obchodní model je obdivuhodný, Zonky profituje z obou stran (jak z investorů, tak z dlužníků) a přitom nenese žádné obchodní riziko. S ohledem na tento fakt se mi jeví poplatky pro investory jako neúměrně vysoké. Teď ke konkrétním číslům z vlastní zkušenosti: V tuto chvíli jsem na všech úrocích z mého portfolia vydělal 5.319,-Kč, z toho na poplatcích jsem Zonky zaplatil 1.362,-Kč, což je čtvrtina z celkového výdělku, kdy já nesu celé riziko! Na mě tedy zbylo 3.957,-Kč. Člověk by si řekl, že 4 tis. nejsou tak špatné, je ale potřeba také zohlednit také právě ono riziko spojené s neplatiči, které každé takovéto investování nese a zde je plně na Vás. A pokud se teď podívám do svého portfolia (podotýkám vyváženého dle rizikovosti), tak mám ve splátkách po splatnosti 3.200,-Kč. Některé půjčky (i s poměrně dobrým ratingem A, A+) jsou po splatnosti více než 30 dnů. A pokud odečtu od výdělku splátky po splatnosti, zjistím, že jsem vydělal pár stokorun za měsíc, přičemž aktuální výše portfolia je cca 127 tis. Kč. A to dle mého názoru není neadekvátní. Neříkám snad, že by se na Zonky nedalo něco málo vydělat, ale jsem přesvědčený, že celý model je nastaven tak, aby vydělali hlavně majitelé celého projektu a to bez rizika. Takže zvažte, zda do toho jít a pokud ano, za pár dnů budete mít příležitost nákupu mnoha investic i na sekundárním trhu, jak budu prodávat své portfolio, abych ze Zonky odešel 🙂 Hezký den všem

   • Standa Novák napsal:

    Jen pro info… já mám od Zonky úrok 3,99 (RPSN 4,5) a manželka 4,99 (její RPSN neznám), takže určitě to lidi dostávají. Berou v potaz kolik půjček kdy klient měl, kolikrát platil pozdě nebo kolikrát dlužil. Asi tak 🙂

    • Jarek napsal:

     Buď jste si to právě vymyslel a nebo ani nevíte co máte. Zadával jsem si v kalkulačce na Zonky.cz všechny možné varianty a úplně nejnižší RPSN vychází na 4,7%. Úplně nejhorší RPSN co tam můžete při úroku 3,99% dostat je 12,19 % a to už je pomalu horší než u nějakých podvodníků.

     • Pavel napsal:

      Jestli je to ten, co myslím, tak si vymyslel, rád se dělá “zajímavým”.

   • Karel Bajer napsal:

    Jsem investor, na Zonky mam pres 400 investice, aktivnich nyni uz jen 355, portfolio napric vsemi urokovymi sazbami. Vcetne ja osobne pres 30 v urokove sazbe 3,99. Takze to funguje a pisou zde negativni komentare pravdepodobne pouze rizikovi zadatele, takovych rizikovych investic mam taky par, ale pravni oddeleni Zonky funguje skvele a po 2 letech nemam jedinou ztracenou korunu. Takze doporucuji jak zadatelum, tak investorum.

    • F napsal:

     Přesně tak! Je stejným závěrům jsem došel i s menším rozpůjčovaným balíkem. No ale zas je pravda, že by to mohlo vydělávat víc. A to že riziko je moje, je polopravda; chápejme souvislosti: rizikový dlužník neprojde výběrovou mašinerií (to vyplývá z tady těch komentářů, kdy si lidi stěžují, že půjčku nedostali) a za druhé, je skutečně na investorovi, komu půjčí. Já například nedám ani korunu na auto (vlastně až na vyjímky).

   • Honza St napsal:

    Požádal bych je o vymazání údajů? Takto budou mít docela slušný statistický vzorek lidí, kteří odpověděli na konkrétní dotazy a nějaká studie by na to mohla klidně vzniknout. V horším případě prodej citlivých informací.

  • Bo napsal:

   Přečetl jsem komentáře a nějak nevím. Mám pocit, že hodně lidí (ne však všichni) tu píše jen svoje názory bez opravdové znalosti věci. Jsem investorem na zonky, jako investora mě zařadili do týdne, a osobně nemám se zonky žádný problém. Pokud jsem měl dotaz, odpověděli online během pár minut. Já rozhoduji komu půjčím své peníze a i jaké za to ponesu riziko. To, že zonky pořádně prověřují žadatele o půjčku a že některé odmítnou, je z mého hlediska jen dobře, protože tím minimalizují mé riziko.
   A že se některým žadatelům nelíbí jaký dostali úrok? Vždyť si tu půjčku nemusíte brát když se Vám nelíbí podmínky. Pokud někde dostanete lepší nabídku, jděte tam. Je to nakonec logické.
   A poslední věc. Jsem na zonky poslední dobou dost často a úrok 3,99 nebo 4,99% tam není nic zvláštního. Že do něj investoři moc neinvestují, to už je druhá věc. Na druhou stranu, pokud se nemýlím, pokud se na půjčku nesloží investoři, doplácí to zonky. Takže půjčka není podmíněna 100% vkladem investorů. Nicméně si nejsem jist, jestli nemusí půjčka od investorů dosáhnout aspoň nějaké úrovně. Ale asi ne, aspoň se mi ještě nestalo, že by se mi nějaké peníze vrátily, protože půjčka nebyla zainvestována. Splátky mi samozřejmě chodí 🙂

   • bob napsal:

    noo Ty si mozna v pohode, ale jinak ??? pujcku 20 tisic, coz potrebuji abych koupil auto pac to mi ted chybi, tak nedaji , na uctu penize mam furt, sem zacinajici zivnostnik a nepujci , uplne na hovno, at uz bych to chtel splatit rychle, proste nedaji a ze lidi lidem, hovno ,jak v bance , penize nikdo neda , musim vic makat a jinym, nikdy nikomu nic vse napolno a za penize , nic zdarma, jen at kazde plati , vychcanek kazde 😀 😀

