TOP 6 nejlepších mobilních aplikací pro správu osobních financí


Pro toto porovnání jsme pro vás prozkoumali nabídku všech možných mobilních aplikací pro správu osobních financí a vybrali jsme pro Vás ty nejlepší. S těmito aplikacemi můžete vytvářet roční nebo měsíční rozpočet, zadávat příjmy a výdaje a výstupem z těchto aplikací bývá grafický report, který Vám řekne, jak dobře plníte váš původní plán.

My Budget Book

Tato aplikace je jedna z těch starších, ovšem díky péči vývojářů prochází neustálým zlepšováním. My Budget Book sice nevypadá tak svěže a nově jako ostatní aplikace pro osobní finance v tomto seznamu, což je nejspíše důsledkem černého pozadí, kterým aplikace disponuje, nesuďme však knihu podle obalu. Tato aplikace je opravdu skvělá, ať už ji využíváte v mobilu nebo tabletu.

1

Když My Budget Book spustíte, tak uvidíte hlavní obrazovku s devíti ikonkami, přes které budete mít přístup k základním úlohám jako je např. přidání příjmu a výdaje, provedení převodu mezi účty nebo přístup k vyhledávacím funkcím. Dále se zde nachází ikonka pro nezařazené transakce, takže je můžete velmi rychle najít a zařadit do správné kategorie, což je velmi důležité pro efektivní správu rozpočtu. Ve spodní části obrazovky naleznete součty všech účtů, výdajů, příjmů a rychlý přístup k reportu rozpočtu ve formě tabulek a grafů. Tyto reporty mají mnoho způsobů řazení a filtrování.

Pro zajištění větší bezpečnosti můžete aplikaci zajistit heslem, dále tato aplikace využívá automatické zálohování, s možností zálohování na Dropbox a další cloudové servery. Funkce, kterou nenaleznete u žádné jiné aplikace pro správu osobních financí, je možnost využití vzorů pro vkládání dat, které dělají vkládání transakcí o mnoho rychlejší.

My Budget Book podporuje 10 jazyků (ovšem Češtinu ne) a přes 100 druhů měn.

Více se o aplikaci dozvíte v odkazu na Google Play, cena aplikace je 68,5 Kč.

MoneyWise

Tato aplikace je nováčkem na trhu aplikací pro správu osobních financí, ovšem stojí za to, abyste si ji prohlédli. MoneyWise je možné získat ve free verzi, ovšem tato free verze je velmi omezená oproti nabízenému množství funkcí u placené verze.

2

Po spuštění aplikace MoneyWise uvidíte celkové příjmy a výdaje s rozdílem mezi nimi. Poslední transakce se zobrazí pod tímto přehledem. Ve spodní části obrazovky naleznete navigační lištu, která obsahuje přehled, účty, transakce a více. Pro bezpečnost můžete využít zaheslování aplikace a zálohy na Dropbox nebo SD kartu.

Několik dalších funkcí:

 • Upozornění na data plateb
 • Automatické vyplnění transakcí často zadávaných dat
 • 3 widgety pro rychlý přehled výdajů, příjmů, zůstatků a rychlé přidání transakcí
 • Extra nástroje: Kalkulačka, převod měn, úrok, daň a další
 • Podporuje všechny měny

Cena aplikace je 37,18 Kč a odkaz ke stažení naleznete zde

Toshl Finance

Jedná se o nejdražší aplikaci z našeho seznamu (40 Kč měsíc, nebo 400 Kč za rok). Pojďme se tedy podívat, zda za to tato aplikace stojí. Toshl Finance je možné využívat bezplatně, ovšem tato verze je oproti placené velmi limitována.

3

Rozpočet u této aplikace může být nastaven na týdenní, měsíční, roční, denní. Vkládání výdajů je rychlé a snadné, bez zbytečně složitých detailů, což usnadňuje práci s aplikací na menších obrazovkách. Upozorňovač na data splacení pomáhá vyřizovat platby včas. Aplikace podporuje přes 160 měn, využití několik měn najednou a také vytvoření vlastní měny, v případě, že není podporována.

Placená verze obsahuje například tyto funkce:

 • Více rozpočtů najednou
 • Vytvoření několika zdrojů příjmů místo jednoho
 • Export dat do Excelu, CSV, PDF a Google Docs
 • Měsíční report rozpočtu na email
 • Vyhledávání výdajů online
 • Synchronizace dat přes Toshl.com mezi několika zařízeními a také několika uživateli

Aplikaci lze zadarmo stáhnout zde, možnost využití placené verze naleznete přímo v aplikaci.

Další zajímavé aplikace

Podívejte se na pár dalších zajímavých aplikací. Jedná se o aplikace, které buď nemají dostatek hodnocení, anebo vyžadují online aplikaci nebo aplikaci pro PC.

Budget Calendar vypadá zajímavě. Využívá kalendář pro plánování rozpočtu, což je funkce, která je pro tuto aplikaci výjimečná. Jedná se o aplikace, která vyšla před pár měsíci.

You Need A Budget je aplikace, která funguje s YNAB softwarem. Jedná se tedy o aplikaci, která potřebuje pro svoji funkčnost i PC aplikaci. Pokud ale hledáte aplikaci pro řízení osobních financí na PC, je to určitě skvělá volba.

Goodbudget pracuje společně s online aplikací Goodbudget online, která je nabízena jako free verze, nebo jako placená verze za cenu cca 100 Kč/měsíc.


Podobné recenze