Zonky – P2P půjčky - recenze, podvod, zkušenosti a diskuze


Zonky.cz je unikátní česká peer-to-peer (P2P) služba. Díky tomu, že Zonky funguje online, zařídíte půjčku levněji než v klasické bance a nemusíte nikam chodit. Vše zařídíte online za pár minut a peníze na účtu můžete mít už za 5 minut. Nepotřebujete žádného ručitele, nemusíte se bát skrytých poplatků a kdykoliv můžete půjčku splatit předčasně zdarma. Celá služba funguje naprosto anonymně pod dohledem České národní banky. Zonky patří do finanční skupiny PPF a lidé si už zde půjčili více než 4,5 miliardy korun.

Recenze služby

 • velikost půjčky: 20 000 až 750 000 Kč
 • splatnost půjčky: 12 až 84 měsíců
 • roční úroková sazba: od 2,99%
 • žádost: online na www.zonky.cz
 • možnost předčasného splacení zdarma
 • RPSN: 3.62 % – 26.91 %

O Zonky

Do banky už pro půjčku chodit nemusíte. Výhodnější je půjčit na Zonky přímo od lidí. Díky moderním technologiím si můžete jednoduše půjčit na Zonky. Díky tomu, že Zonky funguje online, zařídíte půjčku pohodlně a levněji než v klasické bance.

Na Zonky můžete předčasně splatit zdarma

Na stránce zonky.cz stačí vyplnit nezávaznou poptávku a okamžitě dostanu férovou nabídku. Sami si nastavíte, kolik chcete měsíčně splácet. Půjčit si můžete od 20 000 do 750 000 Kč na dobu 6 měsíců až 7 let. Předčasné splacení je na Zonky zdarma.

Levněji než v bance

Půjčit si můžete na nové auto, na vybavení domácnosti nebo na vzdělání pro své děti. Zároveň si můžete svůj současný úvěr na Zonky refinancovat a ušetřit díky výhodnějšímu úroku. Na Zonky můžete získat úrok od 2,99 %.

Jednoduché a bezpečné

Důvodů je několik. Nemusíte nikam chodit a všechno zvládnete za pár minut. Navíc vystupujete anonymně, tudíž se nemusíte bát, že o vás lidi budou vědět více věcí, než sami chcete. Měsíčně splácíte jen jednu splátku. Smlouvu uzavíráte jen se Zonky, kde také splácíte vaši půjčku. Zonky zaplacenou splátku rozdělí a pošle mezi investory, kteří ve vás vložili důvěru.

Průběh žádosti

Na začátku si na webovém rozhraní vyberete, kolik si vlastně chcete půjčit a na jak dlouho. Následně budete vyzváni k vyplnění osobních údajů, vyberete, zda jste zaměstnanec, OSVČ nebo třeba na mateřské dovolené. Dále pro ověření do internetového rozhraní nahrajete dva doklady totožnosti a následně vám bude vygenerována nezávazná nabídka úroku a smluvních podmínek. Pokud se vám návrh bude líbit, jednoduše jej podepíšete za pomocí SMS. Již za několik minut potom budete mít peníze na účtu.

Reprezentativní příklad

Reprezentativní příklad se týká půjčky ve výši 150 000 Kč s úrokovou sazbou 5,99 % p.a., se splatností 60 měsíců, splátkou 2 957 Kč, poslední splátkou 2951,32 Kč, jednorázovým 2% poplatkem z výše půjčky (zde 3000 Kč rozpočítaný do prvních 3 splátek půjčky) a s výslednou RPSN 7,03 %. Celou výši půjčky vyplatíme na účet zákazníka. Celkem zákazník zaplatí 177 414,32 Kč.