  • kotrmela napsal:

   Zrovna dnes jsem se přesvědčila o tom,že “Zonky” Vám nepomůžou,ani když budete mít příjem jakkoliv velký!!!!Chtěla jsem pomoct dceři s financemi a jelikož je na mateřské dovolené jí by nikdo půjčku nedal,což je pochopitelné….tak jsem zkusila “Zonky”…..příjem máme s přítelem opravdu pěkný :-),ale chtěli jsme to udělat nějak “oficiálně”,aby dcera cítila zodpovědnost….a ejhle!!!stačila malá(SOUKROMÁ!!!!!!) poznámka na výpisu u DOMÁCÍ PLATBY a zonky se ke mě obrátily svým pruhovaným zadkem,takže za mě si ty jejich reklamy můžou strčit do……těch pruhů!!!!!

 20. Pavla napsal:

  Chtěla jsem u Zonky půjčit 30.000kč. Půjčku mi neschválili, neboť jsem v poslední době dvakrát změnila zaměstnání…Myslím, že pokud chtějí něco zakládat na důvěře, tak by první měli věřit nám. Nikdy jsem půjčit nepotřebovala, nebyla jsem na ÚP, vždy jsem zaměstnaná, holt se mi naskytla možnost lepší práce…Raději půjdu do banky…

  • Vlasta napsal:

   Naprosto s Vámi souhlasím. Již jsem si u Zonky půjčil a chtěl jsem “připůjčit”. Výsledek byl, že ani omylem , protože mi zbývá JEN 21 000Kč měsíčně čistého. Zdá se Vám to neuvěřitelné? NO, bohužel i tací schvalovatelé jsou u Zonky. Dokonce zprávu o tom, že nejsem bonitní mi napsal vrchní schvalovatel. Takže asi tak.

 21. Paní Nová napsal:

  Proboha lidi! Zvonky lidi pujcuji lidem je naprosto nesmysl!!! Je to celé jen o homecreditu…. 90%
  To znamená ze 90% půjček kryje HOMECREDIT! a 10% lidi ale pozor jaky lidi ty který potřebuji vyprat peníze!
  A hned to udělají ze lidi půjčují lidem což je nesmysl. Je to jako kdyz mate slevy a je to sleva od 199kc a stačí mít pouze jednu jedinou věc za 199kc a zbytek za 999kc aby to každý pochopil to je příklad. Takže stačí mít jednoho investora fyzickou osobu a hned udělají reklamu ze lidi půjčují lidem. To samé jako urokova sazba OD 3.99% daji to jednomu člověku za nemožné vysokou splatnost a zbytek je od 9% v lepší případě v horším 15% úrokové sazby. Pro zkušenost zkuste vy kdo koliv tam jit a chcit investovat peníze je to nemožné musíte někoho znat kdo uz investuje což skoro nikdo není! A HOMECREDIT se nerad dělí o své pracně vydřené úroky z ovci jako jsme mi!!!!

  • Jiří napsal:

   Já dostal 40.000 s urokem 3,99% Kde je problém.

  • Miloš napsal:

   Milá paní Nová, nevím jak jste k tomu názoru příšla, ale já jsem investor a stal jsem se jím na základě doporučení známého, který již investorem byl. Na každé půjčce vidíte (tedy investoři) kdo a kolik půjčil a další podrobnosti. Mám pocit, že nevíte o čem píšete. Tedy bohužel.

  • David napsal:

   😀 omlouvám se, ale dobře mě to pobavilo :). Na Zonky investuju 2 roky a pár dnů… a můžu jen napsat to, že nemáte pravdu.

  • Andy napsal:

   Tady musím reagovat taky, to co jste napsala, tak je opravdu mimo misu 😁.. Jsem tam sice jen půl roku coby investor, ale vidím jak to tam funguje.. Za mě spokojenost a věřte, lidé se na zainvestovani požadované půjčky hodně podílí a zonky to jen v případě nepokryti celé půjčky dotáhne, někdy nic, někdy 500, někdy holt z jejich strany padne dvacet táců…, tak než vypustíte někde takovej blábol, tak si ověřte fakta

  • Pan Huml napsal:

   Ty jsi slušně mimo😂. Madam než začnete ze své v podstatě prázdné hlavy příště chrlit další moudra, tak si nejdříve zkuste zjistit, jak služba opravdu funguje a jaká je vlastnická struktura. I na internetu je to dostupné.

 22. blabla napsal:

  Taky moc nerozumím, co chtějí těmi reklamami říct, chtěl jsem refinancovat úvěr s úrokem 6,7 % a nabídli mi 8,3 % 🙂 to absolutně postrádá smysl. Mám takový dojem, že se z dobrého úmyslu stala lichva 😀

  • Miloš napsal:

   Pane blabla, každý si chrání svoji investici. Je tedy logické, když někdo, kdo půjčuje, že si oveří komu půjčuje (mimochodem už je to jeho zákonná povinnost) a když Vám byla nabídnuta taková úroková sazba jaka byla, tak k tomu něco muselo napovídat, tedy asi jste rizikový klient. Nic jiného mě nenapadá.

