Stavební spořitelna České spořitelny


Stavební spořitelna České spořitelny je akciovou společností s povolením působit jako banka v oblasti stavebního spoření, která od zahájení své obchodní činnosti v polovině roku 1994 vyrostla v renomovanou společnost a zaujala přední pozice na trhu. Stavební spořitelna České spořitelny patří do jednoho z kapitálově nejsilnějších seskupení na tuzemském trhu – Finanční skupiny České spořitelny – a představuje tak silnou, flexibilní a finančně zdravou banku, která garantuje svým klientům spolehlivost, jistotu a důvěryhodnost.

Recenze produktu

Stavební spoření – možnost uzavřít si spoření přes internet a ušetřit až 2505 Kč – nárok na státní podporu až 2000 Kč ročně – zhodnocení až 5,4% (s čerpáním státní podpory) – garantovaný úrok 2% po dobu 6 let – zákonné pojištění vkladů do výše 100 000 Euro – nárok na čerpání úvěru ze stavebního spoření s výhodným úrokem pod 5%

Výhody spořitelny

 • silná mateřská společnost
 • velmi hustá síť poboček (banky České spořitelny)
 • možnost využít Servis 24 Internetbanking České spořitelny

Nevýhody spořitelny

 • relativně malá specializace bankovních poradců v pobočkách České spořileny
 • spořitelna nenabízí klasickou hypotéku
 • úzké portfolio produktů

Produkty spořitelny

 • úvěry – Úvěr od Buřinky, Hypoúvěr od Buřinky, Úvěr ze stavebního spoření, Úvěr pro právnické osoby OBNOVA
 • spořící produkty – Stavební spoření s Buřinkou
 • pojištění -Pojištění schopnosti splácet úvěr

Internetové bankovnictví

Servis 24 Internetbanking https://www.servis24.cz/

Všechny produkty, které ma klient u Stavební spořitelny je možno sledovat přes internetové bankovnictví České spořitelny (je třeba mít u banky veden běžný účet). Uživatelské prostředí je příjemné a přehledné.

Pobočky

Sídlo Stavební spořitelny České spořitelny, a. s. je na adrese Vinohradská 180/ 1632 v Praze, kde je také hlavní pobočka v Praze. Celkem je v ČR 656 poboček. V Brně je hlavní pobočka na adrese Jánská 446/6. V Ostravě na adrese Dr. E. Beneše 555/6 a v Olomouci na adrese tř. Svobody 401/19 .

O společnosti

Stavební spořitelna České spořitelny je členem Erste Group, která je jedním z největších evropských poskytovatelů finančních služeb a vedoucí retailová banka ve střední Evropě. Počtem klientů je na prvním místě v oblasti poskytování finančních služeb ve střední Evropě a na druhém místě podle objemu aktiv. Počet klientů Erste Group se od roku 1997 zvýšil z 600 tis. na více než 17 mil. v důsledku expanze banky v Rakousku, odkoupením České spořitelny, Slovenské spořitelny, chorvatské Riječka banky, na podzim roku 2003 maďarské Postabank, v srpnu 2005 odkoupením srbské Novosadske banky a v prosinci 2005 rumunské banky Banca Commerciala Romana. 28. července 2006 tehdejší Erste Bank oznámila, že získala většinový podíl v ukrajinské bance Bank Prestige.

Reklama

Kontakty

 


Stavební spořitelna České spořitelny
3.5 (70%) 4

Podobné recenze

Jedná se o podvod? Napište vaše zkušenosti.

Diskuze:

2 zkušeností s Stavební spořitelna České spořitelny

 1. David napsal:

  U buřinky mám stavebko již několik let a není s tím jediný problém. Asi proto že stabilně platím na čas a úroky i státní příspěvky mi rostou. Nicméně finanční poradce mi poradil že po 5ti letech se stavebko přestává vyplácet a je lepší si otevřít nové spoření. Jak to vidíte vy?

  • otrok napsal:

   Stavební spořitelna je největší ***** krytá státem.Pujčka 400.tisíc a dáte jim 400 tis zpět + 320.tis pěkně navrch dohromady 732 000kč to jde ne.NEDOPORUČUJI.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.