Změna ceníku u českých bank v průběhu roku 2014


Letošní léto přinese změny v cenících služeb České spořitelny, Raiffeisenbank a ČSOB. U dalších bankovních ústavů se o tomto kroku zatím neuvažuje, ale změny nejsou vyloučeny. Poplatky se budou měnit od 1.července  a v následujících  měsících.

Jako první banka působící na českém trhu nový ceník zveřejnila Raiffeisenbank, kde dojde ke změně od 1.července 2014. Podle mluvčího Tomáše Kofroně jsou ale změny vesměs pro klienty pozitivní a největší změny pocítí majitelé podnikatelských účtů. Pro fyzické osoby za zmínku stojí zrušení poplatku za změnu limitu na debetních kartách, kde klienti platili 50 Kč, dále pak zrušení poplatku za změnu nastavení data splatnosti u kreditních karet, kde byl poplatek také 50 Kč a u studentských účtů se jedná o zrušení poplatku poskytnutí a využití povoleného debetu (dosud je 200 a 90 Kč).

Česká spořitelna připravila nový ceník od 15.srpna 2014. U většiny základních služeb poplatky navyšuje, některé naopak snižuje a také ruší. Sjednocení poplatků za elektronické transakce, kde lze uvést jednorázové platební příkazy přes internetové a mobilní bankovnictví, výběry z bankomatů a platební příkaz přes bankomat na 5 Kč za položku (nyní 2 Kč za položku). Ponecháno bude vyhotovení elektronického výpisu zdarma, ovšem vyhotovení a zaslání papírového výpisu bude nově stát 25 Kč, cena se tudíž téměř dvakrát zdvojnásobí. Dražší budou také služby na pobočkách ČS, kde se bude jednat o vyzvednutí výpisu na přepážce (nově 80 Kč místo stávajících 45 Kč), o poplatek za výběr hotovosti (nově 80 Kč ze současných 65 Kč) a o poplatek za poslání peněz na pobočce (také 80 Kč místo současných 55 Kč). Přihlášení, zaslání informací a zůstatkové SMS přímého bankovnictví bude nově stát 2 Kč místo stávajících 1,5 Kč. Autorizační a potvrzovací SMS zůstanou zdarma. S novým ceník bude zrušen poplatek 29 Kč za kontokorent k běžnému účtu. Ceny balíčků zůstávají stejné.

V ČSOB bude platit nový ceník od 1.července 2014, ovšem u této banky nedojde k žádnému zdražování. Bude se jednat pouze o upřesnění názvů některých položek. Do konce roku bude zveřejněn jeden aktualizovaný ceník, ale stejně jako u toho stávajícího nebude uvažováno o zdražení služeb.

Všechny ostatní banky jako UniCredit Bank, Komerční banka nebo GE Money Bank změny nechystají, ale nevylučují. Změny by byly aplikovány nejdříve od 1. září 2014.

 

Zdroj: www.novinky.cz

 


Podobné recenze