   • Petr napsal:

    Přesně tak, když vás neznají a přijdete jim jako riziková investice,tak je procento větší. Já si na zonky nemůžu stěžovat. V GE mám úvěr, řádně platím jsem jejich klient mraky let a prostě když jsem potřeboval peníze tak i jako jejich řádný klient jsem utřel. Před Vánoci nám odešla tv tak jsem si vzal novou a půjčil jsem si, podotýkám od home creditu kde bylo to cca 23% úrok. No zkusil jsem zonky refinancovat úvěr a dali mi procento 8 něco. Pořád jsem na tom byl lépe. No a pak jsem potřeboval peníze na opravu auta cca po půl roce tím že jsem řádně splácel tak už jsem byl méně rizikový a při opětném refinancování jsem dostal 5,99 a to jsem tam chtěl převést úvěr od GE kde je nějakých 400tis. Ale jelikož tam mám 5,9 tak bylo zbytečné to refinancovat, tudíž jsem snížil na potřebnou částku, to bylo za tu tv a peníze na víc na opravu auta a procento mi pořád nechali na 5,99. U banky by se to rozhodně měnilo. Tak že jak tu někdo vykřikuje že zonky je Homer credit je velká lež. Navíc přístup u zonky mě doslova fascinoval, sami mi řekli že se mi to nevyplatí převést od GE, příjemný, hned mě pochopili co chci a neměl jsem vůbec pocit že někoho otravuju jako v mé bance a navíc menší poplatek za úvěr než u banky. Absolutně se zonky nemám žádný problém. Chtěl jsem zkusit znovu refinancovat ten velký úvěr ale pořád mám v nabídce 5,99 a řekli mi ať to zkusím za nějaký čas. Tak že pokud někdo není ověřený tak co chce? 3,9? Proveďte se proboha, v bance vám nedají vůbec nic, nebo nechtějí refinancovat a tady brečíte.

   • mejla napsal:

    Pane Miloš,tak mĕ připadá,že jste jejich zamĕstnanec 😀 Osobně zkušenost nemám,jen nad půjčkou přemýšlím,ale po zjištĕní komu zonky patří rychle utíkám…Pamatuji,když začínaly na tu neuvěřitelnou zlodĕjinu.

 23. Klára napsal:

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat těch, co už měli půjčku od zonky, jestli se veškerá komunikace probíhá online. Mám trvalou adresu v ČR na které ale nebydlím, a nerada bych aby mi tam cokoliv bylo doručeno. A kontaktní adresu mám v zahraničí, kde jsem delší dobu, a tak nevím jestli to nebude problém.
  Děkuji

 24. Julius Taragoš napsal:

  No nam nepučili lebo sme chceli nejakych 200tisic a povedali že bisme to nevratili. to je klamave lebo ja vzdykedy vratil požičane. Je tu někdto kto by pozical?

  • Helena napsal:

   Dobrý den AQUA BANK VÁM půjčí bez problémů .Stačí jen občanský průkaz a vyplnění dotazníku . Peníze dostanete hned v ten den nebo na druhý den .Mám s ní velice dobrou zkušenost .Doporučuji

 25. eldorado napsal:

  U zonky jsme chteli vzit menší půjčku, jak vyše bylo uvedeno, vytahuji veškere info…a nakonec takovy urok že jsme nechapali….v bance nam poskytli bez problemu vyšší částku a za poloviční urok , takže nechápu jak můžou řikat i v reklamach že maji lepši urok než banky. přijde mi to opravdu jako nějaká past na lidi.

  • Anonym napsal:

   Dobrý den. Žádala jsem ZONKY o větší půjčku na refinancování. V bance s úrokem 11,9% nešlo nic dělat a u zonky jsem v pohodě dosáhla na 4,99%. Velice slušné jednání, vstřícnost a rychlost. Zonky mohu jen doporučit.

 26. Anonym napsal:

  Taky bych chtěla přidat komentář… Lákavá reklama, jak si těhotná maminka na mateřské chce půjčit na karavan a je vysmátá, že se ji na něho lidi složili. Kecy v klecy!!! Taky jsem na mateřské a potřebovala jsem půjčit 10 tis., porouchalo se mi auto, tak jsem potřebovala na opravdu a samozřejmě mi to zamítli, právě proto, že jsem na mateřské a mám malý příjem. Aspoň nedělejte podvodné reklamy!!!

  • Kondy napsal:

   Když nevíš jaké “i” se píše ve slově kleci, tak se nediv že ti nepůjčej 😀

   • Anonym napsal:

    třeba je to schvalně humor vl 🙂

   • Anonym napsal:

    =D=D=D

   • Anonym napsal:

    Kritizovat někoho za gramatiku a napsat “nepůjčej” 🙂 do toho tykat někomu koho neznám. No nevím nevím…..

    • Gustav napsal:

     To si jen pan neomylný myslí že je nejchytřejší. Mám rád tyhle chytrolíny. Zvláště když ani nezná takovou základní věc, jako že se cizím lidem zvláště ženám netyká. Co Vy na to Kondy, poučíte nás.

     • Ha,ha napsal:

      A zvláště, když se před když, píše čárka. Nechte té gramatiky a raději pište to, co je důležité. Jestli opravdu je dobré si na Zonky půjčit.

   • Alice napsal:

    Paní má y správně.Rikají vám něco vzory v českém jazyce?Asi ne,jinak by jste si nedovolil chybně opravovat.

    • Zuzana napsal:

     Klec = vzor píseň. 6. pád v písni . Měkké i.

    • Mr.Noone napsal:

     To vážně Alice? 😀 😀 Klec bez klece jako píseň bez písně… Takže ano, opravdu tam má být měkké i. Vám vzory něco říkají? Asi ne, jinak byste neřekla tohle -_-

  • AmaDea napsal:

   Nemá se o těhotnou maminku starat manžílek? (Mimochodem: je těhotná žena už maminkou?) A na co potřebuje karavan? Ten na porození není nutný, ne???

  • Pavel napsal:

   Tak toto rád slyším jako investor, Váš příspěvek potvrzuje, že Zonky riziko nepodceňují.
   Děkuji za komentář 🙂

  • Anonym napsal:

   Žena na mateřské dovolené je finanční riziko pro každou bankovní instituci,je dobře že Zonky nepůjčí každému….Jsem investor a jejich přístup k posuzování půjcek mě svým způsobem ochraňuje

  • Anonym napsal:

   Půjčují od 20 000

 27. Dan napsal:

  Pořád nedokážu pochopit proč upřednostnit Zvonky před bankou? Úroky jsou podobné a v bance máte v případě problému se splácením možnost se vždycky nějak domluvit. Tyhle a podobné lichvy NIKDY!

