Srovnání ověřených nebankovních půjček - recenze, podvod, zkušenosti a diskuze


V tomto článku se zaměříme na následujících pět nebankovních půjček: Zaplo, Zaimo, Kredito24, Ferratum a Půjčkomat, které podrobíme důkladnému srovnání. Cílem tohoto článku je přinést porovnání parametrů jednotlivých půjček a nabídnout tak klientům všechny podstatné informace pro  jednodušší rozhodování.

→ Parametr → Doba splatnosti Velikost půjčky RPSN Žádost o půjčku Způsob výplaty

↓Název půjčky↓

Zaplo 7 – 30 dní 500 – 12500 Kč 730-88474 % online na účet
Zaimo 2 – 12 měsíců 1000 – 25000 Kč od 79,58% online na účet
Kredito24 1 – 30 dní 1000 – 15000 Kč 2230-10000% online/telefonicky na účet
Ferratum 7 – 45 dní 500 – 12000 Kč 2343-14299% online/sms na účet/ složenkou
Půjčkomat 5 – 31 dní 500 – 20 000 Kč 1537-105015% online na účet

Doby splatnosti

Prvním srovnávaným parametrem bude doba splatnosti. Pět porovnávaných půjček lze jednoduše rozdělit na krátkodobé půjčky se splatností maximálně do 45 dní (Zaplo, Kredito24, Ferratum a Půjčkomat) a na půjčky se splatností do jednoho roku (Zaimo). Podle tohoto parametru se klienti dají cestou vyššího RPSN s možností čerpat finance častěji a tudíž opakovaně (spojeno s poplatky!!!) u krátkodobých půjček se splatností do 45 dní nebo jedné půjčky na delší dobu s nižším RPSN.

Výše půjčky

Dalším parametrem, kterému bude věnována pozornost, je velikost půjčky. Pět porovnávaných nebankovních půjček je poskytováno ve výši od 500 Kč až do 25 000 Kč. Zaplo, Kredito24, Ferratum a Půjškomat mají omezení pro výši první půjčky (Zaplo a Kredito24 poskytnou první půjčku do 5 000 Kč, Půjčkomat do 4 900 Kč a Ferratum pouze do 3 000 Kč). Omezení lze jednoduše vysvětlit potřebou získat důvěru ze strany společnosti poskytující finanční prostředky.  Poté, když se stane klient “ověřeným”, nastává okamžik, kdy může čerpat částky vyšší (Zaplo – až 12500 Kč, Kredito24 – až 15000 Kč, Ferratum – až 12000 Kč, Půjčkomat – až 20000Kč).

Podmínky a vlastnosti půjček

Společným znakem pro všechny půjčky je poskytnutí financí bez nutnosti existence ručitele, bez nutnosti dokládání příjmu a tyto půjčky jsou k dispozici také lidem se záznamem v rejstříku trestů. Půjčky Zaimo, Kredito24 a Ferratum žadatelé získají bez nahlédnutí do registru dlužníků. Naopak půjčky Zaplo a Půjčkomat žadatelé získají, ale musí počítat s tím faktem, že může být nahlédnuto do registru dlužníků. U všech společností musí žadatelé počítat s velice propracovanou smlouvu, která klientům nedává prostor pro vytvoření chyby. Termíny splatností jsou pevně dány ve smlouvě a klientům je doporučeno při vzniku každé neočekané situace, která se týká neschopnosti dodržet termín splatnosti  či jiného problému, kontaktovat zákaznické centrum a domluvit si další postup. Jedině takto se dá předejít komplikacím, které jsou spojeny s nemalou finanční újmou.

kredito24.cz

Výše RPSN (úroky)

S předchozím odstavcem souvisí také výše RPSN. Výpočet RPSN je proveden pro orientaci žadatelů a pro možnost porovnání s bankovními půjčkami a dlouhodobějšími nebankovními půjčkami jako například Cofidis, Provident nebo Cetelem. U krátkodobých nebankovních půjček se ovšem v naprosté většině informačních zdrojů lidé dozví o tzv. poplatku (RPSN je doplněno ze zákonné povinnosti). Poplatkem se rozumí finanční zdroje, které jsou zaplaceny společnosti za poskytnutí půjčky na zvolené období.  Jedním důvodem, že RPSN je v řádech stovek až tisíců, je rychlost získání finančních prostředků a možnost čerpání pro téměř všechny vrstvy obyvatelstva.

Zaimo

Pomoc nebo ne?

