Wüstenrot – stavební spořitelna


Wüstenrot – stavební spořitelna, a.s. zahájila svou činnost na podzim roku 1993, v roce, kdy byl přijat zákon o stavebním spoření. Od té doby si získala důvěru statisíců klientů, kterým stavební spoření umožnilo financovat bydlení, vytvořit finanční rezervy na stáří i ušetřit si peníze na jiné potřeby. Produkty, které nabízí jsou stavebním spoření, od roku 1999 životní pojištění, v roce 2003 nabídl Wüstenrot hypotéky jako další formu financování bydlení a v roce 2006 bylo portfolio Wüstenrotem poskytovaných služeb rozšířeno o neživotní pojištění, zaměřené především na pojistnou ochranu rodiny a bydlení a pojištění motorových vozidel. Mezníkem byl konec roku 2010, kdy byly zavedeny depozitní produkty a internetové bankovnictví.

Recenze produktu

Stavební spoření – možnost zvolit ze čtyř variant a dvou variant úrokových sazeb – spoření pro budoucí výhodný úvěr – nárok na státní podporu až 2000 Kč ročně – zhodnocení 2,2% (garantováno po celou dobu spoření) – po 6 letech možno použít finanční prostředky na cokoliv – zákonné pojištění vkladů do výše 100 000 Euro – nárok na čerpání výhodného úvěru s úrokem od 3,7% (RPSN od 4,3%) podle zvolené varianty

Výhody spořitelny

 • dlouhá historie finanční skupiny Wüstenrot
 • spořitelna nabízí běžný účet
 • možnost využít internet banky Wüstenrot
 • široká nabídka pojištění

Nevýhody spořitelny

 • internetové bankovnictví neobsahuje informace o úvěrech a hypotékách
 • relativně nízká úroková míra při stavebním spoření bez cíle čerpání úvěru

Produkty spořitelny

 • účty – Běžný účet
 • hypotéka – Hypotéka Wüstenrot, Hypotéka Refin, 100% hypotéka, Hypotéka bez příjmů, Hypotéka na pronájem, Hypotéka na domácnost, Hypotéka na cokoliv
 • úvěry – Překlenovací úvěr, Úvěr ze stavebního spoření
 • spořící produkty – Spořící účet, Jednorázový termínovaný vklad ProZisk, Individuální termínovaný vklad
 • pojištění – Pojištění aut, Pojištění bydlení, Životní pojištění, Úrazové pojištění, Nemocenské pojištění, Cestovní pojištění, Pojištění podnikatelského rizika

Internetové bankovnictví

Internet banka Wüstenrot https://internetbanka.wuestenrot.cz

Internetové bankovnictví, které má příjemné uživatelské prostředí. Z internetového bankovnictví může klient sledovat běžný účet, spořící účet a termínované vklady. Přihlášení probíhá pomocí klientského čísla a hesla, platby jsou ověřovány zasláním SMS s autorizačním kódem.

Pobočky

Sídlo Wüstenrot – stavební spořitelny, a.s. je na adrese Na Hřebenech II 1718/8 v Praze, kde je také hlavní pobočka v Praze. Celkem je v ČR 165 poboček. V Brně je hlavní pobočka na adrese Benešova 6c. V Ostravě na adrese Msgre. Šrámka 1826 a v Olomouci na adrese Horní náměstí 26 .

O společnosti

Finanční skupinu Wüstenrot v Česku tvoří čtyři společnosti: Wüstenrot – stavební spořitelna a.s., Wüstenrot životní pojišťovna, a.s., Wüstenrot hypoteční banka a.s. a Pojišťovna Wüstenrot. Je součástí původem německé společnosti, která vznikla v roce 1921 v německém městečku Wüstenrot jako stavební spořitelna, jedna z prvních na světě. Jejím mottem bylo „Každé rodině střechu nad hlavou“. V České republice začala působit v roce 1993, kdy byl přijat zákon o stavebním spoření. Dnes finanční skupina klientům poskytuje ucelený soubor finančních služeb z oblasti rodinných financí (např. životní a neživotní pojištění, ochranu rodiny, pojištění motorových vozidel atp.).

Reklama

Kontakty


Wüstenrot – stavební spořitelna
3 (60%) 5

Podobné recenze

Jedná se o podvod? Napište vaše zkušenosti.