  • moje jméno napsal:

   Jaký lichvy? Co to plácáte za nesmysly Dane? Přečetl jste si to vůbec? A ve které bance Vám půjčí od 3,99%? Bože to jsou plky..

   • jita napsal:

    jo ale až při 500tis. na 84 mes.je 3,99

    • Filomen napsal:

     To pěkně plácáte.. máme 75.000,- s 3.99% na 24 měsíců… -.- předtím jsme měli 220.000,- na 60 měsíců za 5.99%… ani jedno nám banka rozhodně nenabídla

     • Pepa napsal:

      Zonky si automatycky odečte 2%.
      To znamená že Vám příjde částka -2%.
      Tudíž výsledný minimální úrok je 5,99%.
      Mrkněte na to lidi.
      Nic není , tak jak to vypadá.
      Hodně štěstí

    • František III. napsal:

     Mýlíte se rating 3,99% Vám dají, pokud předložíte velmi dobrou bonitu, nezáleží na délce splácení. Sám jsem zainvestoval půjčku 3,99% na 21 měsíců cca 100 tis.

    • Marek napsal:

     Není pravda. Pujčeno 40.000 a urok 3.99 procent.

   • Jan Novák napsal:

    A komu Zonky půjčili za 3,9 ??? Toho bych rád viděl. Mi řekli 10,9. Tak jsem jim s tím hned sekl a řekl, aby vše vymazali. Doufám, že to udělají.

   • Anonym napsal:

    nesmysl to je OD ale realitaje jinde ja ctel 350000 nabidka byla krasnej 11% rekl jsem ze urcite ne e tak to najedou slo na 6 opet jsem odmitnul a sel do banky za 4

  • betka napsal:

   to bych tedy o bance netvrdila,že se s problémy dá domluvit. Zonky sice neznám,ale ani jedna banka mi nevyšla vstříc. Jediný Provident byl v pohodě

  • Jarek napsal:

   Smutný, řekl bych, že o tom nic nevíte, mám půjčku od zvonky s 4,99% a úplná spokojenost! Zkuste mi pomoc, ve které bance mi to dnes do 5 dnů poskytnou. A pokud někdo nemá na splátky, tak si nemůže půjčit… tak to je, i když zde bude nadávat.

 28. Luonek napsal:

  Slušný článek.
  Risk management u Zonky funguje slušně, ze všech zájemců cca 1/4 (25%) se propracuje k půjčce, dostanou rating. Ostatní jsou odmítnuti z důvodu, že nesplní podmínky na bonitu, obdobně jako u bank.
  Lidi co tu brečí, že musí dát k dispozici osobní doklad jsou úplně mimo, banky to dělají podobně pro lustraci klientů v rejstřících. Zda si někdo myslí, že dostane půjčeno na dobře vyšpulený kukadla je s největší pravděpodobnosti dost naivní.
  U Zonky je přebytek investorů nad zájemci o půjčky, většina investorů chce investovat do vyšších úrokových sazeb, Zonky od 1.9. zvedají poplatky pro investory progresivně (čím vyšší úroková sazba, tím vyšší poplatek z půjčky pro investora), na jednu stranu změna oproti původnímu konceptu 1% za jakoukoli půjčky, na druhou stranu asi nutnost, neboť hodně investorů používá k investování automaty a bezhlavě valí peníze do půjček s vyšším úročením.
  Normální investor, který si chce přečíst příběh a rozhodnout se o investici momentálně nemá v podstatě šanci stihnout zainvestovat do půjčky s ratingem A až D.
  Z pohledu investora/ů je to v současné době závod, kdo je schopen dřív zainvestovat, půjčky s ratingem A až D jsou zainvestovány většinou do 1 minuty (za několik vteřin), to člověk u PC technicky nestihne. Ač jsem zastáncem zodpovědného investování, tak nyní jsou Zonky závod “kdo dříve” a příběh investora ustupuje do pozadí, investoři jej nečtou/nestíhají číst.
  Kdo projde risk managementem má velkou šanci, téměř 100%, že získá půjčku.
  V případě, že Vám některé banky poskytnou lepší podmínky úvěru, vemte si jej tam, kde to máte výhodnější, podělte se s námi/lidmi třeba zde, ne vždy je pro každého volba tam nebo tam stejně výhodná.

  • Kondy napsal:

   Do minuty? Mě to tam visí už 20 hodin a ze 400.000 mám ztím 200,- kč 😀

   • Alča napsal:

    Ach Kondy. Nedobírej si druhé,jak píšou.Sám máš chybu ve slově “zatím”. :)))

    • Mirek napsal:

     Nejenom v tomto slově, že… “Mně to visí” (teda Kondymu, mně ne, mně to stojí), to je základka, i když, to uznávám, je to těžší učivo.

     • Zdeněk napsal:

      Vypsaljsem všechny údaje,ale doklady jsem neposílal a proč také,jedná se přece o nezávaznou informaci o půjčce.Když nezávazná ,tak nezávazná.Bez dokladů.

  • antigona napsal:

   Hm, já mám úvěr 150 tisíc u své banky (Airbank) za 4,9 %. Zonky mi v ničem nepřijde lepší. Jestli Zonky lustruje riziko stejně jako banky, tak ten rozdíl v úroku u těch, kteří úvěr dostanou, nebude u banky nebo Zonkyho nijak velký.

