Telefonování – Jak ušetřit?


Aktuální situace na českém trhu s mobilními tarify se pomalu zlepšuje, ovšem i po příchodu virtuálních operátorů, kteří zlevnili tarify zhruba o polovinu, paří Česká republika k nejdražším trhům z pohledu cen v Evropě. Pro porovnání nákladů na telefonování se využívá ceny tarifu a průměrného platu, kdy z tohoto poměru vyjde procentuální hodnota, která naši zemí řadí mezi nejdražší v Evropě.

Na českém trhu působí tři hlavní konkurenti a to O2, T-Mobile a Vodafone. Dále zde nabízí své služby řada virtuálních operátorů jako například U:fon, Blesk Mobil, Centropol Telecom, ČEZ mobil, Fast mobile, Gorila Mobil, LAMAmobile, RWE mobil, Tesco Mobile a mnoho dalších. K orientaci na trhu je možné využít tarifomat.cz nebo sfinance.cz, které nabízí službu, jež zákazníkovi velmi výrazným způsobem podá podrobný pohled do problematiky mobilních tarifů.

Pokud člověk chce bojovat sám za sebe, je na snaze doporučení zajímat se o levný tarif sám, jak se lidově říká na vlastní pěst. Pokud využíváte služeb jednoho ze tří hlavních konkurentů – O2, T-Mobile nebo Vodafone z vlastní zkušenosti doporučuji se jít na prodejnu informovat o možnosti upravit mobilní tarif dle vlastních požadavků. Splníte tak první požadavek na cestě k levnějšímu tarifu. V naprosté většině Vám bude nabídnuto množství balíčků, které ovšem jen málokdy docílí úspory. Poté tedy přichází na řadu krok číslo dvě. Oznamte aktuálnímu poskytovateli prostřednictvím jeho zákaznické linky nebo na prodejně, že konkurence Vám nabízí levnější tarif a přenášíte si telefonní číslo k nim. Tuto nabídku podložte například využíváním internetu a televize. Operátoři si tento fakt nemají možnost ověřit. Během několika málo dní Vás bude kontaktovat centrum péče o zákazníka a nabídne Vám podstatně výhodnější tarif. Operátoři totiž o každého zákazníka bojují a ztráta zákazníka je ně pro černá můra. Jsou si velice dobře vědomi nabídky, která na českém trhu existuje.


Podobné recenze