Zonky – P2P půjčky - recenze, podvod, zkušenosti a diskuze


Zonky.cz je unikátní česká peer-to-peer (P2P) služba. Díky tomu, že Zonky funguje online, zařídíte půjčku levněji než v klasické bance a nemusíte nikam chodit. Vše zařídíte online za pár minut a peníze na účtu můžete mít už za 5 minut. Nepotřebujete žádného ručitele, nemusíte se bát skrytých poplatků a kdykoliv můžete půjčku splatit předčasně zdarma. Celá služba funguje naprosto anonymně pod dohledem České národní banky. Zonky patří do finanční skupiny PPF a lidé si už zde půjčili více než 4,5 miliardy korun.

Recenze služby

 • velikost půjčky: 20 000 až 750 000 Kč
 • splatnost půjčky: 12 až 84 měsíců
 • roční úroková sazba: od 2,99%
 • žádost: online na www.zonky.cz
 • možnost předčasného splacení zdarma
 • RPSN: 3.62 % – 26.91 %

O Zonky

Do banky už pro půjčku chodit nemusíte. Výhodnější je půjčit na Zonky přímo od lidí. Díky moderním technologiím si můžete jednoduše půjčit na Zonky. Díky tomu, že Zonky funguje online, zařídíte půjčku pohodlně a levněji než v klasické bance.

Na Zonky můžete předčasně splatit zdarma

Na stránce zonky.cz stačí vyplnit nezávaznou poptávku a okamžitě dostanu férovou nabídku. Sami si nastavíte, kolik chcete měsíčně splácet. Půjčit si můžete od 20 000 do 750 000 Kč na dobu 6 měsíců až 7 let. Předčasné splacení je na Zonky zdarma.

Levněji než v bance

Půjčit si můžete na nové auto, na vybavení domácnosti nebo na vzdělání pro své děti. Zároveň si můžete svůj současný úvěr na Zonky refinancovat a ušetřit díky výhodnějšímu úroku. Na Zonky můžete získat úrok od 2,99 %.

Jednoduché a bezpečné

Důvodů je několik. Nemusíte nikam chodit a všechno zvládnete za pár minut. Navíc vystupujete anonymně, tudíž se nemusíte bát, že o vás lidi budou vědět více věcí, než sami chcete. Měsíčně splácíte jen jednu splátku. Smlouvu uzavíráte jen se Zonky, kde také splácíte vaši půjčku. Zonky zaplacenou splátku rozdělí a pošle mezi investory, kteří ve vás vložili důvěru.

Průběh žádosti

Na začátku si na webovém rozhraní vyberete, kolik si vlastně chcete půjčit a na jak dlouho. Následně budete vyzváni k vyplnění osobních údajů, vyberete, zda jste zaměstnanec, OSVČ nebo třeba na mateřské dovolené. Dále pro ověření do internetového rozhraní nahrajete dva doklady totožnosti a následně vám bude vygenerována nezávazná nabídka úroku a smluvních podmínek. Pokud se vám návrh bude líbit, jednoduše jej podepíšete za pomocí SMS. Již za několik minut potom budete mít peníze na účtu.

Reprezentativní příklad

Reprezentativní příklad se týká půjčky ve výši 150 000 Kč s úrokovou sazbou 5,99 % p.a., se splatností 60 měsíců, splátkou 2 957 Kč, poslední splátkou 2951,32 Kč, jednorázovým 2% poplatkem z výše půjčky (zde 3000 Kč rozpočítaný do prvních 3 splátek půjčky) a s výslednou RPSN 7,03 %. Celou výši půjčky vyplatíme na účet zákazníka. Celkem zákazník zaplatí 177 414,32 Kč.

Výhody pro investory

 • Nízké poplatky, poplatek se odvíjí od úrokové sazby investice a počítá denně z aktuálně investovaných peněz a strhává se jednou měsíčně
 • v momentě, kdy je investice více než 36 dní po splatnosti, poplatek vám není účtován až do další splátky
 • podstatně vyšší zhodnocení než u bank (průměrný očekávaný výnos je 6,03 % p.a.)
 • možnost investovat již od 200 Kč
 • bez nutnosti starat se o administrativu a smlouvy
 • přehledné uživatelské prostředí
 • statistika osobních investic
 • detailní nápověda o tom, jak si sestavit investiční portfolio apod.

Podmínky pro investory

 • plnoletost
 • budete potřebovat 2 doklady totžnosti (OP a k němu například kartičku zdravotního pojištění nebo pas)
 • aktivní telefonní číslo
 • vlastní bankovní účet

Výhody pro žadatele

 • poplatek pouze 2% při nastřádání 100% požadovaných finančních prostředků
 • možnost poslat Zonky obdrženou výhodnější nabídku od konkurence
 • přesně stanovená pravidla
 • ochrana osobních údajů
 • neúčelová půjčka bez nutnosti ručení
 • možnost předčasného splacení zdarma

Podmínky pro žadatele

 • plnoletost
 • budete potřebovat 2 doklady totžnosti (OP a k němu například kartičku zdravotního pojištění nebo pas)
 • nesmíte být v insolvenci
 • doložení příjmu (nejčastěji bankovními výpisy, daňovým přiznáním apod.)
 • v některých případech mohou být požadovány také jiné dokumenty; např. projektová dokumentace, rozhodnutí o alimentech atd.)

Zhodnocení služby

Projekt Zonky představuje virtuální tržiště půjček, které jsou poskytovány přímo lidmi. Díky podstatně vyššímu zhodnocení než u bank (například u spořících účtů) se jedná o zajímavou možnost investování volných finančních prostředků. Na stránkách www.zonky.cz je pro investory velice příjemné a přehledné uživatelské prostředí, které obsahuje podrobné statistiky, jež podporují a usnadňují jejich rozhodování. Portál Zonky má vlastní risk management, který důsledně hodnotí každou žádost o zařazení na Tržiště a díky rozdělení do několika rizikových skupin ulehčuje investorům rozhodování o vložení finančních prostředků. Zonky je registrováno u ČNB jako poskytovatel platebních služeb malého rozsahu.

Žádost o půjčku
Zonky – P2P půjčky
3.1 (61.38%) 304

Podobné recenze

Jedná se o podvod? Napište vaše zkušenosti.

