Úvěrové podvody – podvodné firmy a osoby a jak se jim bránit?


Půjčit potřebuje kde kdo a mnohé firmy toho s potěšením zneužívají. Nejenom, že nejednají korektně, mnohdy z nás mohou vytáhnout i nesmyslné zálohy a dostat nás ještě do větších finančních potíží. Proto je třeba dbát na výběr té správné společnosti – ověřit si kupříkladu spokojenost jejích klientů a zaměřit se na jakékoli podezřelé znaky. Obvykle stačí jeden k tomu, abychom věděli, že je třeba dát ruce pryč.

Černá listina podvodníků

Na rozmach úvěrových podvodů má bezpochyby vliv ekonomická situace země, podvodníci se však vyskytují v nějaké míře všude a v jakýchkoliv oblastech. Pokud je odhalíme, je rozhodně třeba jednat a zabránit tomu, aby byli podvedeni i další lidé. A jestli to vůbec k něčemu je? Rozhodně ano – pachateli totiž může být činnost zakázána, a to společně s udělením trestu odnětí svobody na 2 až 3 roky.

Podvodné firmy

Mezi známé podvodné „rádoby“ společnosti patří kupříkladu Enyo Insurance. Zkušenosti zákazníků jsou opravdu děsivé, najít je navíc můžeme v každé druhé internetové diskuzi. Zaměstnanci této firmy totiž klienta při sjednávání smlouvy nevezmou do kanceláře – pravděpodobně totiž žádnou nemají. Naopak si vystačí s fast foodem či levnější restaurací. Už v tomto podniku na nás vytasí s nicneříkající smlouvou a požadavkem zálohy. Ta má být vratná a údajně zabránit tomu, že si půjčku nerozmyslíme. Jak nám ale záhy dojde, rozhodně se nám naše finance zpátky nevrátí a onoho obchodního zástupce již nikdy neuvidíme. A jak bychom si mohli všimnout ještě před schůzkou, že je něco špatně? Poměrně jednoduše – Enyo Insurance se pyšní například tím, že půjčí maminkám na mateřské padesát tisíc korun s výhodným úrokem, a to bez jakýchkoli požadavků na bonitu. Trochu zavádějící, nemyslíte?

hand-65688_640

Na podobném principu „pracuje“ i CM Company, která však peníze předem vymáhá jako zálohu za první splátku. Stejně jako předchozí (a i další, o nichž mluvíme) slíbí, že naše půjčka dorazí do několika hodin na účet. Samozřejmě jde o podvod. Stejně tak je tomu i u firem Callpa a Tanitia Group, u které zmiňme jako zajímavost to, že důvěřivé klienty láká na úvěr až 200 000 Kč.

A co dělat v případě, že narazíme na takovou podvodnou firmu? Žaloba (a ani hromadná žaloba) se bohužel v tomto případě finančně příliš nevyplácí a o něco lepší variantou je nahlášení pachatele na úřadu Policie ČR. Tam podáváme trestní oznámení, se kterým se nepojí žádné náklady a šance na úspěch je podstatně vyšší.

Podvést se můžeme nechat i po telefonu

Napálit se můžeme nechat snadno i po telefonu, často nás navíc nenapadne, abychom se zamysleli nad číslem, které vytáčíme. A jak takový typický příklad vypadá? Podvodníci obvykle využívají placených linek, skrz které potencionální klienti vyřizují úvěr. Obvykle je hovor natahován, je plný dlouhého čekání a my již musíme netrpělivě přešlapovat po místnosti a ptát se sami sebe, zda je to opravdu v pořádku. A opravdu není, nejde totiž o seriózní firmu. Ve výsledku (často i po půl hodině) jsme ujištěni, že půjčku získáváme a smlouva nám dorazí poštou či nám ji donese kurýr – a to společně s financemi. Nic takového se však nestane a nám jen přijde opravdu tučný účet za telefon.