Výhody pro investory

 • Nízké poplatky, poplatek se odvíjí od úrokové sazby investice a počítá denně z aktuálně investovaných peněz a strhává se jednou měsíčně
 • v momentě, kdy je investice více než 36 dní po splatnosti, poplatek vám není účtován až do další splátky
 • podstatně vyšší zhodnocení než u bank (průměrný očekávaný výnos je 6,03 % p.a.)
 • možnost investovat již od 200 Kč
 • bez nutnosti starat se o administrativu a smlouvy
 • přehledné uživatelské prostředí
 • statistika osobních investic
 • detailní nápověda o tom, jak si sestavit investiční portfolio apod.

Podmínky pro investory

 • plnoletost
 • budete potřebovat 2 doklady totžnosti (OP a k němu například kartičku zdravotního pojištění nebo pas)
 • aktivní telefonní číslo
 • vlastní bankovní účet

Výhody pro žadatele

 • poplatek pouze 2% při nastřádání 100% požadovaných finančních prostředků
 • možnost poslat Zonky obdrženou výhodnější nabídku od konkurence
 • přesně stanovená pravidla
 • ochrana osobních údajů
 • neúčelová půjčka bez nutnosti ručení
 • možnost předčasného splacení zdarma

Podmínky pro žadatele

 • plnoletost
 • budete potřebovat 2 doklady totžnosti (OP a k němu například kartičku zdravotního pojištění nebo pas)
 • nesmíte být v insolvenci
 • doložení příjmu (nejčastěji bankovními výpisy, daňovým přiznáním apod.)
 • v některých případech mohou být požadovány také jiné dokumenty; např. projektová dokumentace, rozhodnutí o alimentech atd.)

Zhodnocení služby

Projekt Zonky představuje virtuální tržiště půjček, které jsou poskytovány přímo lidmi. Díky podstatně vyššímu zhodnocení než u bank (například u spořících účtů) se jedná o zajímavou možnost investování volných finančních prostředků. Na stránkách www.zonky.cz je pro investory velice příjemné a přehledné uživatelské prostředí, které obsahuje podrobné statistiky, jež podporují a usnadňují jejich rozhodování. Portál Zonky má vlastní risk management, který důsledně hodnotí každou žádost o zařazení na Tržiště a díky rozdělení do několika rizikových skupin ulehčuje investorům rozhodování o vložení finančních prostředků. Zonky je registrováno u ČNB jako poskytovatel platebních služeb malého rozsahu.

Žádost o půjčku
Zonky – P2P půjčky
3.1 (61.38%) 304

Podobné recenze

Jedná se o podvod? Napište vaše zkušenosti.

Diskuze:

359 zkušeností s Zonky – P2P půjčky

 1. Radek napsal:

  Zonky je dobra volba v nebankovnim sektoru. Podminky srovnatelne s bankou.

 2. Radek napsal:

  Se Zonky mám dobré zkušenosti. Vše se vyřídilo online a za slušný úrok

  • Pa.... napsal:

   Ano, pro mne ze začátku také, ale teď jedna hrůza, chtěla jsem navýšit stávající půjčku, ale bohužel zamítnuto, prý si mám splatit a nebrat mikropujcky a další půjčky. Musím upozornit, že žádné mikropujcky a půjčky jsem nikdy neměla a nemám. Jedinou půjčku mám od Zonky, byla jsem velice zklamaná, jak lžou, pro mne hrozný, jak si můžou takto vymyslet, podala jsem stiznost o přezkoumání, tak jsem sama zvědavá, co z nich vypadne

 3. Radek napsal:

  Se Zonky mám dobré zkušenosti. Vše se vyřídilo online a za slušné úroky.

 4. Karlos napsal:

  Dobry den,
  Ja na zonky investuju a po tom co jsem tam nasypal behem lonskeho roku, 20000. Muj vydelek byl celych 300kc. Letos lidi hodne prestali splacet, tak jsem prodal investice co sly. Nyni mam vybrano 17 000. A zbytek mi lezi na zonky a nejspis jeani nedostanu

 5. Antonín napsal:

  Já jsem si půjčil na motorku. Mám normální práci, stabilní příjem a v minulosti už jsem bez problémů splatil dva úvěry. Takže dotazník přes internet. Čekal jsem nějaký telefonát, ale nebyl a peníze mi přišly za chvíli na účet. Chvilku jsem koukal, ale neměl jsem fakt žádný problém v minulosti, takže asi díky tomu nebylo potřeba další vyřizování. Takže tak.