Diskuze:

358 zkušeností s Zonky – P2P půjčky

 1. Milan napsal:

  U všech těchto společností jako Bankerat, Zonky nese plné riziko investor, oni berou vždy svoje poplatky. Stačí, když firma na p2P půjčky portál zruší a investoři
  o vše okamžitě přijdou, protože splácení půjček nejde přímo.

  • MOJE JMÉNO napsal:

   No a právě proto jsem zvolil Zonky a nic jiného.

  • Pavel napsal:

   Půjčky u u zonky jsou dobre jen pro ty z Vás kdo si nebere často krátkodobé půjčky.Jinak nepůjči.!!!Jsou to vychcankové od Kellnera.

 2. Jiří Varas napsal:

  Dobrý den,

  také bych chtěl začít investovat a případně tím pomáhat lidem.
  Mohl by mi někdo poslat pozvánku.

  Děkuji Varas

 3. Martin napsal:

  Recenze je velmi dobrá, díky za ni.

  Za sebe mohu potvrdit, že Zonky není podvod, fungují dobře, jen někdy jsou lidé zklamaní, protože pomocí šikovného marketingu se jim daří vytvářet v lidech někdy až příliš vysoká očekávání.

  Lidem, kteří si chtějí půjčit, ale neprošli schvalováním na Zonky, bych doporučil http://www.benefi.cz. Lidem, kteří na Zonky dostali nevýhodný úrok, doporučuji http://www.banking-online.cz.

  Investorům, kteří si zde píší o pozvánku na Zonky nebo tam nemohou najít dobrou půjčku k investování (poslední dobou časté), vřele doporučuji zkusit Banking Online, kde bylo (a myslím, že stále je) naopak investorů dlouhodobě méně než žadatelů o půjčku.

 4. Mandarinka napsal:

  Dobry den :-), prosim pekne mohl by mi nekdo poslat pozvanku? Rad bych se zapojila do projektu. Předem děkuji

  123mandarinka@seznam.cz

 5. tomas napsal:

  Mohl by mi někdo zaslat promo kód děkuji
  Tomasahoj@seznam.cz

  • Radim napsal:

   Než investovat do něčeho, kde ani nevím, že se mi vrátí peníze, tak investujte radši do investičních patforem jako je Moventum nebo Conseq.

   Hezky den

 6. Martin napsal:

  Dobrý den,
  Také bych rád investoval a byl bych moc vděčný, kdyby mi někdo poslal promo kód. děkuji moc, ( flichtbert@seznam.cz).

 7. Lada napsal:

  Dobrý den, mohl by mi někdo poslat promo kod, ráda bych investovala

  jesela@seznam.cz

 8. Petr Mička napsal:

  Dobrý den,
  mohl by mi někdo poslat pozvánku rád bych investoval na petr9638@seznam.cz

 9. Petr Mička napsal:

  Dobrý den,
  mohl by mi někdo poslat pozvánku rád bych investoval.

 10. L.K napsal:

  Jak už tu bylo řečeno tzv. zonky vlastní home credit, ten kdo není hloupý najde si něco o té firmě než začně bláznit a od této firmy bych nechtěl ani papuče zdarma, ale každý je strůjcem svého štěstí. Zdravím všechny lidi co si půjčují s rozmyslem.

  • Michaela napsal:

   Já blázen bohužel byla a doufám, že tímto komentářem varuji všechny lidi. Brala jsem si úvěr 470.000,-, abych konsolidovala půjčky. Úrok sice 3,99%, ale při vyřízení jim nasypeme další 2% do chřtánu – v mém případě jsem jim musela zaplatit 9.600,-. Mazec, co? Takže RPSN je víc než 4,7%. Po roce pravidelného splácení jsem se dostala do situace, kdy jsem těhotná a za pár měsíců mi padne příjem na usmolených ani ne 8.000,- na rodičovské dovolené. Tak volám na Zonky s tím, že potřebuji řešit situaci a zbytkový úvěr roztáhnout zpět na co nejdelší dobu splácení, aby se mi tím snížila splátka. Dle jejích slov nic nejde, prostě musím splácet to, co je dané, investoři čekají. Jo, jediná možnost je, že si vezmu u nich nový úvěr a zaplatím zase 2% z úvěru, tak to fakt nejsem padlá na hlavu. To mě vyjde šulnul. A to strašně píšou, že v nenadálé situaci se máme ozvat a jistě najdeme řešení. Tak jsem operátorovi řekla: To jste mi teda vůbec nepomohl, i když pomoc strašně reklamujete a on se mě zeptal kde. To už jsem měla dost a loučila se! Lidé otevřete oči, stejný úrok dostanete i v bance, Zonky není žádná výhoda, naopak jsou při změnách životní situace naprosto neflexibilní. Jakákoliv banka by Vám neváhala úvěr roztáhnout – z osobních zkušeností.

 11. pavel napsal:

  přišel jsem o zvonek

 12. KIKA napsal:

  Mám se ZONKY velice špatnou zkušenost.
  Chtěla jsem si půjčit menší částku na zakoupení ojetého vozidla, protože to steré už bohužel pomalu dosluhuje.
  Tak jsem se s úmyslem dostat co nejmenší úrok obrátila na ZONKY. Na jejich stránkách jsem vyplnila formulář, poslala jsem výpisy z účtů za poslední 3 měsíce, fotokopii dvou dokladů totožnosti a ověřenou kopii daňového přiznání.
  No, dostala jsem úrok 15,49% !!!
  Můj hlavní stabilní příjem je 28.000 což můžu řádně doložit výpisy z účtu. Asi je to pro ně málo. Také nemám žádný záznam v registru a nemám žádné dluhy. Opravdu nechápu, komu ZONKY dává ten nízký úrok který slibují.
  Jsou to pěkní podvodníci, jenom plýtvají mým časem.

  • jirka napsal:

   zdravim, jsem investor na Zonky a potvrzuji, ze pujcky za 3,99 existuji. Sam jich par mam v portfoliu. Pokud Vam prideleny urok nevyhovoval, mela jste se jim ozvat a zadat vysvetleni. Da se s nimi mluvit. Nejsou to roboti jako v bankach.