Nokia_E51_Phone_Black_Nero_Schwarz_2

Mezi podvodné firmy, které využívají tuto metodu, patří zejména společnost Rickabys. Nutno navíc podotknout, že jsme v hovoru upozorněni hned na začátku na fakt, že je linka placená, avšak s dodatkem, že po podpisu smlouvy nám budou finance za útratu při telefonování navráceny. K podpisu dokumentu však nikdy nedojde…

Hromadné žaloby


Úvěrové podvody – podvodné firmy a osoby a jak se jim bránit?
5 (100%) 2

Podobné recenze

Jedná se o podvod? Napište vaše zkušenosti.

Diskuze:

16 zkušeností s Úvěrové podvody – podvodné firmy a osoby a jak se jim bránit?

 1. Helena Valentová napsal:

  777408856 Jiří Jirman pujcky-trziste@seznam.cz
  Dobrý den, má někdo zkušenost s touto firmou, podle mne podvod

 2. Anonym napsal:

  POZOR na Ivana Bláhu – půjčky na OP, po složení tkzv.vratné zálohy na dopravu na cestu k Vám už o něm neuslyšíte…, další podvodník, který mě doběhl se jmenuje Petr Dlouhý, po podpisu úvěrové smlouvy se zaručeným vyplacením peněz a po složení částky 6490 Kč na pojištění proti neschopnosti splácet už také není k zastižení….

  • MARTIN napsal:

   ano pan blaha je hnus clovek .rad bych ho dostal do ruky .taky jsem mu poslal 2000kc na cestu a pak ani nedojel ani nezvedal tel .nemamte nekdo cislo na neho nebo aspon adresu vse pak vyridim posvem .

 3. Mirka napsal:

  Někdo zkušenost s Hana Bornická?

 4. daniela napsal:

  pan vladislav zedniček je podvodnik první třidy po odesláni peněz už se neozve dejte si na něj bacha je velice přesvědčivý komunikuje svámi než mu pošlete penize pak už se neozve

 5. daniela napsal:

  dobrý den dostala jste pujčku od p.zedníčka

  • DANA napsal:

   DOBRY DEN DANIELO NEDOSLA JSEM PUJCKU OD PANA ZEDNICKA ANI MU NEPOSILEJTE PENIZE JA TO UDELALA A HRAJE MRTVEHO BROUKA

 6. Kamila napsal:

  Taky mi nabízí půjčku na směnku,ale chce 3 000 korun.Jak to tak čtu,opět podvod.Ještě že jsem nic neposlala

 7. DANA napsal:

  MELA JSTE STESTI PANI ZE JSTE OD NEJ DOSTALA PUJCKU.JA MU POSLALA VRATNOU KAUCI 3000KC KTEROU POZADOVAL NA UCET KUPODIVU TEN UCET BYL NA JMENO KRISTYNA MAUDROVA.PO ODESLANI MNE SLIBIL ZE SE OZVE BOHUZEL NIC JE TO NEJSPIS PODVODNIK………..

  • Ray napsal:

   Paní štěstí neměla. Prostě jenom lže. Ale to je v pořádku, lidi lžou pořád 🙂

   • DANA napsal:

    ASI MATE PRAVDU ZE PANI LZE ZE PAN ZEDNICEK JI PUJCIL NEJSPIS JI JEN NAVEDL AT NAPISE TEN TRAPNY KOMENTAR

 8. Ivana napsal:

  Dobrý den,dejte si pozor na spol UNPConsult,namluví vám že vám půjčí a jsou to jen kecy.Chtějí poplatek 8.800kč.Dotyčný sprostřetkovatel nekomunikuje a na sídlo firmy se nemáte šanci dovolat.Je to obyčejný podvod.

 9. Ray napsal:

  A? Dostávat od někoho peníze není trestné ani podvod, takže co tím chcete jako sdělit? 😀 Protože pokud tím chcete snad říct, že Vám pan Vladislav Zedníček půjčil na základě osobní známosti nebo rodiny, tak v pořádku. Pokud ale chcete říct, že je pan Zedníček podnikatel, který Vám poskytl spotřebitelský úvěr, tak to už si rozmyslete, protože žádný takový pán nemá žádné platné živnostenské oprávnění na nic. Takže se ptám znovu, co jste tímhle chtěla sdělit?

 10. olga altschmiedova napsal:

  mate zkušenosti se společností periturum

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.