Rychlé nebankovní půjčky jsou všeobecně relativně nízké částky a jsou doporučeny pouze na krátkodobé překlenutí období, kdy žadatel čeká na peníze od zaměstnavatele nebo je v nějaké svízelné situaci. Poplatek je v porovnání s výší půjčky velmi vysoký, ovšem je třeba si uvědomit všechny pozitiva, které se získáním půjčky jsou spojeny (půjčka bez ručitele, bez dokládání příjmů, pro žadatele se záznamem v rejstříku trestů a v neposlední řadě také rychlost). Žádost o tyto půjčky je u všech pěti stejná a velmi jednoduchá. Žadatele musí navštívit internetové stránky společnosti a tam požádat o půjčku. Obratem budou kontaktování zákaznickým centrem a bude jim sdělen další postup, který povede k získání půjčky. Pouze u půjčky Kredito24 je možnost o půjčku žádat navíc telefonicky a u půjčky Ferratum prostřednictvím SMS. S žádostí je také přímo spojena výplata půjčky, která probíhá u všech pěti srovnávaných půjček na bankovní účet, tedy bezhotovostně. Pouze u půjčky Ferratum je možnost půjčku zaslat také prostřednictvím složenky. Tato možnost ovšem odporuje podstatě rychlé půjčky, jelikož peníze jsou poskytnuty až po vyřízení nutných administrativních kroků. Ovšem díky tomuto kroku se k půjčce mohou dostat i lidé, jež nevlastní bankovní účet (v součastné době velmi ojedinělý případ, ale musí se s ním počítat).

ferratum

Závěr srovnání

Závěrem lze tedy jednoznačně říct, že pokud se člověk dostane do složité životní situace,  musí si jako první odpovědět na zásadní otázku. Pokud je nucen si vzít nebankovní rychlou půjčku, je nutno zjistit, zda chce za vyšší poplatek půjčku splatnou řádově do 30 dnů nebo půjčku splatnou do roku. Pokud chce žadatel půjčku za podstatně vyšší poplatek na krátkou dobu, pak je nejlepší variantou Zaplo. Ovšem i v tomto případě je doporučeno projít si webové stránky jednotlivých půjček (společnosti nabízejí různé akce jako například první půjčku zdarma). Jakmile je odpověď opačná (půjčka splatná do roku), je zde nejlepší variantou Zaimo.

logo


Srovnání ověřených nebankovních půjček
2.6 (52.5%) 8

Podobné recenze

Jedná se o podvod? Napište vaše zkušenosti.

Diskuze:

36 zkušeností s Srovnání ověřených nebankovních půjček

 1. Martina napsal:

  Prosím mužete mi někdo poradit s nějakou dlohodobou pujčkou ale jsem v registru

  • Tom napsal:

   Záleží v jak špatné situaci jste

  • Jan napsal:

   Mám podobný problém, mám půjčku v monetě kde zbývá doplatit 467 000,-..
   A zároveň dluh u mnoha nebankovnich společnosti typu zaplo, ferratum atd..
   Potřeboval bych půjčku 150 000, kterou by mi schválili i přesto to, že mám úvěr v monetě a mohl jsem poplatit všechny nebankovni půjčky a splácet měsíčně monetě a nějaké společnosti ( která by půjčila 150 000).

 2. Jan napsal:

  Dobrý den,má někdo prosím zkušenost s Acema diky.

 3. Macka napsal:

  Taky Proficredit, dostala jsem tip od kamarádky. Jednání v pohodě a se vším mi poradili.

 4. Lucie napsal:

  V Prostějově jsem zatím byl nejvíc spokojen s Profi Credit. Na Komenské č. 3 mají kancelář. Velice solidní a velká firma a jsou tam už hodně let. Půjčil jsem si u nich už několikrát a vždy to proběhlo rychle a bez zbytečně velkého papírování. Když třebas onemocníte nebo změníte zaměstnání, splátky vám odloží.

 5. Grigory_Stankovsky napsal:

  Ferratrum se jí to nelíbilo, jako by všechno bylo pro ně blátivé, pak využil http://rychlapujcka-is.com/ rychle, cool)))

 6. Mirek napsal:

  Pokud hledáte férovou nebankovku tak jděte k Tc domov, mají svoje Q konto se kterým máte peníze brzo na účtě a všechno si stačí vyřídit online. Navíc se s něma dá domluvit pokud se dostanete do úzkých

 7. Vladis napsal:

  Mám stejnou zkušenost. Známí mě varovali abych si nepůjčoval od nebankovek ale mě přijde quickpůjčka naprosto v pohodě.

 8. Lada napsal:

  Skvělá je podle mě Quick půjčka, hlavně kvůli jejich přístupu ke klientům. Bála jsem se že udělají všechno proto aby mě oškubali, ale oni mi naopak vycházeli vstříc.