   • Jana napsal:

    Pane Jirko, jste velmi ubohý komentovat tu příspěvky pomalu všem klientům, co jsou nespokojení, tak si Milé ZONKY, přestaňte obhajovat, protože, i kdyby jste byl opravdu obyčejný člověk, který komentuje příspěvky, určitě máte jiné věci na práci, než tu komentovat všechny příspěvky lidí 😉 😉

    • Skleboun napsal:

     Milá Jano,
     přes Zonky jsem refinancoval a nám úrok 4,99%, dohledat si mě můžete pod přezdívkou Skleboun.
     Nízký úrok mám i díky tomu, že jsem se Zonky smlouval.
     Takže to jde.
     Jestli vám nabídli úrok 15%, tak to znamená, že něco je u vás rizikové. Moc nevěřím vašemu dokonalému popisu.

  • Anonym napsal:

   Plně s Vámi souhlasím,vy musíte poslat kopie dokladů a výpisů aniž by vám sdělili kolik bude činit úrok a i při směšné částce, kterou jsem žádala mi nakonec po tom cirkusu sdělili, že se ji do toho úvěru nevejdu. Jednalo se o 35.000,- na dva roky.Mám pravidelný příjem a rovněž jsem vždy své půjčky řádně splácela a ještě musím dodat, že se jednalo o konsolidaci půjčky.Lžou jak když tiskne a nemohu se zbavit dojmu, že sbírají data o lidech, ale zřejmě jim jde pouze o lidi s vysokými příjmy a nikoliv s průměrnými.Ti nejsou zřejmě pro ně dost atraktivní finančně a tudíž nezajímaví.

  • Lada napsal:

   Nechápu čemu se všichni divíte, jestli jste na tom tak dobře jak píšete tak si běžte půjčit do banky, kde platíte různé poplatky a pokuty za nesplácení a podobně, tady po vás nikdo nechce ani tolik dokladů. Je dobře že si tady můžou i obyčejní lidé vydělat za půjčení vlastních peněz a ne aby vydělávaly jen banky

  • Anonym napsal:

   a proto jste si měla vzít půjčku v airbank nebo EquaBank
   s Air mám nejlepší zkušenosti nejhuř dopadla Česká pojišťovna

 13. Jiri D napsal:

  Dobry den, prosim pekne mohl by mi nekdo poslat pozvanku? Rad bych se zapojil do projektu. Předem děkuji

  dusekj262@seznam.cz

 14. Kristýna napsal:

  Zažádala jsem si na zonky o půjčku, protože jsem chtěla nižší úrok.
  Pracuji jako OSVČ. Poslala jsem veškeré požadované doklady: ověřenou kopii daňového přiznání, výpisy z účtů,… Příjem mám stabilní 28.000kč a firemní výdaje jsou pouze 4.000 kč, tzn. čistý příjem 24.000 kč. Záznamy v registru nemám žádné. A v Zonky mě i přes to zařadili do vyšší rizikové kategorie s úrokem 15,49%. Opravdu nechápu logiku této instituce.

  • jirka napsal:

   no tak je kontaktujte a zadejte vysvetleni. Da se s nima jednat.

  • Lada napsal:

   Nechápu čemu se všichni divíte, jestli jste na tom tak dobře jak píšete tak si běžte půjčit do banky, kde platíte různé poplatky a pokuty za nesplácení a podobně, tady po vás nikdo nechce ani tolik dokladů. Je dobře že si tady můžou i obyčejní lidé vydělat za půjčení vlastních peněz a ne aby vydělávaly jen banky

 15. Lukas napsal:

  Dobry den,

  prosim pekne mohl by mi nekdo poslat pozvanku? Rad bych se zapojil do projektu.

  Predem dekuji

  lukin.skoda@gmail.com

 16. Martin napsal:

  Dobrý den,

  připojuji vlastní zkušenost se službou Zonky.

  Jsem OSVČ + zaměstnanec na HPP. Mám stálý příjem ze zaměstnání a k tomu hodně houpavé, avšak ne malé výdělky z živnosti. Mám historii pouze s Půjčkomatem, kde jsem ale vše tento měsíc splatil. Potřeboval jsem půjčit do 100 000 na vybavení domácnosti. První jsem se obrátil na svoji banku, kde mi pouze po doložení daňového přiznání bylo řečeno, že s tím nebude problém. Nakonec ale vše vyhořelo na tom, že podnikám 11 měsíců a ne celý rok, jak mají v nějakých jejich stanovách, přes které nejede vlak.

  Zkusil jsem tedy jinde, nejmenovaného poskytovatele půjček. Tam mi hned asi do cca 10-ti minut bylo operátorkou linky sděleno, že mi mohou nabídnout úver 25 000 Kč. Proč, to už jsem se nedozvěděl. Byl jsem ale nasměrován právě na Zonky, o kterém mi bylo řečeno, že je zde “lidštější” přístup a určitě se s nimi mohu snadno a rychle domluvit.

  Udělal jsem si tedy žádost přes stránky, dodal veškeré potřebné údaje včetně 3 výpisů z účtu a čekal. Ten samý den mi bylo voláno, ale byl jsem 2 hodiny mimo telefon, takže jsem obratem volal na infolinku, kde mi bylo řečeno, že s nimi to řešit nemohu a mohou pouze informovat kolegy, aby mi druhý den zavolali. Domluvili jsme se na čase.

  Druhý den, 2 hodiny po domluveném čase, stále žádný telefonát. Tak volám znovu na linku a najednou slečna přístup k tomu, co ode mě bylo potřeba, měla a položila mi několik doplňujících otázek. Nestačil jsem kroutit očima, na co vše jsem byl dotázán. Proč jsem párkrát uhradil přítelkyni zdravotní pojištění, proč vybírá z mého účtu někdo jiný (kolega je zmocněný na vybírání peněz brigádníkům), apod. No, nechal jsem to být a dotazy zodpověděl. Slečna mě ještě poprosila o dodání daňového přiznání a slíbila, že informace kolegovi předá a případně mě bude kontaktovat.

