Výsledky soutěže Finanční produkt 2015


Soutěž pořádaná analytickou společností Scott & Rose zná své vítěze. Na webu Finaparáda.cz byly zveřejněny výsledky 5. ročníku soutěže Finanční produkt 2015 v kategoriích spoření, bankovní účty, půjčky, hypotéky a nově podílové fondy. Hodnocení produktů probíhá celoročně a nejedená se o anonymní hodnocení, ale o odborné posudky specialistů. Na následujících řádcích se čtenáři dozví výsledky jednotlivých kategorií s komentáři.

 Kategorie Spořící účty

Kategorii Spořící účty vyhrálo FÉR spoření PLUS od Sberbank. Loni byla na stejném místě také Sbarbank se Spořícím účtem. Dle slov specialisty Sberbank na začátku roku 2015 změnila čtvrtletní frekvenci účtování na měsíční a začala nabízet spořící účet FÉR spoření s úrokovou sazbou 1,63% ročně pro vklady do 300 000 Kč s garancí nesnížení do konce ledna 2016. V průběhu roku došlo k inovaci a nabízí tak sazbu 1,63% na FÉR spoření PLUS v kombinaci s osobním nebo firemním FÉR kontem a garance je prodloužena do poloviny roku 2016.

Pořadí:

 1. Sberbank – FÉR spoření PLUS
 2. Expobank – Spořící účet GARANT
 3. AirBank – Spořící účet

Kategorie Termínované vklady

Poprvé vyhlašovanou kategorii Termínované vklady vyhrál termínovaný vklad od ERB bank, která v únoru 2015 zvýšila úrokové sazby na termínovaných vkladech a spořících účtech s výpovědní lhůtou. Maximální úroková sazba při vklad na pět let byla na konci roku 2015 tak 2,4%.

Pořadí:

 1. ERB bank – Termínovaný vklad
 2. Equa bank – Termínovaný vklad
 3. Fio banka – Termínovaný vklad

Kategorie Bankovní účty

Equa bank a ZUNO Bank si letos místa pouze prohodily. Třetí místo obhájila již popáté mBank. Únor 2015 přinesl Equa bank všechny podmínky aktivního využívání Běžného účtu pro fyzické osoby a účet je tak nabízen zcela zdarma bez jakýchkoli podmínek. Poplatek 99 Kč měsíčně byl tedy nadobro zrušen. Další výhodou účtu je multiměnová bezkontaktní platební karta s bonusovým programem a bezplatnými výběry z kteréhokoliv bankomatu v ČR.

Pořadí:

 1. Equa bank – Běžný účet
 2. ZUNO Bank – Účet Plus
 3. mBank – Osobní účet mKonto

Kategorie Neúčelové spotřebitelské úvěry

První místo patří v této kategorii Raiffeisenbank a její Rychlé půjčce, které je bez poplatků za sjednání i vedení a předčasné i mimořádné splacení.  Raiffeisenbank patří mezi banky, které odměňují klienty za řádné splácení a ti mohli získat zpět až 50 000 Kč. Na jaře roku 2015 byla půjčka nabízena na tři měsíce zdarma. Druhou pozici obsadila Air Bank a třetí pozice patřila ZUNO Bank.

Pořadí:

 1. Raiffeisenbank – Rychlá půjčka
 2. Air Bank – Půjčka
 3. ZUNO Bank – Online Půjčka

Kategorie Neúčelové spotřebitelské úvěry

mBank se umístila na prvním místě v kategorii Hypotéky díky několika skutečnostem. Klient neplatí žádné poplatky za zpracování žádosti a poskytnutí hypotéky, za založení a vedení úvěrového i osobního účtu a také má možnost mimořádné splátky také bez poplatku. Navíc mBank nabízí nízké úrokové sazby a také 100% hypotéku s nejnižší úrokovou sazbou na trhu. Druhé místo patřilo UniCredit Bank a na třetím místě se umístila Equa bank.

Pořadí:

 1. mBank – mHypotéka Light
 2. UniCredit Bank – Hypoteční úvěr Individual
 3. Equa bank – Účelová hypotéka

Zdroj: www.finance.idnes.cz


Podobné recenze