  • Vladimír napsal:

   Mám stejnou zkušenost. Známí mě varovali abych si od nebankovek nepůjčoval ale zrovna quickpůjčka mi příjde naprosto v pohodě.

 9. Radek napsal:

  Za mě osobně je super Quick půjčka od TC domov. Bral jsem si ji několikrát a vždy bylo vše bez problémů, dokonce jsem ani neplatil penále když jsem jednou zapomněl poslat splátku 🙂

 10. Erik napsal:

  Pozor na Jakub Bádal e-mail Jakub.badal@centrum.cz podvod

 11. Lucie napsal:

  Mám super zkušenost s QKontem.

 12. Josef napsal:

  dobrý den, zkušenost s provident ?

 13. Honza napsal:

  Využil jsem půjčku jen jednou když jsem potřeboval rychle vyplatit manželku, Profi Credit. Z té bídy mi to přišlo nejlepší, ověřená velká společnost. Chce to přemýšlet, někteří lidi nemaj mozek a půjčujou si aby zaplácli dluhy dluhama, pak už nemaj na splácení a diví se že nebankovka jim napálí penále. Hezký den

 14. Zbyšek napsal:

  Má někdo zkušenost s http://pujcka-bez-zajisteni.webnode.cz/ ?
  Díky
  Zbyšek

 15. Alice napsal:

  Já jsem si teďka pořídila kontokorent Qkonto a jsem zatím moc spokojená 🙂 Půjčila jsem si tak 20 000.

 16. Honza napsal:

  Dobrý den, osobně mám velice kladnou zkušenost s firmou Creditka. Vše se vyřídilo rychle a bez problému, mohu vřele doporučit.

 17. Michaela napsal:

  Já jsem spokojená s Qkontem od T&C DOMOV.

 18. Anonym napsal:

  Máte někdo zkušenosti s půjčkou od ARETAL? Zaplatila jsem kauci 6200,-, že prý jsem v registru jako nespolehliva. Dostal někdo od nich někdy peníze nebo je to podvod?

 19. kris napsal:

  Dobry den schanime pujcku ale prosim o informace zdaly mate i s jinymy pujckami zkusenosti mam stach jedbou jsem zadala o pojcku a pak si mne pozvaly na vyslech protoze to byl ppdvod a ja a dalsi lide sme naletely poslaly veskere doklady proto prosim o pujcku ktera opravdu je bez podvodu chtely bychom si zaplatit kauci na dum dekuji

 20. Pojina napsal:

  Já investuji a jsem spokojená. Mám úrok a lidé splácí, takže pohodaa.

 21. Jana Nováčková napsal:

  Pokuta pro zprostředkovatele až 2 miliony
  Neplaťte podvodných firmám za zprostředkování.
  bez registru nikdo nepůjčí
  směnky jsou zrušené
  na OP nikdo nepůjčí
  zástavy nemovotosti jsou nebezpečné
  soukromé půjčky neexistují
  Položte si otázku , zda Vy by jste půjčili vlastní peníze.
  Nenabízíme finance , ale řešíme Vaše dluhy.
  Zvažujetete další zadlužení nebo insolvenci ?
  Zjistěte Vaše další možnosti u nás zcela zdarma.

 22. Gabule napsal:

  VELKY POZOR NS IVANA KREMLA-SOUKROMY INVESTOR-PODVODNIK. ME TO STALO 4950 KC!!!!!!!!!”

 23. Pavel napsal:

  dejte si pozor na nabídku půjčky od pí. pi.Miklasová email moneypres@seznam.cz !!! vyláká z vás jakousi jistinu a potom se jen vymlouvá prostřednictvím emailu proč nemůže přijet na smluvenou schůzku

 24. SIMONA napsal:

  quick finance s.r.o…mate někdo zkušenost,DĚKUJI

 25. Tomáš napsal:

  Dobry den je to vše podvod na lidi ale co mja lidi kteři jsou na tom finančne špatne dělat pujčit jsi od lichvařu

  • marto napsal:

   Domnívám se, že pokud je na tom někdo finančně špatně, půjčkou na tom bude ještě hůř. Ale to spousta dlužníků nějak nechce vědět. Co bude zítra je jedno…

 26. Silvuska napsal:

  Také mám dobrou zkušenost s tím ferratum :o) nemusíte mít strach, je to opravdu ověřená spolčnost 🙂

 27. Václava napsal:

  já jsem si třeba půjčovala od Ferratum a byla jsem s touhle půjčkou spokojená 🙂

 28. Petra napsal:

  Proč tady chybí Door Financial?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.