  Druhý den jsem odeslal na e-mail daňové přiznání. Cca hodinu na to telefonát od pána, proč mám na účtě splátky Půjčkomatu. Dotaz jsem mu zodpověděl, tak jak to je, že jsem měl půjčku, kterou jsem několikrát prodlužoval a tento měsíc ji splatil, ale z účtu jiné banky. Byl jsem tedy požádán o výpis i z té druhé banky (kde si rovnou mohli ověřit můj příjem ze zaměstnání). Nevěděl jsem sice, k čemu je to dobré, když výpis mohu udělat pouze za měsíc minulý, ale výpis jsem jim tedy poslal. Cca za hodinu další telefonát, že zde naposled vidí prodloužení půjčky z minulého měsíce. Blik cvak. Byl jsem požádán o nějaké potvrzení od Půjčkomatu, že byl dluh uhrazen. V tom mi již došly nervy a obrátil se ještě na jednu banku, kde mám spořící účet. Tam jsem během pár minut dokončil online žádost, odeslal potřebné dokumenty (daňové přiznání, výpis z účtu, doklad o bezdlužnosti) a půjčka mi byla ten samý den schválena a to s dost podobným úrokem, který Zonky nabízí. Jediné, co si ještě ověřovali bylo mé zaměstnání, kde jim vše potvrdili.

  Takže pohádku o lidském přístupu službě Zonky po této zkušenosti opravdu nevěřím. Takhle trapně a okraden o soukromí jsem se dlouho necítil. Velice mě překvapilo, že banka, od které bych takovéto věci čekal spíš, měla ve mě jakožto klienta mnohem větší důvěru a to i přes to, že jejich účet příliš nepoužívám a za ukázkového klienta u nich zrovna moc být považován nemohu.

  • Eva napsal:

   Tak já mám zase úplně jinou zkušenost, protože mezi moje měsíční příjmy patří částečný ID, příjmy z pronájmu, ale protože uplatňuji paušální výdaje 30%, tak ,, nejsou pro jiné dosti vysoké,, , dále nejdříve plat, nyní nemocenskou, která je taky každý měsíc stejná, ale jinde ji nepočítají, a další příjmy, které jinde nechtěli započítat, vyplnila jsem žádost na 100 000 Kč na vybavení bytu, poslala jsem také 3 poslední výpisy, kde všechny moje příjmy byly vidět,ale také splátka 3700 Kč na úvěr, který mám u své banky a nechtěli vědět na co ho mám, napsala jsem svůj příběh, a do 24 hod., kdy jsem vystavila své story na tržišti, jsem měla peníze na účtě s 6,39% úroků, (ve své bance, kde mám účet 25 let mám půjčku s úrokem 18,9%).Druhý den večer jsem již nakupovala. Moc těm lidem na Zonky děkuji, protože jinde se mnou jednali jak s nějakým bezdomovcem, přestože vlastním 1/2 velikého rod.domu, a vlastním 1/2 ze 4 bytů, které pronajímáme.Takže já z vlastní zkušenosti zase Zonky o lidském přístupu věřím a na vlastní kůži zažila. Moc a moc Zonky děkuji, takovou rychlost jsem ani nečekala,v 15,40 jsem svůj příběh vystavila na tržišti a když jsem se po 22. hodině podívala jak celá věc pokračuje, tak jsem nevěřila svým očím, bylo na mě vybráno 100%, tudíž 100 tis. korun, druhý den odpoledne v 18 hod. jsem měla peníze na účtě. Jen připomenu, že jsem si udělala pro tuto záležitost email – evazonky, nevím jestli to mělo nějaký vliv, možná i trochu jo. eva.s.

   • jirka napsal:

    Jako investor jsem rad, ze Zonky lidi dukladne proveruje a vsem co projde sitem rad neco prispeju. Nakonec z toho i neco mam, ze 🙂

  • Rudolf Třetí napsal:

   Dobrý den, před 15ti min. jsem ukončil “rozhovor” se “zonky.cz”. Jejich tel.č. “zdarma” příliš nefunguje, mají “spoustu klientů”. Díky tomu, že mám pevnou linku s možností volání i na mob.tel. zdarma, volal jsem na 720045700. Spojení bylo rychlé, hlas v telefonu (žena) silně “porokouřený”. Chtěl jsem se dozvědět, zda lze dostat PODMÍNKY smlouvy k prostudování, na jejich webových stránkách nejsou. Začalo sáhodlouhé omílání nabídky, jak je to výhodné, snadné, otevřené, bez kliček a záludností. Když jsem se snažil dámu přerušit s tím, že chci znát PODMÍNKY smlouvy, byl jsem napomenutý, že ji mám nechat domluvit, že se vše dozvím. A “ukecávání” (omlouvám se, tak to na mne působilo) pokračovalo. Asi po třech minutách jsem si dovolil přerušit znovu a dostalo se mi slova. Zeptal jsem se, proč (vzhledem k tomu, že nabídka je ZDARMA) nepostačí mé datum narození a zodpovězení potřebných náležitostí bez kopírování Občanského průkazu (jde i o rodné číslo) a ŘP či pasu a výpisy z banky za tři měsíce. Odpověď byla, že toto vše potřebují pro schválení půjčky, protože to musí prozkoumat a dát teprve potom návrh, “který je zdarma”. Ze strany dámy od “zonky” byla snaha pokračovat v “ukecávání”, hovor jsem raději skončil s tím, že zájem nemám, nejsou pro mne důvěryhodní, protože “návrh zdarma” (s podmínkami) mohu dostat (protože je zdarma) i s mými odpověďmi bez kopírování.
   V čem mám pochybosti?
   – Přečtěte si pozorně jejich “příběhy spokojených lidí”, čím jsou, jak to na vás bude působit.
   – Pozorně si prohlédněte informace o “jejich lidech” ve firmě.
   – Pokud budete mít zájem o smouvu, jak bude znít? Zajistí vám vámi požadovanou sumu? Nebo uzavíráte smlouvu o ZPROSTŘEDKOVÁNÍ “na tržnici”? To zn., že se “svých” peněz nemusíte dočkat, smlouva je ale ve skutečnosti pouze “zprostředkovatelská”, za výsledek nejsou zodpovědní. Oni to pouze zprostředkují, v “tržnici” vás pouze nabídnou. Jak to je?
   – Pokud smlouvu uzavřete a např. místo 100 tis. dostanete jen 5 tis., z jaké částky budete platit zprostředkování? Z požadované částky či z částky skutečné? Na kolik vás vyjdou další “výdaje” firmy za zprostředkování?
   – Půjčili byste svoje peníze někomu koho jste nikdy neviděli, znáte ho jen z jím poskytnutých informací?
   – Máte jistotu, že vaše údaje nebudou poskytnuty jiným stranám? Zákon je věc jedna, vymahatelnost a doložitelnost porušení je věc druhá. Pokud vám odněkud začaly chodit různé nabídky či vám byly nabízeny různé věci po telefonu a vy jste se zeptali na to, odkud má vaše údaje, bylo vám někdy odpovězeno?
   Otázek je celá dlouhá řada. Spousta otázek by pro mne padla poskytnutím “pravidel hry”, tzn. PODMÍNEK smlouvy, které jsou vždy stejné, mění se jen výše úroků, RPSN (roční procentní sazba nákladů), počet měsíců a výše půjčky. Proč to firma “nemůže” poskytnout dřív, než dá nabídku, hlavně však až po okopírovaných OP, ŘP nebo pasu a výpisů z banky.
   Pustili byste si do domu vám zcela neznámého člověka, který vám slibuje velice výhodnou a lacinou rekonstrukci domu s tím, že vám smí lézt do skříní, zásuvek, prohlížení celého domu i osobních věcí a až pak se ON rozhodne, zda s vámi smlouvu uzavře a dům opravdu dobře a výhodně opraví?
   Mohu se vsadit, že na moje námitky a otázky se tu rychle objeví několik “dobrých” zkušeností jednoho či více lidí. Budou skuteční? Nebo reakce píší “zevnitř” firmy? Pokud se vůbec mé námitky tady objeví…:-))