 6. Milan napsal:

  Čeká mě rekonstrukce bytu a hledám, kde si půjčit. Chybí mi jen nějaká částka na nové vybavení, tak nechci brát hned hypo. Zonky mi přijde docela fajn, když chci půjčit rozumný obnos peněz. Za jak dlouho jste měli vyřízeno s pozitivní úvěrovou minulostí?

  • Adam napsal:

   Hele bylo to hrozně rychlý. Vyplněný dotazník a peníze za chvíli potom přišly. Mám normální práci a před půjčkou na Zonky jsem bez problémů splatil jiný úvěr.

 7. Pepa napsal:

  Půjčka od Zonky mi dopadla, potřeboval jsem doplatit rekonstrukci, na kterou už nestačily peníze. Sepsal jsem krátký příběh a během týdne jsem měl zafinancováno. Vyřizování kolem toho samozřejmě bylo (většinou online), ale jakožto dlužník bez vroubku jsem problém získat úvěr neměl.

 8. VENA napsal:

  Větší hajz.., než je zonky, jsem snad ještě neviděl. Milion věcí po vás chtějí, totální a podrobné výpisy z účtu a stejně nic nedají a ještě k tomu vám nadělízápis do registru, že půjčce nebylo vyhověno, parchanti. V bance nám nakonec půjčili úplně v pohodě a to i přes tento problém od zonky. Nikdy, hnus fialovej je zonky!!!

  • Petr napsal:

   Souhlas, já bych od nich úvěr dostal, ale za 3x větší úrok, než reklamuji. Ta jejichse kalkulačka je jen reklama ala šmejdi, k smichu, teda spíš k pláči. Spousta ztraceného času se zasíláním dokumentace a nakonec že 10%? To umi i banka… Jsou drahý.

 9. Sandra napsal:

  Já jsem si na Zonky jsem půjčila na refinancování dost nevýhodné půjčky a taky jsem potřebovala zároveň nějaké peníze na auto. Sice ověřování bylo a taky papíry, ale nakonec jsem úvěr dostala za slušný úrok a dost se mi ulevilo. Zbytečné jsou spíš ty nebankovky, který z člověka sedřou kůži…

 10. Sandra napsal:

  Potřebovala jsem refinancovat dost nevýhodný úvěr a zároveň částečně zafinancovat auto. Něco jsem měla našetřeno, ale právě splátky té předchozí půjčky mě dost finančně vyčerpávaly. Zkusila jsem to na Zonky, i když jsem měla trochu obavy kvůli některým špatným zkušenostem, co čtu na fórech.Ale když jsem pátrala, nakonec jsem našla něco na každou nebankovní společnost, takže jsem do toho šla a za mě dobrý. Splácím pohodlněji, za normální úrok.

 11. Terka napsal:

  Zonky, milion ověřování a stejně mi nepůjčili ani na ojeté auto. Trapné vypisování co umíte a v čem jste dobří….a nic z toho. V Airbank mi nakonec půjčili na nové auto 300k do 10minut. Absolutně zbytečná nebankovní společnost.

 12. Tereza napsal:

  Zonky, milion ověřování a stejně mi nepůjčili ani na ojeté auto. Trapné vypisování co umíte a v čem jste dobří….a nic z toho. V Airbank mi nakonec půjčili na nové auto 300k do 10minut. Absolutně zbytečná nebankovní společnost.

 13. Honza napsal:

  Já mám teda se Zonky dobrou zkušenost. Papírování moc nebylo, všechno online. A peníze jsem měl na účtu za pár dní. Úrok sice ne 2,9 ale oproti tomu, co nabídla banka, furt v pohodě. za mě OK.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.