   • Jarek napsal:

    Ono porovnání úroku, kde je to lepší, je velmi obtížné… možná jste to zkoušel na Zonky a dostal jste vyšší úrok a pak je Airbank pro Vás lepší, ale možná jste to nezkoušel a jste velmi bonitni klient a dostal by jste na zonky třeba 3,99%. Zvláště, kdyby jste jim předložil nabídku z Airbank… 🙂

  • Ppp napsal:

   Ceska republika je jeno samej podvod a kuplířství nic vic ale z neceho musíme žít.😆

 29. Mrazík napsal:

  poslední solidní pujčka byla novomanželská a pujčka roh před 1989, to co tady prezentujou naše finanční ústavy a “lidi” je lichva povolená bandou, která vládne. Jestli chcete půjčku na úrovni, pujčte si v zahraničí a překvapí vás jaké úroky mají třeba jen naši sousedé v německu.
  nejsem žádnej bolševik, jen říkam, že člověka v nouzi vždycky kopnou do ještě horšího rohu. čtětě smlouvy , hezkej den.

  • Anonym napsal:

   Máte pravdu…souhlasím.

  • Pavel napsal:

   presne toto tvrdím roky vtedy to bolo o rodine a ľuďoch dnes je to len využívaní tých slabších vo svoj prospech ,,,, a finančne ústavy zonky nevynímajúc su toho obrazom

 30. Karel napsal:

  Zdravím, všechny tyto půjčky zonky, japonská půjčka, kamali od Home creditu jsou i nadále blaf na lidi!! Jako to bývalo od jakživa, vysoké úroky, dlouhá doba splatnosti, aby z lidí vytahali co nejvíce peněz!! Co slibují není pravda,ale bohužel jsou lidi hloupí, berou si to a těžce přeplatí.

  • zezulková napsal:

   Já si myslím,že každý člověk si může určit jak dlouho bude splácet,to spíše mají banky.

 31. LK napsal:

  radsi budu verit zonky nez nejakemu finxu

 32. Láďa napsal:

  Pozor na Zonky,
  podle mého, nefér a neseriózní jednání, nejdříve z vás on-line vytáhnou veškeré informace ( tři výpisy z účtu ), osobní data ( občanku z obou stran, druhý doklad,atd.) a teprve poté, vám po telefonu zdělí, že na půjčku nemáte nárok, protože nemáte např. telefon, nebo krátkou pracovní smlouvu atd. Já osobně si myslím, že by bylo solidní pokud by nejprve Zonky zjišťovali právě tyto informace na základě kterých by zdělili, jestli je půjčku vůbec možné poskytnout a teprve poté se domlouvat o jak vysokou půjčku se jedná a od lidí požadovali tak intimní informace jako jsou výpisy z účtu, rodná čísla atd. Takhle to vypadá, jako když pro nějakou firmu jen shání data od lidí na mířený prodej, či reklamu!

  • Richard napsal:

   Tak jsem zpětně přečetl komunikaci a jsem Vážně rozhodnut ZONKY neoslovit. Osobně děkuji za Vaše názory. Reklamu mají opravdu optimistickou. Všichni šťastní a správně rozhodnuti. Souhlasím s názorem – hledat – porovnávat – a hlavně číst a nepodepisovat, či odsouhlasit, když něčemu nerozumím. Přeji Všem šťastné pořízení.

  • Anonym napsal:

   zajímavé informace, zdá se,opravdu, jen sbírat osobní údaje, dobrá myšlenka

  • fujiminava napsal:

   Dobrý den,
   teď se posaďte dejte si kávu, uklidněte se a zkuste se na to podívat z hlediska investora, který přeci půjde raději do bezpečné investice a k tomu jsou potřeba informace.
   Nikomu neberu, že shromaždují data(to dnes dělá každá společnost). Je-li to výhodné nebo zjistíte určitě z obchodních podmínek, které jste ani nečet… nebo se mýlím?
   Z hlediska půjčky si sakra rozmyslím jestli je to výhodné…

   • Milan Čížek napsal:

    Z pohledu investora se Zonky od 1.9. končím. Extrémní zvednutí poplatků přelitých na investora byl posledním hřebíčkem.

  • Stanislav Červinka napsal:

   Mám podobnou zkušenost.Půjčku bych sice získal,ale s lichvářským úrokem10,5procenta.

  • zezulková napsal:

   Vy si všeci myslíte,že Vám každý půjčí aníž by Vás měli prolustrované?Nemůžou přece půjčovat lidem,kteří dříve měli půjčky a nespláceli je a jsou zapsaní v registru.Byli by sami proti sobě,né?

  • I. napsal:

   Určitě se nezastávám finančních institucí jako je Zonky, která spadá pod stejnou firmu jako například Home Credit. Ale Vaše stížnosti na nutnost dokládat kopii dokladů, výpisy z účtu případně pracovní smlouvu. Představte si někdo bude znát Vaše rodné číslo a adresu kde bydlíte. Kolikrat jste ho už někde nahlašoval? Kopii dokladů slouží k identifikaci. Když Vás zastaví policie tak jim taky nebude stačit když jim údaje nadiktujete. Vždyť jde o Vaší ochranu. A ano, výpisy z účtu a vyplatnice maji taky svůj smysl. Taky bych mohla nahlásit, že beru 50tis měsíčně a výdaje mám 10tis. Ale pokud je realita taková, že beru 20tis a výdaje budou 15tis tak to mi hold těžko schválí nějakou půjčku. I banky jsou vázané životním minimem, který musí žadateli zůstat. Víte vůbec, že je právně napadnutelné, když banka špatně posoudí Vaší bonitu a Vy se dostanete kvuli půjčce do problémů. Není to tak dlouho co jedna klietka banky takovýto soudní spor vyhrála. Je pochopitelné, že když po bance chcete peníze, že má banka právo si vyžádat výplatnice nebo výpisy a kopii dokladu, aby se vyhla rizikům jako je to, že si někdo cizí vezme půjčku na někoho kdo by se pak asi hodně divil nebo že bude banka riskovat další prohrané soudní spory. Věc druhá,my jsme ti co po bance něco chceme. Jen čistě logika věci, já nemám 200tis, banka je má, a ja po ní chci, aby mi je půjčila, tak pro to snad taky musím neco udělat. Nikdo Vám nepůjčí na dobré slovo a pozdrav. To, že chtějí všechny ty doklady je nejen kvůli ochraně banky, ale i ochraně naší. Pokud se nám to nelibi, nikdo nás nenutí si peníze půjčovat. Našetřeme si sami ze svého a pak nebudeme muset řešit, že někdo, kdo nám má půjčit peníze, chce vidět doklady totožnosti a výpisy z účtu. Já jsem za to ráda, mám totiž jistotou, že si nějaký podvodník na mě nebude brát půjčku, protože pouze já jsem schopná dát kupy vše co banka požaduje.