  • Rudolf Třetí napsal:

   P.S.: Mé otázky a námitky (zkušenost) “BUDOU ZVEŘEJNĚNY PO SCHVÁLENÍ”..:-))

   • Rudolf Třetí napsal:

    Jak vidno, toto nebylo nutné “schvalovat”..:-)) “Schválením” musí projít “pouze” má pochybnost a zkušenost.

  • Rudolf Třetí napsal:

   Souhlasím s Vámi. Telefonicky jsem učinil dotaz, výsledek byl velice tristní. TADY bych si nepůjčil ani náhodou. Můj příspěvek byl “neschválený”, což jsem komentoval. Pak ho zveřejnili, ale jen na krátký čas. Už je nejen “neschválený”, jsem ” navěky vymazaný” a asi i v klatbě. Prostě jde o “firmu velice upřímnou”. Pozor na lidi a instituce, které se zaštiťují svou “čestností” a hodně o ní hovoří. Lidé nejčastěji hovoří o tom, co jimk nejvíc chybí. Tady je to stejné…:-))

   • Rudolf Třetí napsal:

    A už jsem zase tady…:-)) Firma “si hraje”…:-)) Škoda, že nedělá to co má.

    • jirka napsal:

     ach jo, nejste nemocny? Jako investor jsem opravdu rad, ze Zonky kazdeho proveri a nepusti tam kde koho. K vasim predchozim prispevkum: Nechapete vubec nic. To je vse.

     • Jana napsal:

      Pane Jirko, jste velmi ubohý komentovat tu příspěvky pomalu všem klientům, co jsou nespokojení, tak si Milé ZONKY, přestaňte obhajovat, protože, i kdyby jste byl opravdu obyčejný člověk, který komentuje příspěvky, určitě máte jiné věci na práci, než tu komentovat všechny příspěvky lidí 😉

  • Tomáš napsal:

   Také mám úplně opačnou zkušenost. U Zonky jsem refinancoval půjčku ze studijních důvodů, abych o tom mohl napsat – https://kreditni-karty.com/jak-na-refinancovani-pujcky-ci-kreditky-pres-zonky-recenze/ a moje zkušenost je pozitivní. Pokud se vám nechce číst článek, tak ve zkratce: Funguje to, celý proces je neskutečně jednoduchý a jednání excelentní, kam se hrabou banky. A bez problémů jsem dostal úrok 5,99 %.

 17. Anonym napsal:

  Dobry den jak to ze smenky byly zrušeny?

 18. PetrS napsal:

  Dobrý den,

  není zde někdo, kdo by mi poskytl promo kód? Jsem 6111 v pořadí. 🙂
  Díky,
  PetrS

 19. Anonym napsal:

  povodníci lidi pozor…

 20. JD napsal:

  ZONKA OKRADA LIDI A ZNEUZIVA INFORMACE VE SVUJ PROSPECH,NEJSEM NASTVANI JEN CHCI VAS UPOZORNIT,ZE POKUD CHCTE INVESTOVAT A ZAROVEN SI PUJCIT,DELAJ STRASNE OBSTRUKCE ,POSLAL JSEM JIM VSECHNY DOKUMENTY A VYCHAZEL S NIMI VSTRICT””

  • K napsal:

   PODAM TRESTNI OZNAMENI

  • Igor napsal:

   Dobrý den , máte s nimi praktické zkušenosti? IT

   • Eva napsal:

    Mám s nimi zkušenost, zrovna jsem teď psala Martinovi z 26.7.16, podotýkám, mám u své banky úvěr 160 000 – splátka 3700 kč, s úrokem skoro 19%, kvůli tomu jsem už jinde neuspěla, všude zamítnuto, poslední moje šance – Zonky, vyplnila žádost na 100 000 na vybavení bytu, napsala pravdivý příběh, poslala 3 poslední výpisy, 4 x smlouvu o pronájmu, po týdnu asi ještě 2 x volali, ale to mi vůbec nevadilo,protože jeden hovor chtěli vědět, jak nám platí za pronájem, protože to na účtě nebylo, tak jsem jim řekla, že hotově proti potvrzení, ale nechtěli je. Pak jsem dostala zprávu, že je vše v pořádku, že mohu svůj příběh dát na tržiště, to jsem učinila kolem 15.40 a ve 22 hod., kdy jsem se jen tak jako podívala, jstli náhodou už něco naskočilo, tak jsem nevěřila vlastním očím, obchodování bylo ukončeno, protože již bylo vybráno celých 100 000 Kč, a druhý den jsem měla 98000 tisíc korun na účtě a večer jsem již zařizovala byt. A to řeším již od března. Kdybych to udělala dřív, tak už jsem dávno bydlela. Fakt jsem moc spokojena, nevím jestli mi to nějak pomohlo, ale vytvořila jsem si pro komunikaci e Zonky zvláštní email – evazonky. Za týden, co jsem se poprvé Zonky ozvala , mám už byt zařízený, teď již jen čekám až vše dovezou. Děkuji, děkuji všem ze Zonky a to nejsem žádný jejich agent, ale celoživotní smolař a napsala jsem jim jen pravdu a nic jiného než pravdu. Doufám, že pomohou i Tobě. eva.s.můžeš se ozvat na můj normální email, svobodovaucto@seznam.cz, nebo klidně na ten jejich – evazonky@centrum.cz