Diskuze:

7 zkušeností s Wüstenrot – stavební spořitelna

 1. žaneta napsal:

  U Wustenrotu jsme měli stavební spoření pro syna,které jsme po šesti letech vypověděli.Na pobočce v Přerově jsme ho vypovídali oba rodiče společně.Vše probíhalo v klidu,do doby než nám paní poradkyně sdělila,že pokud si nezaložíme následující SS,tak nám peníze přijdou až za tři měsíce.s novým SS jsme nesouhlasili,tudíž nám nezbylo nic jiného,než čekat až peníze dojdou.Sama poradkyně nám řekla,že peníze budeme mít začátkem února(na doručení na centrálu měla tři celé prac.dny!!!).Po dnešním telefonátu na centrálu,nám sdělili,že výpověď jim přišla až v listodadu,tudíž peníze dostaneme až začátkem března!!!Wustenrot nikdy více,nedoporučuji.

 2. Lucie napsal:

  Toto je nejhorší finanční ústav, s nímž jsem kdy musela jednat. Pracovala pro ně kamarádka, a tak jsem se doslova nechala ukecat, abych si půjčila 200.000 Kč u nich. Měla jsem hypotéku (mnohem vyšší částka) jinde, šlo to v pohodě refinancovat. U Wüstenront nikoli (jasně, ve smlouvě bylo, že to nejde, to chápu). Spoludlužníkem byl i bývalý manžel, po rozvodu jsem chtěla, aby mě firma vyškrtla, v domě už nebydlím, nemám tam trvalé bydliště, vše je manželovo, dohodli jsme se tedy, že bude jeho i dluh. Ale Wüstenrot výmaz nedovolila. Přitom o tom ve smlouvě NIC není. Není řečeno, že to nepůjde vymazat. A na pobočkách nám řekli, že pokud bývalý manžel předloží dostatečné příjmy, což se i stalo, výmaz nebude problém. Lžou, neustále otravují život a jsou nepříjmení (mnohdy odmítají jednat, věčně nikdo nic neví). Rozhodně NEDOPORUČUJI.

 3. Katie napsal:

  Katastrofa jednání mám u nich určitou částku na rekonstrukci samozřejmě dělali jsme plastové okna poslali jsme fakturu předem a nic. Odezva že to takhle nejde ok tak jsme okna před a pak po nafotili a poslali novou fakturu a pořád nic. Ve smlouvě mám že to bude rekonstrukce s vlastní pomocí a peníze nikde. Všude to jde jen tady jsou trochu víc mimo prý bych si z toho mohla koupit i auto a to že nejde, ale na to jim kašlu já potřebuji rekonstrukci či renovaci jinak bych do toho nešla… a taky uz v živote nepujdu kvůli nim mam ted tahani po soudu pač nezaplatili okna, ale penize tam mam

 4. magby napsal:

  My jsme naopak spokojení

  • Alena napsal:

   HNUSNÉ JEDNÁNÍ
   SPROSTÁ SPOLEČNOST.

   NIKDY VÍCE !!!!!!!!!!!

   LŽI A MANIPULACE

   • Renata napsal:

    Souhlasím, na klientovi jim nezáleží, klidně nechají ve štychu klienta a s ním další lidi, kteří sice nejsou jejich klienty, ale jsou na jejich postupu závislí. Nemám s nimi žádnou smlouvu, přesto mi zkomplikovali život a ještě dvěma dalším, kvůli převodu zástavní smlouvy. Nikdy bych si od této společnosti žádný produkt nevzala. Jen slibují a kde nic tu nic. Horší jednání jsem nikde nezažila

 5. Jana Koláčková napsal:

  Absolutní katastrofa, ve zkratce:

  Wustenrot mi vypověděl smlouvu, jelikož už pro ně nebyla výhodná a smlouvy tohoto typu zkrátka vypověděl (to by mi vůbec nevadilo), ale…

  Peníze mi poslali až po třech měsících (to by ještě taky nebylo to hlavní), ale poradci na pobočce mi sdělili, že částka mi bude vyplacena v první vlně. Když v první vlně vyplacena nebyla, hrozně se divili a že teda bude vyplacena v druhé vlně. Problém je v tom, že já jsem již s penězi počítala a našla si byt, který jsem chtěla koupit…rezervace zaplacena – peníze nikde.

  Při vypovězení této smlouvy mi Wustenrot nabídnul, že když uzavřu novou smlouvu, peníze mi vyplatí do měsíce. Na to jsem odpověděla, proč mám uzavírat novou smlouvu, když už jsem si jednu novou založila dva roky zpátky (měla jsem tedy u W. dvě smlouvy) – to prý se na to nevztahuje.

  Jednoznačně nedoporučuji, poplatek za uzavření smlouvy – 3 000 Kč, za předčasné zrušení se platí pokuta a ještě vám vezmou státní podporu – přítel je pojištěn u jiné pojišťovny a tam mu vůbec nedělali takové problémy, neplatil žádné penále, nic.

  Wustenrot je prostě katastrofální.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.