Úrokové sazby spořících účtů listopad 2013


Dnešní aktualita vám ukáže srovnání úrokových sazeb na spořících účtech. Úrokové sazby nejsou u spořících účtů smluvní ale vyhlašované dle údajů ČNB. Pro orientaci je velmi vhodné tyto údaje sledovat a my se tuto činnost pokusíme vykonávat za Vás.

Nejprve bych rád objasnil proč se úroky neustále mění. Změny jsou spojeny s cenou peněz nejen v Evropě. Pokud cena peněz klesá, klesá i úroková sazba. Samozřejmě je vše spojeno i se ziskem bank a proto nelze očekávat závratnou výši. Ovšem jako ochrana před inflací jde o výborný způsob, jak odložit přebytečné finance. Tato možnost pro zhodnocování volných prostředků je ve srovnání s ostatními možnostmi nejméně riziková. Výhodami spořícího účtu jsou pojištěných prostředků do výše 100 000 Euro a také velmi rychlá disponibilita uložených financí. Aktuálně je na českém trhu velké množství společností, které nabízí zhodnocování peněz na spořících účtech.

Nejvyšší úrok je aktuálně u Sberbank a to 1,63%, které je následován spořícím účtem u EquaBank s 1,6% a na třetím místě je AirBank s úrokem 1,3%. Ostatní bankovní společnosti nabízí úrok kolem 1%. 


Podobné recenze