   • jirka napsal:

    ano, pouze pozitivni 🙂

 21. Mechan napsal:

  Ahoj, hledam někoho, kdo by mi mohl poslat pozvanku?

  mechan@seznam.cz

 22. Petr napsal:

  Zonky působí celkem důvěryhodně.

  Zpočátku to udělali velmi šikovně s omezeným rozdáváním registrací pro investory, takže vznikl pocit, že je to něco nedostatkového (dokonce se mi tu registraci snažili různí lidé prodat za x tisíc v době, kdy jsem ji normálně dostal od Zonky zdarma a bez fronty). Celkově jsou přitažliví celým zvládnutím marketingu.

  Co se úroků týče, tak spolu s Banking Online patří k českým P2P tržištím, kde je možno získat asi nejnižší úrok a mají i rozumné poplatky za zprostředkování. Takže vcelku doporučuji porovnat Zonky, Banking Online a asi Benefi.

  • jirka napsal:

   No, preci jako investor musite videt, proc ty pozvanky a proc tam nepustej vsechny naraz. Dle meho, je to vyborna strategie. Kazdy novy je jak utrzeny a chce honem vsechno investovat. Po case se uklidni a muzou se pozvat dalsi.

 23. Anonym napsal:

  manzel mel z prvniho manzelstvi jenom 300000 a ted je v tom za1800000 to kdyz ma home pravnika z malty tak to jde.

  • Anonym napsal:

   Tak první žena ho stála jenom 30000. Zatímco vy už 1500000 😀 To určitě není chyba Zonky 😀

   • Eva napsal:

    Určitě to není chyba Zonky, ale paní psala z prvního manželství 300 000 a teš 1 800 000, ale na Zonky upozorňují, že neplacení je drahé, to si musí každý rozmyslet, já teď od nich dostala 100 tis. s úrokem 6,9% a u své banky, kde jsem 25 let mám úvěr s 18,9%, což je veliký rozdíl, a to mě u nás v bance znají a na Zonky ne!! eva.s.

  • Anonym napsal:

   Zonky půjčuje do 300 000, takže to bude těžko kvůli nim. Spíš je pan manžel trouba 😉

  • jirka napsal:

   No tak je to blb, nebo nesplaci a s neplaticema by se nikdo nemel mazlit. Skoda ze zrusili pranyre.

 24. lllll napsal:

  Se službou mám velmi dobrou zkušenost ze stránky investora tak i ze strany žadatele o půjčku. Na Zonky jsem si půjčila za 5,99% od reálných lidí, všecko bylo super a v pohodě. Nejdřív jsem si půjčila a nadále jsem začala investovat a vyplatilo se to.

 25. Zotify napsal:

  Zdravím, mrkněte na notifikator a statistiky ZONKY – http://zotify.cz/ – mohlo by se hodit 🙂

 26. Dobrý den nejvíce přesných odpovědí na vaše dotazy naleznete přímo na Zonky stránkách.Můžete se podívat na odkaz třeba nyní. V případě potřeby vám zodpoví vase dotazy.

  http://www.zonky.cz?a_box=f9hctv8d

 27. PODVOD napsal:

  Dobry den, nic si proboha nepujcujte a pokud ano tak u banky a pokud se stane ze odejde tv nebo lednicka tak na splatky bez navyseni, ale ne kratkodobe pujcky ty nic nevyresi a Zvonky Lide pujcuji Lidem je podvod za zvonky stoji Home Cradit a ty nepotrebuji investory. Miluji lidi co to nemohou splatit a za 8.000tis se dostanete na 60tis! Nejlepe duchodce a slabsi jedince si berou!

  • PODVOD napsal:

   ÚROK ZAČÍNÁ 5,99% ZAČÍNÁ TAKŽE BUDETE NA NĚJAKÝCH 22% A TO VERTE BANKA PŮJČI LÉPE!

   • Zonky má úrok pro lidi bez záznamu od 3.99% ročně 5.99% je nejčastější viz. staženo ze stránek.

    Úrok 5,99 % p.a. nabízíme 17 % našich zákazníků

    Váš skutečný úrok se dozvíte až v nabídce, kterou vám zpracujeme obvykle během tří až pěti dnů. Budeme se ze všech sil snažit, aby byla výhodná jak pro vás, tak pro lidi, kteří vám budou půjčovat.

    

  • Eva napsal:

   Za Zonky žádný Home Cradit nestojí, proč by mě jinak Home Credit, půjčku zamítl (dokonce s úrokem 18%) a pak mi ji na Zonky s úrokem 6,9% dal. Není to nějaký divný, to jsou asi nějaký Robini Hoodové ne?

 28. Monte Cristo napsal:

  Projekt Zonky je k smíchu. Kdo má jako investor o P2P opravdu zájem, najde si opravdové projekty jako je např. Mintos

 29. moje jméno napsal:

  Jako investora mne po přečtení všech komentářů velice uklidnilo to, kolik žadatelů je odmítáno. Vzbuzuje to u mne tímto větší důvěru a i nadále budu aktivně na Zonky investovat.

