mKonto – bankovní účet zdarma


mBank má již více jak 500 000 zákazníků a prostřednictvím mKonta jim dává možnost ušetřit nemalé finanční prostředky za bankovní poplatky. Za rok klienti banky ušetří neskutečných 1 000 000 000 Kč. Podle nezávislého bankovního portálu bankovnipoplatky.com je klientský index (průměrné měsíční náklady na provoz bankovního účtu) 182 Kč, což za rok dělá zhruba úsporu 2 000 Kč pro každého klienta mBank. mKonto je bankovní účet bez poplatků.

Prostřednictvím internetových stránek www.mesec.cz byl proveden pro účely srovnání modelový příklad (vedení účtu, 2 příchozí platby, 3 odchozí platby, 1 trvalý příkaz, 1 inkaso, 3 výběry z libovolného bankomatu v ČR), jehož výsledky jsou uvedeny v tabulce.

Založit mKonto zdarma

Banka Název účtu Měsíční náklady Podmínky pro vedení účtu zdarma
mBank mKonto 0 Kč ne
Česká spořitelna iÚčet 223 Kč ano
Komerční banka MůjÚčet 215 Kč ano
ČSOB Aktivní konto 203 Kč ano
Unicredit Bank U Konto 199 Kč ano
FIO Banka Běžný účet bez poplatků 90 Kč ne
Airbank Malý tarif 75 Kč ne

U mBank mají občané České republiky možnost založit si osobní účet pro fyzické osoby bez zbytečných poplatků za vedení a platby, s bezkontaktní platební kartou a třemi výběry z jakéhokoliv bankomatu v ČR zdarma. Založení je možné během několika málo minut online, kdy se o dodání smluvních podkladů kurýr. Vedení účtu je zdarma, stejně jako všechny odchozí a příchozí platby. Stejný poplatek, tedy 0 Kč je účtováno za nastavení inkasa, SIPO a trvalých příkazů. Zdarma jsou k účtu poskytnuty také elektronické výpisy zasílané prostřednictvím e-mailu.

Přečtěte si také naše srovnání bankovních účtu zdarma.


mKonto – bankovní účet zdarma
4.8 (96%) 5

Podobné recenze