  • Jarek napsal:

   To co jste popsal zákony (hlavně 101sb.) nedovolují s zinky je Dobre auditované společnost, která již dnes splňuje pravidla GDPR , která budou platí od 5/2018. Myslím, ze je to jen Váš špatný pocit a zlost po odmítnutí, jako rizikového klienta.

 33. Dan Lukes napsal:

  No, jak se chovaji k veritelum netusim, ale chovani k investorum je dost prezirave. Asi dusledek toho, ze jich maji dost. Chtel jsem to ze zvedavosti vyzkouset, zaregistroval se jako investor, pockal si tri mesice na zvaci dopis – a nastal zadrhel. Zrejme nejaka chybka v systemy zpusobovala, ze jsme zaslanym kodem nebyl schopen dokoncit registraci a nastavit heslo.
  Napsal jsem jim jednu zadost o pomoc, po ctrnacti dnech bez jakekoliv odpovedi jsme se pripomel, ale dalsich ctrnact dnu pryc a stale ani carka odpovedi. Ano, behem toho mesice zavadu odstranili.
  Ted uz heslo nastavit mohu a registraci by dokoncit slo. Jenze ja uz tak nejak nechci. Pujcky jsou samozrejme o riziku – ale od veritelu, ne od Zonky. Ti musi byt duveryhodny prostrednik.

  Kdyz mi pres dve urgence nejsou schopni napsat jakoukoliv odpoved na prosty dotaz, jak mam verit, ze se mnou budou mluvit v pripade, ze by doslo k jakymkoliv problemum okolo penez, ktery by bylo treba nejak resit ?

  Nadseni “zkusit to s nimi” me preslo driv, nez doslo k prvnimu pokusu.

  Ale investoru je, zda se dost, takze chapu, ze o ne Zonky nijak zvlast dbat nemusi a nez resit nejake zadrhele s vadou registracniho systemu, je snazsi sahnout po peti dalsich, kteri zadny problem nemaji. To je v poradku.

  Ale mohli mi to rict rovnou, jako mezi normalnimi slusnymi lidmi, a nedelat mrtvyho brouka.

  • Ikar napsal:

   to je zajímavé. Jsem investorem od roku 2016 a nikdy jsem neměla problém s komunikací se Zonky. Na chatu reagují během několika minut a po emailu do druhého dne.

 34. Susanne73 napsal:

  Dobrý den, připojím se se svojí s zkušeností z P2P.Po ztrátě zaměstnání a dlouhé době insolvenční podvodné správě mého zaměstnavatele. Jsem se dostala do složité situace.
  Dostala jsem se tak k P2P Bankerot.Bohužel mají 14% provizi. Vše však s uveřejněním trvalo asi 3 týdny. Nakonec se našel investor .Sám mi pak napsal email, ve které mi sdělil, že jsem poslední, které půjčuje a po každé splátce mi posílá bonifikaci 500,-Kč.
  Se Zonky nemám zkušenost, ale vždy čtete smlouvy než podepíšete.
  P2P jsou jako projekt zajímavý, ale vždy se jedná o lidi,kteří to řídí a mi Češi jsme dost záludný. Přeji hodně štěstí všem.Já ho našla ve svém investorovy.
  Zkuste spíše Benefi je na trhu dlouho a byl prvním projektem.

  • Banan napsal:

   Z pohledu investora: Benefi je nejak mrtve, po zmene zakonu uz zadne pujcky nezverejnuje.
   Zonky zase zvysilo poplatky pro investory, bodat by ne, kdyz investoru je prebytek a vetsina z nich si neumi zpocitat, ze investice po zapocteni poplatku, dani a inflace je naprosto nezajimava.

 35. Anonym napsal:

  Pro mě Zonky nejhorší volba!! Chtěla jsem u nich refinancovat úvěr a oni mi dali úrok asi 16%, ptala jsem se proč tak vysoký a odpověděli, protože můj předchozí úvěr měl úrok 22%, což ale nebyla pravda a také jsem jim to dolozila. Řekli, ze asi chyba v registrech a úrok mi dali 10,99%. Teď jsem šla do Sperbank, kde mi dali úrok 5%, strašně vstřícní a ve všem dobře poradili. Když jsem Zonky požádala, ať mi vysvětli ten strašný rozdíl v úroku, řekli mi, ze jsou rádi, ze jsem dostala lepší nabídku a mám jít jinam. Zonky nebrat!

 36. Honza napsal:

  No moje skušenost se zonky je tato.

