Vývoj úrokových sazeb spořících účtů


Poslední roky jsou spojeny s neustálým poklesem úroků spořících účtů. Tato pro klienty nepříjemná zpráva se k nim opakovaně dostává již delší dobu. Vývoj nebyl a zatím ani nebude pozitivní. V návaznosti na deflaci zveřejňovanou Evropskou centrální bankou bude vývoj úrokových sazeb spořících účtů pokračovat v negativním trendu. Podrobnosti se dozvíte v článku, kde také naleznete tabulku aktuálních úrokových sazeb  spořících účtu u bank působících na českém trhu.

Air Bank se nutnosti snížit úroky na spořícím účtu také nevyhne a stane se tomu k 15. květnu 2016. Snížení se týká jak úrokových sazeb na běžném účtu tak i na spořícím účtu. Banka si velice dobře uvědomuje fakt, že právě vysoké úročení mohlo být jedním z faktorů přechodu k Air Bank. Nadále zůstává ovšem v platnosti TOP3 garance. Případná úprava sazeb bude v budoucnu jako pokaždé s dostatečným časovým předstihem oznámena klientům.

Akutalita Srovnání úroků 5-2016 Air Bank

Nové úrokové sazby u Air Bank

Aktuální situaci úrokových sazeb na spořících účtech si můžete prohlédnout níže. Trend poklesu úrokových sazeb bude s velkou pravděpodobností pokračovat.

Akutalita Srovnání úroků 5-2016

Aktuální úrokové sazby spořících účtů v České republice


Podobné recenze