Změny u ČSOB – nové mobilní platby, úprava ceníku a další novinky 


S podzimem obvykle přichází spousta změn a letos se novinky týkají i druhé největší tuzemské banky, tedy ČSOB. Ta si pro své klienty připravila nové moderní možnosti plateb, upravila některé položky v ceníku služeb a přinesla ještě několik novinek. Na jednotlivé změny, které klienty Československé obchodní banky čekají, se podíváme podrobněji.

Nové platební metody 

Jednoznačným trendem poslední doby je v oblasti bankovnictví placení prostřednictvím chytrých zařízení, jako jsou mobilní telefony nebo chytré hodinky. Některé banky už tuto možnost zavedly, nově ji budou moci od podzimních měsíců využívat i klienti ČSOB – konkrétně bude tato banka podporovat placení pomocí oblíbených služeb Apple Pay, Google Pay a Garmin Pay. Místo placení debetní kartou si tak klienti budou moci hradit nákupy jednoduše přiložením mobilu nebo hodinek ke čtečce. 

Úpravy ceníku 

Další změnou, kterou podzim u ČSOB přinese, je menší úprava ceníku – některé služby zlevní, jiné zase naopak zdraží. K výraznému snížení ceny dojde u SEPO plateb – zatímco doposud se platilo 150 Kč za příchozí a dokonce 250 Kč za odchozí platbu, nově bude činit poplatek pouhých 5 Kč. K této změně má dojít k 1.listopadu 2019 a souvisí s nařízením Evropské unie o poplatcích za europlatby. Naopak ke zvýšení ceny dojde u telefonického bankovnictví – poplatek za příkaz pomocí této formy bankovnictví se zvedne o 20 Kč, ze 30 na 50 Kč. Většinu lidí ale toto zvýšení trápit nebude, dnes už jednoznačně převažují platby pomocí internetového nebo mobilního bankovnictví. 

Snadnější otevření investičního účtu 

Jednodušší to od podzimu budou mít ti, jenž si u ČSOB budou chtít otevřít investiční účet. Zatímco doposud bylo nutné navštívit pobočku banky a podepsat tam smlouvu, nově už bude možné si tento účet sjednat pohodlně přímo v internetovém bankovnictví, bez nutnosti někam chodit. Stejnou možnost už  pro své klienty v minulosti zavedly jiné banky, ČSOB tak nechce zůstat pozadu ani v tomto směru.

Další novinky u ČSOB 

Novinek se chystá ještě mnohem více – ještě do konce roku 2019 chce ČSOB zavést okamžité platby, neboli převody peněz i na účty u jiných bank, jež budou provedeny během několika sekund a to nejen ve všední dny, ale i o víkendech a svátcích. Banka také připravuje zcela novou aplikaci pro chytré mobilní telefony, která by měla potěšit milovníky nakupování – mají v ní být různé věrnostní karty a jiné benefity, které spousta lidí ocení. Veškeré výše uvedené novinky se netýkají pouze samotné ČSOB, ale platí i pro klienty Poštovní spořitelny, která se s ČSOB postupně slučuje. Veškeré podrobné informace naleznete na webových stránkách ČSOB, kde jsou vždy k dispozici aktuální sazebníky, ceníky a další podrobnosti o produktech, které tato banka nabízí.

O ČSOB 

Československá obchodní banka je – pokud jde o počet klientů – aktuálně druhou největší bankou na českém trhu, hned za vedoucí Českou spořitelnou. Zajímavostí ale je, že co se týká objemu spravovaných peněz, je ČSOB dokonce jedničkou – v loňském roce její bilanční suma přesáhla 1,5 bilionu korun. Banka byla založena v roce 1964, dnes je jejím majitelem belgická KBC Bank. ČSOB má rozsáhlou síť kamenných poboček i bankomatů, její hlavní sídlo se pak nachází v Praze-Radlicích, hned u stanice metra Radlická. Banka nabízí široké spektrum finančních produktů, od běžných účtů a platebních karet, přes různé druhy úvěrů, pojištění, spoření nebo investičních produktů. Její služby jsou určeny nejen pro běžné fyzické osoby, ale i pro podnikatele, korporace nebo pro zájemce o privátní bankovnictví.


Podobné recenze