  Potřeboval jsem urychleně půjčit 100.000,- na nejmenší úrok. Nejdříve jsem se dohodl s bankou, kdy mi poskytli úrok 5,9 založení bez poplatku, mimořadné splátky, předčasné splacení za 0 Kč. Tak pak jsem tedy zkusil zonky. Vypočítali mi úrok 4,99 a to ještě s tím, že musím doložit potvrzení z práce (zbytek jsem jim naskenoval). Když jsem si to propočítal s bankou tak má úspora se zonky oproti bance byla za celou dobu splácení 5 let 400,- Kč a ještě nebyla jistota že se investoři na půjčku složí. Když jsem se jich ptal proč nedostanu úrok 3,99, tak mi bylo sděleno, že kvůli tomu že účet mám společný s manželkou (na její jméno) když jsem oponoval, že přece nebudeme mít účty dva abychom platili dvoje poplatky, tak na úrok který jsem chtěl nekývli a tak jsem to vzdal a vzal půjčku v bance a ještě ten den jsem měl peníze na účtě. (Podotýkám, že jsem 23 let státní zaměstnanec s příjmem cca 27.000,- a další příjem mám z pronájmu ve výši cca 20.000,- Kč a z toho splácím dvě hypotéky v celkové výši cca 11.500,- Kč a toto vše ve výpisech viděli + příjem od manželky a nemáme žádné vyživovací povinosti na děti a nikdy jsme se se splátkou neopozdili a nejlepší úrok stejně nepřišel).

 37. Anonym napsal:

  Podvody to jsou a klamani ja jsem si unich chtela pujčit abych zaplatila pujčku na auto a poslali me do prdele ze jsem na mateřske a namam prijem co chtel aby mi to povolili.

 38. Lenka napsal:

  Chtěla by jsem se zeptat, zda si mohu pujčit i jako právnická osoba?

 39. CraftMania.cz napsal:

  Jaké to je, kdyby mi někdo splácel 200,-
  4roky? 😂

  • Anonym napsal:

   pokud takovýchto investic budeš mít např 500 s průměrným úrokem 7% tak to nebude vůbec špatné, ale pamatuj, že je dobré stále reinvestovat.

 40. Helena Suchá napsal:

  Jsou to podvodníci, sama jsem si tím prošla.chteji po vás jen samé soukromé doklady. Nemám k nim důvěru, a dobře jsem udělala. V mé bance jsem dostala úrok 2.49 %. Jen ztráta času, opravdu.

  • Petr Olej napsal:

   Můžu se zeptat u jaké banky a kolik jste si půjčila? A jaké máte nakonec RPSN? A po vás nehchtěla banka ani doklad totožnosti? Jestli je to “vaše” banka u které máte účet, tak jste se jí prokazovala už při jeho založení, ne? Po mě na Zonky chtěli dva doklady totožnosti a výpis z účtu, tedy nic nepochopitelného.

   • martin napsal:

    dobrý den Ondřeji- paní nad vámi si nebrala půjčku, ale hypotéku nebo překlenovací úvěr a to je rozdíl. Mějte se.

  • martin napsal:

   určitě jste nedostala úrok 2,49 na půjčku, ale na hypotéku nebo překlenovací úvěr a to je rozdíl. To pak umím i 1,89

 41. Veronika napsal:

  Chtela jsem se zeptat jak dlouho se ceka na schvaleni pujcky . Ze zdravotnich duvodu nemuzu mit dite normalni cestou tak zvazujem na pujceni byly by to penize na nase stesti ne na blbost

 42. Libor napsal:

  Dobrý den,
  prosím o info nějakého investora, který s tímto projektem má zkušenosti již delší dobu a jak je s tím celkově spokojen. Děkuji za veškeré odpovědi.

  • Dee napsal:

   Vesměs kladné, jen někdy ne uplně vše komunikují, ale pokud se člověk ptá, dostane odpověď snad na vše.

   • Ikar napsal:

    jsem investorem od roku 2016. jsem spokojená, samozřejmě, jsou změny, které se mi nelíbí (změny v poplatcích), ale jinak co mohu říct já – Zonky jedná seriozně, na rozdíl od některých zde, kteří s tím nemají vlastní zkušenost.

 43. ZDE napsal:

  Stojí za tím Homecredit, kdo čeká férové a vstřícné jednání, zaslouží si být oškubán.

 44. Lukáš napsal:

  Přečetl jsem si dost o tom,ale nikde jsem nezjistil jak investor dostava peníze zpet. mesicne? takze se cela měsíční splatka rozdeli treba mezi 150 lidi? a zonky si z toho vezme 1/12 z 1% proinvestovane castky od kazdeho.
  nebo rocne?
  a pokud investuji 1000 kc na uver se splatností 7 let, dostanu celou investovanou castku za 7 let s malym ziskem?
  Jediny pro koho je to vyhodny je pro ty co jsou za zonky schovany v čele s PPF,protoze oni si sve poplatky vezmou a jen investori jdou do rizika, ze klient prestane splacet.

  • Petr napsal:

   Standardně na P2P aukcích dostává investor zpět své peníze průběžně, tedy jak přichází splátky, takže je může třeba ihned opět reinvestovat.

   Jinak Zonky má ještě celkem nízké poplatky pro investory. Jediná P2P aukce, o které v ČR vím, že má ještě nižší poplatky (snad nejnižší vůbec), je Banking Online.

  • Petr napsal:

   Standardně dostává investor na P2P aukcích peníze zpět průběžně, jak chodí splátky, takže je může hned reinvestovat a zvyšovat tak svůj zisk.

   Co se týče Zonky, tak mají ty poplatky ještě celkem nízké. Jediná P2P aukce v ČR o které vím, že si účtuje poplatky pro dlužníky i pro investory ještě nižší (snad nejnižší v ČR vůbec), je Banking Online.

