Jak vybrat nejlepší vánoční půjčku – rady a tipy - recenze, zkušenosti a diskuze


Blíží se vánoční svátky a s příchodem adventního období se lidé postupně připravují na nejkrásnější dny v roce. Vánoce jsou neodmyslitelně spjaty nejen se sváteční atmosférou, ale i s mnoha tradicemi, mezi něž patří zejména nadělování vánočních dárků. Lidé za ně každoročně utratí spoustu peněz, mnoho z nich si na ně ale bere různé bankovní či nebankovní půjčky. V tomto článku pro vás máme několik rad, podle čeho se při výběru vánoční půjčky orientovat a na co si dát největší pozor.

O půjčce se rozhodujte s chladnou hlavou

Pokud máte nedostatek financí a uvažujete o řešení ve formě půjčky, důkladně si takový krok rozmyslete a o úvěr si požádejte teprve tehdy, pokud si budete na 100 % jistí. Možná přijdete na jiné řešení – ať už půjde třeba o brigádu, půjčku od někoho z rodiny nebo se třeba rozhodnete utratit letos méně peněz.

Vybírejte jen takový úvěr, který dokážete bezpečně splácet

Je hezké nakoupit svým nejbližším krásné a drahé dárky, problém ale je, pokud si kvůli nim vezmete příliš vysoký úvěr a následně jej nedokážete řádně splácet. Vždy si nejdříve zjistěte přesnou částku, kterou byste museli každý měsíc úvěrové společnosti hradit a rozmyslete si, zda jste opravdu schopní danou částku splácet, aniž byste s tím měli problémy.

Mnoho lidí se kvůli Vánocům zbytečně zadlužuje

Spousta lidí bohužel nemyslí na budoucnost a bezhlavě se vrhají do vysokých úvěrů. Nejdříve sice prožijí krásné svátky, po novém roce ale přijde vystřízlivění a mnoho z nich nedokáže svůj úvěr splácet. Padají pak do dluhové pasti a řada takových dlužníků končí až v exekuci. Pokud nechcete dopadnout stejně, půjčte si jen tolik, kolik opravdu dokážete splácet. 

Půjčujte si pouze od prověřených společností

Podvodníci, nabízející nebankovní úvěry, samozřejmě nezahálejí ani v předvánočním období. Pokud budete vybírat pouze z prověřených úvěrových společností – ať už z bankovního či nebankovního sektoru –  nemůžete se stát jejich obětí. Naopak brát si půjčku od někoho, kdo nemá ani vlastní web, nebo úvěry poskytuje pouze jako soukromá osoba, je velkým rizikem. 

Využijte internetové srovnávače půjček

Sázkou na jistotu jsou webové srovnávače, které nabízejí přehledné srovnání jak nebankovních, tak i bankovních půjček. Jsou na nich pouze prověření poskytovatelé, takže u nich nemůžete narazit na podvodné nabídky, zároveň díky těmto portálům ušetříte čas (který byste jinak strávili zdlouhavým hledáním na internetu) a peníze (díky rychlému srovnání půjček podle různých parametrů). 

Santa půjčka – spolehlivý vánoční úvěr pro každého

Závěrem pro vás máme ještě tip na jeden 100% bezpečný a spolehlivý nebankovní úvěr, který je ideální zejména pro ty, jenž si chtějí půjčit peníze na vánoční dárky. Santa půjčka (www.santapujcka.cz) je rychlou a dostupnou nebankovní půjčkou, kterou si můžete snadno vyřídit z pohodlí domova přes internet. Maximální výše tohoto úvěru je až 800 000 Kč, dobu splácení si lze nastavit od jednoho měsíce až po sedm let. K podání žádosti o Santa půjčku stačí pouze vyplnit krátký formulář na webové stránce, v případě schválení pak můžete mít peníze připsány na účet už do 24 hodin.

Pokud by vás Santa půjčka nezaujala, existuje samozřejmě i celá řada dalších prověřených úvěrů, na které se můžete spolehnout. Chcete-li si půjčit jen menší částku ve výši několika tisíc, dobrým řešením jsou např. Zaplo.cz, CreditAir nebo Via SMS, které nabízejí první půjčku zdarma. Naopak u vysokých úvěrů jsou výhodnější bankovní produkty, kde dosáhnete na nízké úrokové sazby. Nejpodrobnější srovnání všech půjček nabízí např. oblíbený úvěrový portál www.coolpujcky.cz, kde jsou recenze na více než 150 ověřených úvěrů.


Podobné recenze