 30. Trhac napsal:

  Hlavně se podívejte komu patří Zonky no přeci HomeCredit takže bych
  dal ruce pryč

 31. Trhac napsal:

  Hlavně se podívejte do rejstříku komu patří Zonky, no přece HomeCredit takže hned bych dal ruce pryč

 32. Tomáš Remsa napsal:

  Ahoj, tak jelikož Zonky.cz požaduje dva doklady totožnosti, jako druhý doklad považuje POUZE řidičák, zbrojní průkaz nebo pas, není možné dokončit poptávku. Nestačí jim ani 10 dalších dokladů s fotografií a rodný list. Podle pana Š***** ze Zonky.cz bych si měl jen kvůli tomuto úkonu nechat vystavit pas. Proč?! Všude píší o BEZPEČNÉM ULOŽENÍ DOKLADŮ. Jsem zvědav, jestli toho někdo zneužije. Na hlášky typu: “přepojujeme vás do BEZPEČNÉHO PROSTŘEDÍ” jim už neskočím. Za mě tedy určitě nedoporučuji.

  • Ivana Krupičková napsal:

   Pas mít nemusíte jistě máte řidičák.

   • Anonym napsal:

    tak asi nemá ridicak ani pas, pokud to sem pise. standardne by mel tedy stacit OP a rodny list.

    • hrůza napsal:

     rodný list je můj a co je v něm nikomu neukazuju! rodný číslo nikdy nedávat nikomu !!!

     • Anonym napsal:

      No to je hrůza, rodné číslo. Statisíce podnikatelů, plátců DPH, je zveřejňuje dennodenně.

  • Dobrý den Tomáši,
   takto přísné požadavky na doklady máme kvůli bezpečnosti. Jsme on-line služba a toto je pro nás ověření, tyto doklady je těžké padělat. A taky se řídíme zákonem o praní špinavých peněz. Je to pro bezpečí všech.

   • Tom napsal:

    Dobry den,
    staci napsat, ze je to takto pro vas pohodlnejsi a levnejsi na odbaveni. tahat do toho zakon o prani spinavych penez je hloupost. Delal jsem v bance.

    • Markud napsal:

     Dobrý den, když jste dělal v bance, měl by Vám být znám §4 odst. 6 zmiňovaného zákonu, kde doslova stojí:

     “Průkazem totožnosti se pro účely tohoto zákona rozumí doklad vydaný orgánem veřejné správy, v němž je uvedeno jméno a příjmení, datum narození a z něhož je patrná podoba, popřípadě i jiný údaj umožňující identifikovat osobu, která doklad předkládá, jako jeho oprávněného držitele.”

     Mohu se mýlit, ale podle mě tento odstavec vylučuje využití rodného listu a dalších dokladů za účelem získání půjčky.

 33. Jiří napsal:

  Mohu položit otázku?
  Když věřitel splatí dříve, celou částku půjčky (jistinu i smluvní úrok) … dostane investor domluvené peníze ihned po zaplacení věřitelem a nebo až po uběhnutí původně nasmlouvané doby?
  Za odpověď děkuji jak korespondentům tak adminovi …

 34. Jiří napsal:

  Rád bych se zeptal na jednu otázku:
  Když věřitel splatí dříve, celou částku půjčky (jistinu i smluvní úrok) … pochopil jsem, že platí částku nasmlouvanou, která není adekvátně snížená o zkrácený čas, tak mne zajímá, zda investor dostane domluvené peníze ihned po zaplacení věřitelem a nebo až po uběhnutí původně nasmlouvané doby.

  Děkuji za odpověď jak uživatelů, tak provozovatele:-)

 35. dan napsal:

  podvodnici pozor horši než lichva

 36. Anonym napsal:

  Ja taky poskytuji pujcky a tak muzu potvrdit a to ne jen z toho co tady ctu, ze lidstvo vseobecne hloupne. Lidi spamatujte se. Nemuzete cekat ze vam nekdo pujci kdyz nejste bonitni nebo jste v solusu nebo jine evidenci dluzniku. A to byste jeste chteli pujcku bez uroku, to uz je fajt pakarna tady v te republice.
  Ja vam fandim. Myslenka supr ale pro cechy nebude nic dobre, leda ze by se vratili komousi.

 37. Jarda napsal:

  Co to blabolí že míň než v bance za 5,99??? :DDD Equa bank už od 5.9 %.A co smrdí Home creditem ani náhodou!!!

 38. Anonym napsal:

  Líbí se mi tu pláč a nářek zadlužené spodiny, že jim zonky nepůjčí… kdo by také chtěl půjčovat individuím, které mají dalších X půjček a myslí si, že se jim na jejich dluhy složí ostatní?

  • Jirka napsal:

   Jsem rád, že Anonym má jasno v tom kdo je spodina …
   Bohužel jsem viděl několik desítek tisíc finančních plánů za kterými je několik desítek tisíc příběhů … a nikdy bych si netroufl napsat to, co napsal tento pán.
   Kandidát na prezidenta USA měl dluh přesahující chápání většiny lidí v této zemi … ale vždy našel někoho, kdo mu pomohl a kdo mu půjčil …

  • Anonym napsal:

   Naprosto s vámi souhlasím. A kecy typu že “kandidát na prezidenta měl taky dluhy” může vypustit z huby jen dealer půjček nebo kandidát na spodinu. Tzv. “85” Na co nemám tak si nekupuji a tudíž ani nepůjčuji. Kdyby nebylo “85ek” tak by lichváři neměli z čeho žít. Navíc takový lichvář, půjčovna peněz či banka nevytváří žádné hodnoty. Takže pro mně je to jen parazit. Chtěl jsem napsat, že až si toto lidé uvědomí tak bude líp.

 39. Kakamila napsal:

  Jako sdělit někomu nejdříve celé rodné číslo a potom kopírovat dva doklady totožnosti…?Děkuji nechci…..to si dám jako investor peníze radši pod polštář.

 40. Standa napsal:

  Chtějí hned poslat okopírované rodné číslo a číslo občanky!!! Prý aby se vše urychlilo. Aniž vám něco dají??

  • jjjj napsal:

   A v bance si myslite ze po vas doklady ke schvaleni chtit nebudou.??? Proberte se vy co pujcujete lidem prachy za nekrestansky urok.a pak si tady dovolite nazvat je spodinou??? Vas by meli bycovat.

  • Ivana Krupičková napsal:

   To jako mají rozdávat lidem peníze a pak shánět komu je

 41. Libor napsal:

  Půjčku vám nechválí, pokud jste v registrech ( to už tam jaksi profíci od Zonky zapomněli napsat ). Bohužel v registrech jste po 3-4 let ikdyž pravidelně splácíte. Takže pokud tam jste, neztrácejte zbytečně čas vyplňováním formuláře na Zonky a jiných jim podobných společností. Nezachrání vás ani vysoký měsíční příjem. Ale s největší pravděpodobností již nemusíte svou životní situaci řešit půjčkami atd.

