Výsledky ocenění Fincetrum Banka roku přinesly malou senzaci


Ve výsledcích 13. ročníku ocenění Fincentrum Banka roku 2014 se zrodilo překvapení v podobě prvního místa pro Československou obchodní banku (ČSOB). ČSOB se v předchozích ročnících umístila na dvou druhých místech a dvou třetích místech ve velikosti bilanční sumy. Mimo vítězství v hlavní kategorii Banka roku 2014 se umístila ČSOB na prvním místě také v kategorii Privátní banka roku 2014.

Loňský vítěz hlavní kategorie Banka roku Česká spořitelna letos obsadila druhé místo. Ovšem mimo druhé místo v hlavní kategorii Česká spořitelna zvítězila v kategoriích Nejdůvěryhodnější banka roku, Hypotéka roku a Banka bez bariér. Loňské třetí místo v kategorii Banka roku úspěšně obhájila Komerční banka.

Ocenění Fincetrum Banka roku ukazuje přesně vývoj na českém bankovním trhu a na trhu pojišťovnictví. ČSOB se každým rokem zlepšuje a zaslouženě se propracovala až k prvenství, i když je nutno podotknout že k tomuto stavu jí dopomohly stagnující konkurenti. Česká spořitelna se postarala o rozpohybování hypotečního trhu za což jí náleží titul Hypotéka roku.

Air Bank se stala Nejdynamičtější bankou roku 2014, jelikož díky své velmi dobře propracované marketingové politice  úspěšně přilákala 90 000 nových klientů a podařilo se jí překonat 300 000 klientů. Managementu banky se velmi krátkou dobu podařilo vybudovat značku, která je vnímána veřejností velmi pozitivně. Jako vůbec jediná z bankovního sektoru je srovnatelná se značkami jako Škoda Auto nebo Kofola.

Další titul udělovaný v rámci ocenění Fincentrum Banka roku je Banka bez bariér. Letošní první místo patří České spořitelně, která vystřídala na prvním místě ČSOB. Banka bez bariér 2014 je udělována dle hodnocení tělesně postižených a neslyšících klientů ve spolupráci s Kontem BARIÉRY na základě přístupu do poboček bank v ČR. Třetí místo patří GE Money Bank.

Pojišťovnou roku 2014 se stala stejně jako v roce předešlém Česká pojišťovna. Na druhém místě skončila Allianz a na místě třetím Kooperativa pojišťovna. Tento stav je zapříčiněn legislativními změnami, jelikož díky nim nezbylo moc času na zavádění novinek. V kategorii Životní pojištění roku uspěla znovu Česká pojišťovna s produktem Můj život. Titul Autopojištění roku 2014 získala od odborné poroty Allianz pojišťovna se svým Autopojištěním 2015, které je typické ojedinělými připojištěními a souvisejícími službami.

Zdroj: www.fincentrum.com


Podobné recenze