Půjčky pro nezaměstnané – Velké srovnání - recenze, zkušenosti a diskuze


Půjčky pro nezaměstnané jsou na českém trhu s nebankovními půjčkami jedny z nejmladších. Vznik tohoto typu půjček je podmíněn na jedné straně špatnou ekonomickou situaci a na straně druhé vidinou zisku pro poskytovatele. Ovšem právě vidina zisku dělá z této části nebankovního trhu s půjčkami velmi nepřehlednou sekci pro klienty. Díky podmínkám, které u nich víceméně nejsou žádné, jsou tyto půjčky oblíbené a jejich objem se každý rok zvětšuje.

Zaimo

Srovnávané parametry lze jednoduše sjednotit, a to na velikost půjčky, dobu splatnosti a výši RPSN. Na českém trhu existuje celá řada fyzických osob a společností s ručením omezeným, které je nabízejí. V tomto článku bude uvedeno pět ověřených poskytovatelů. Ostatní poskytovatele doporučujeme ověřit si na internetu, v diskuzích nebo prostřednictvím svých známých.

kredito24.cz

→ Parametr →↓ Název půjčky ↓ Velikost půjčky Doba splatnosti Výše RPSN
Zaimo 1 000 až 25 000 Kč 2 až 12 měsíců od 79,58%
Kredito24 1 000 až 15 000 Kč 1 až 30 dní 2 230 až 10 000%
Mutuo 1 000 až 5 000 Kč až 22 dní od 414,77%
CreditON 500 až 15 000 Kč 1 až 40 dní 410 až 730%
Ferratum 500 až 10 000 Kč 7 až 45 dní 2 343 až 14 299%

 mutuo

Uvedené půjčky patří mezi nejběžnější  na českém trhu. Mezi další půjčky pro nezaměstnané patří například SIM PŮJČKA, COOL CREDIT, Fast cash, Face půjčka, Omega půjčka, One půjčka, Finsen půjčka a další. Jak již bylo zmíněno v článku, nebankovních půjček pro nezaměstnané je velké množství. Všeobecně totiž lze brát za společnosti poskytující tyto půjčky všechny firmy, které poskytují půjčky bez dokládání příjmů.

crediton

Zmíněných pět půjček (Zaimo, Kredito24, Mutuo, CreditON a Ferratum) je velmi podobných v nabízené velikosti půjček. Uvedené maximální výše totiž většinou společnosti napoprvé neposkytnou. Proto doporučujeme počítat s výší mezi 3 000 až 5 000 Kč pro první půjčku. Splatnost je stejná u čtyř tzv. rychlých půjček před výplatou, kdy jde o dobu kolem jednoho měsíce. Výjimkou je Zaimo, kde je doba splatnosti od 2 do 12 měsíců a navíc jsou zde jako u jediné pravidelné měsíční splátky. Z toho faktu vychází zcela logicky také nejnižší výše RPSN začínající na necelých 80%. Ze zbylých čtyř je nejvýhodnější CreditON a teké Mutuo, kde RPSN kolem 500% je v porovnání s Kredito24 a Ferratum výhodné. Toto tvrzení o výhodnosti se ovšem vztahuje pouze na tento článek, jelikož půjčka s RPSN nad 100% je velmi nevýhodná.

ferratum

Závěr srovnání

Nezaměstnanost je nezáviděníhodná situace, což je nutné podotknout jako první. Ovšem pokud bohužel tato situace vznikne, může se stát, že člověk bude někdy potřebovat pomoc v oblasti financí. Samozřejmě jakožto nezaměstnaný jít do banky a žádat o půjčku, protože chybí právě potřebný pravidelný měsíční příjem v podobě platu. Proto je dobré mít přehled ve světě nebankovních půjček všeobecně. Situace je velmi složitá a mnohdy až nepřehledná a proto je dobré vědět na koho se obrátit s žádostí o pomoc. Z tohoto srovnání vychází nejlépe CreditON z pohledu rychlé půjčky před výplatou. Výše půjčky je až 15 000 Kč se splatností až 40 dní. Z pohledu půjčky na delší dobu je vítězem a v podstatě jediným možným finančním nebankovním produktem Zaimo, kde je možné si půjčit až 25 000 Kč se splatností ve 12 měsíčních splátkách s RPSN od necelých 80%.

Žádost o půjčku

Podobné recenze