 45. Klára napsal:

  Chci se zeptat zda by jste doporučovali půjčku ve výši cca 100 000 kč na zonky, nebo klasicky v bance. Popřípadě jaká banka je nejlepší. Děkuji za názor

  • MOJE JMÉNO napsal:

   No zcela určitě je rozhodně lepší vzít si úvěr v jakékoliv bance. Jednak tím tu banku podpoříte a hlavně budete mít dobrý pocit z toho, že jste schopná splácet i při vysokém úroku… Ale teď vážně : Naprosto nechápu Váš dotaz, omlouvám se, trochu dost hloupý. Když se takto ptáte, musíte hovořit v číslech. Pokud Vám banka dá úrok lepší než Zonky a půjčka Vás tímto vyjde i včetně poplatků levněji, tak není co řešit. Osobně si myslím, že to však na Zonky vždy pořídíte levněji a hlavně – jako žadatel naprosto nic neriskujete! Na rozdíl od těch, co se Vám na to složí. Takže myslím, že odpověď na svůj dotaz v mém komentáři najdete.

  • Petr napsal:

   Jak píše MOJE JMÉNO, záleží, kde Vám dají lepší podmínky. Osobně bych zkusil dát žádost na hlavní P2P aukce – tedy Zonky, Benefi a Banking Online a porovnal bych to s nabídkou banky.

   Výhoda P2P aukcí je, že jsou obvykle přeci jen pružnější.

  • martin napsal:

   Pokud Vám zoonky dá 3,99 tak jděte tam, ale pokud vám to nedají, tak jděte, kde je nejnižší úrok a rpsn. Momentálně 5,9 ge moneta, ale jen na dlouhodobější úvěry, jinak mají úrok vyšší. dejte si porovnání půjček a je to.

 46. ROMANA napsal:

  psala jsem naši zkušenost a bohužel cenzura zapracovala,nebo je schvalování složitější záležitost.

  • Romana napsal:

   Omlouvám se.Prvotní rozčarování a zklamání.Vše se zobrazilo.Opravdu jsme hloupí a vzali si tuto pujčku.

 47. Romana Gažiová napsal:

  mužete mi prosim vysvětlit,když jsme žadali o 30000 jsme pujčku bez problému dostali,ale misto toho přišlo 26000a v závěru zaplatíme 42000.To je opravdu zvláštní.UVÁDĚLI JSME ŽE PUJČKU KONKÉTNĚ CHCEME NA AUTOMOBIL 30000 .To to není solidní jednáni.Co ti lidé co se složili….

  • Nikola napsal:

   To same je u benefi 30000 jsem mela do týdne … ale na účet 24 tis 6 tis byla provize … potez panbuh a preplatim dalších 30 navrch njn …

  • MOJE JMÉNO napsal:

   Omlouvám se za nedůvěru, ale tomu se mi nechce věřit. Poplatek Zonky činí 2% z půjčené částky, tzn. ve Vašem případě se jedná o částku 600,- Kč. Na účet Vám tedy mělo přistát 29.400,- Kč. Pokud nikoliv, nechápu, proč jste to nereklamovali. Na druhou stranu nechápu, proč se divíte těm 42.000,- Kč? To mi zase tak nenormální nepřijde. Zvolili jste život na dluh a ten není zadarmo. Pokud máte vyšší úrok a dlouhou dobu splácení, je to normální přeplatek. Rozhodně bych si příště být Vámi lépe studoval smlouvy.

   • MOJE JMÉNO napsal:

    Nedalo mi to, takže ještě jednou.

    “RPSN je údaj, který je ze zákona součástí každé nabídky půjčky. Jde o procento z dlužné částky, kterou zaplatíte za 1 rok půjčky. Do RPSN se započítává nejen úrok, ale i další poplatky a výdaje spojené s půjčkou. RPSN vám dobře ukáže výhodnost či nevýhodnost půjčky. Srovnávejte tedy nabídky spíše podle RPSN než podle nabízeného úroku. RPSN na Zonkym zahrnuje úrok a jeden jediný poplatek za využití služby (2 % z půjčené částky). Nikdy nic dalšího.”

    Takže jestli tomu dobře rozumím, tak ty 2% jsou z půjčené částky za každý rok půjčky. Takže pokud máte úvěr na 7 let při vyšším úroku (cca nad 10%), tak to začíná dávat smysl. I tak se mi ale jeví ty 4.000,- Kč celkem docela dost. Chce to prostě takto důležitou smlouvu číst detailně a pokud není něco jasné, vyjasnit si to a ne se poté divit a stěžovat si fóru.

  • Anonym napsal:

   Co jste čekali jde žijete.

 48. Anonym napsal:

  Jsou to podvodníci!!!!!

 49. Jirka napsal:

  Já bych se vyprdnul na Zonky, tak se vám jen tak mezi investory protlačit nepodaří, to už je lepší Benefi, nebo se teď začíná zase rozbíhat po dlouhé době Finx

  • Jan Petránek napsal:

   A co je ten FINX zač ?

  • radek napsal:

   Tak zas to tak strašný není, když se to rozeběhlo, tak jsem se tam nahlásil, byl jsem zařazený jako čekatel asi s pořadovým číslem 1500, prostě jsem to pak nechal spát a sca po půl roce se mi sami ozvali, a že už jsem na pořadí. Tak jsem se tam dostal, a teď už jsem sám investor, dokonce jsem si tam už i půjčil. RPSN opravdu v žádné bance lepší neseženete.

  • Majda napsal:

   Ja cekala na zarazeni mezi investory 4 mesice. Zatim se mi Zonky moc libi ale investuju opatrne. Ceka se pro to aby neylo neunerne investoru a pujcek.

  • Honza napsal:

   Na Finx se mrknu, díky za tip. Je fakt, že najít dobré půjčky pro investice je těžké a to i na tom Zonky, když už je tam člověk investor.

   Osobně to mám tak, že pro konzervativnější a bezpečnější investice banking-online, pak investice na zonky samozřejmě a pokud chci rizikovější věci s vyšším úrokem, tak benefi. Uvidím, jak na tom bude ten Finx.

 50. Jirka napsal:

  Já bych se vyprdnul na Zonky, tak se vám jen tak mezi investory protlačit nepodaří, to už je lepší Benefi, nebo se teď začíná zase rozbíhat po dlouhé době Finx

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.