  • Dan napsal:

   Ahoj, to že je člověk v registrech neznamená, že mu neschválí půjčku. Záleží na spoustě faktorů. Třeba, co má žadatel v registrech uvedeno, jak splácí, kolik si půjčil u jiných peněžních ústavů, na jak dlouho si půjčil, u jakých společností si půjčil, zda v minulosti všechny splátky řádně uhradil, zda byl někdy po splatnosti, jak dlouho atd. atd. Takže, kdy to lidé zkusí nic za to nedají a mají možnost třeba si konsolidovat svoje úvěry.

 42. Anonym napsal:

  A jake lidi se složí na někoho ????

 43. Mia napsal:

  No tak čistý bankovní registr beru jako podmínku, kvůli ochraně investorů. Já osobně bych tedy nerada půjčila někomu nespolehlivému.

  • Jirka napsal:

   Bohužel v registrech jsou často lidi velice spolehlivý, kteří roky platí mnohem víc, než by museli, kdyby tam nebyli … tahle past je neetická a zákeřná a pouze se tváří, že slouží na ochranu investic!

 44. Vera napsal:

  Ja teda nepotrebuju pujcit a ani nemam v umyslu pujcovat, jen mne zajimalo, co to je za sluzbu, a zasnu nad komentari.jak se nekdo muze rozcilovat nad tim, ze se pujcka neschvali nekomu, kdo ma dluhy a neni ekonomicky ok. Vy byste chteli pujcovat nekomu, kdo ma dluhy a neni ekonomicky ok? Ja teda ne, z ceho by mi to asi vracel? Tohle neni verejna sbirka ale pujcka

 45. Anonym napsal:

  Podvoooood pozor

 46. Sumotari napsal:

  Co tady vyšilujete, když se bojíte investovat, dejte si svoje úspory do banky a ještě zaplaťte poplatky. A vy co vám nechce půjčit ani Zonky si sáhněte do svědomí, jak jste spláceli svoje závazky v minulosti. To, že vám odmítli půjčku je dobrá zpráva pro investory. Zkuste si představit, že chtějí svoje prostředky vrátit a nestojí o soudní a exekuční tahanice …

 47. Michal napsal:

  Stejně je to hloupost. Člověk to zkusí, ale pokud máte nízký příjem nebo záznam v registru, nikdo vám nepůjčí, protože vám Zonky nevytvoří ani nabídku a pošle vás někam. Zas to jen řídí banko-nebanko společnost, a až když jste vpohodě bonitní, tak váš inzerát uveřejní. Z toho důvodu je hodně investorů a málo žadatelů. No Zonky na tom vydělá to je fakt 😉 Jako sorry ale kvůli záznamu v registru, ale doloženým platem 30 tisíc, a půjčku jsem chtěl jen na refinancování stávající a nenabídly mi ani 15% úrok. Ale prostě “NEVYHOVUJU”.

 48. lotr napsal:

  a čím je má investice jištěna ? nikde ani zbla, informace žádné, nejdřív se pěkně registruj hehe …

  jen se dočtu že zoonky inkasuje 1% z investice a 2 procenta z úvěru, tedy 3% z protočených peněz. pokud nemají žádný risk a vše nese klient… hehe to je fakt k smíchu

  charakterizoval bych je jako mladí 30níci co mají zkušenosti asi jako já s řízením letadla :-)))

  • Marek napsal:

   Jištěna je prostě tím, že je to regulérní nebankovní půjčka podle pravidel ČNB, lze z ní vyvodit exekuční titul a vést proti dlužníkovi exekuci. Ano, jistý risk tu je, ale žádná investice není bez rizika. 3% z protočených peněz (přesněji 2,98%) musí pokrýt platy pracovníků předběžného posouzení, provoz aplikace (tj. servery a údržbu), údržbu software, právničinu, provozní náklady vymáhání (exekuci podává pokud vím zonky, ne přímo investor), reklamní kampaň a musí zaplatit investici na rozjezd (software někdo napsal a nebylo to zadarmo). Jestli se vám to zdá jako jistý výdělek, založte si nějaký startup sám.

  • Ivana Krupičková napsal:

   Společnost nese riziko, že někteří klienti nezaplatí a také správa systému něco stojí zadarmo to nejde.

 49. Rob napsal:

  Velký podvod, bublina a nic víc.
  Kamarádka má hotel a potřebovala vyřešit horší fin. situaci, něco překlenout. Na zonkách jí bylo řečeno, že musí být bez dluhů a ekonomicky ok. Pak ať se ozve.
  No s takovou radou můžou jít do PR….

  • Marek napsal:

   Nechápu. Zonky vám zamítla udělit půjčku, protože už nějakou máte. Jsou to jejich pravidla, protože takový žadatel by u investorů neuspěl a pouze by plýtvali časem. A to je pro Vás známka že je to podvod? Pro mě je to naopak známka toho, že si žadatele pečlivě vybírají, neslibují každému všechno jen aby vydělali.

  • saabina napsal:

   Bohužel jsem také tak skončila…věřila jsem, že konečně někdo pochopí mojí situaci a půjčí bez problémů. Mám příjem OSVČ, daňovko ale s odečtem 60% výdajů..také rodičovskou..manžel má příjem, ještě máme příjmy z pronájmů. Bohužel to nestačilo, akorát ecy o tom, že jsou jiný než banka…nejsou! Vadilo jim, že jsme v registru, i když jsem jim podrobně popsala, jak jsme se tam dostali, před 4mi lety, nezájem z jejich strany. Tudíž pokud nebudu v registru, půjčí mi i banka a na Zonky nemusím. Proč zde takováhle společnost tedy je? nechápu..

  • Ivana Krupičková napsal:

   Posuzuje se schopnost splácet některé podnikatelské záměry jsou prostě příliš riskantní.

 50. František Štverák napsal:

  Teď jsem se snažil na informační linku ,,Zonky” 800 499 999 dovolat,bylo mi ale operátorem několikrát po sobě řečeno,že tato telefóní linka neexistuje!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.