Stavební spořitelna České spořitelny


Stavební spořitelna České spořitelny je akciovou společností s povolením působit jako banka v oblasti stavebního spoření, která od zahájení své obchodní činnosti v polovině roku 1994 vyrostla v renomovanou společnost a zaujala přední pozice na trhu. Stavební spořitelna České spořitelny patří do jednoho z kapitálově nejsilnějších seskupení na tuzemském trhu – Finanční skupiny České spořitelny – a představuje tak silnou, flexibilní a finančně zdravou banku, která garantuje svým klientům spolehlivost, jistotu a důvěryhodnost.

Recenze produktu

Stavební spoření – možnost uzavřít si spoření přes internet a ušetřit až 2 000 Kč – bonus 2 500 Kč k nové smlouvě – zhodnocení až 5,4 % (s čerpáním státní podpory) – změny ve smlouvě zdarma – možnost rychlé výplaty peněz do 1 týdne bez poplatku – možnost sjednání smlouvy i pro děti zcela online

Výhody spořitelny

  • silná mateřská společnost
  • velmi hustá síť poboček (banky České spořitelny)
  • možnost využít internetové bankovnictví George

Nevýhody spořitelny

  • relativně malá specializace bankovních poradců v pobočkách České spořileny
  • spořitelna nenabízí klasickou hypotéku
  • úzké portfolio produktů

Produkty spořitelny

  • úvěry – Úvěr od Buřinky, Hypoúvěr od Buřinky, Úvěr ze stavebního spoření, Úvěr od Buřinky pro budoucnost (NOVÉ)
  • spořící produkty – Stavební spoření s Buřinkou
  • pojištění – Pojištění schopnosti splácet úvěr

Internetové bankovnictví

George

Všechny produkty, které ma klient u Stavební spořitelny je možno sledovat přes internetové bankovnictví České spořitelny (je třeba mít u banky veden běžný účet). Uživatelské prostředí je příjemné a přehledné.

Pobočky

Sídlo Stavební spořitelny České spořitelny, a. s. je na adrese Vinohradská 180/ 1632 v Praze, kde je také hlavní pobočka v Praze. Celkem je v ČR 656 poboček. V Brně je hlavní pobočka na adrese Jánská 446/6. V Ostravě na adrese Dr. E. Beneše 555/6 a v Olomouci na adrese tř. Svobody 401/19 .

O společnosti

Stavební spořitelna České spořitelny je členem Erste Group, která je jedním z největších evropských poskytovatelů finančních služeb a vedoucí retailová banka ve střední Evropě. Počtem klientů je na prvním místě v oblasti poskytování finančních služeb ve střední Evropě a na druhém místě podle objemu aktiv. Počet klientů Erste Group se od roku 1997 zvýšil z 600 tis. na více než 17 mil. v důsledku expanze banky v Rakousku, odkoupením České spořitelny, Slovenské spořitelny, chorvatské Riječka banky, na podzim roku 2003 maďarské Postabank, v srpnu 2005 odkoupením srbské Novosadske banky a v prosinci 2005 rumunské banky Banca Commerciala Romana. 28. července 2006 tehdejší Erste Bank oznámila, že získala většinový podíl v ukrajinské bance Bank Prestige.

Kontakty


Podobné recenze