Srovnání bankovních půjček


Finanční portál Chytryhonza provedl srovnání 18 neúčelových úvěrů ve výši 100 000 Kč se splatností 6 let, které jsou lidem nabízeny na českém trhu. Výsledek byl jednoznačný, čelo obsadily nové nízkonákladové banky (Zuno je první, mBank skončila na čtvrtém místě, Equa Bank byla na pátém místě a Air Bank na místě šestém) a tradiční kamenné banky skončily na chvostu celého žebříčku (Česká spořitelna byla na patnáctém místě, Komerční banka na šestnáctém místě a ČSOB na sedmnáctém místě).

U vítězné banky Zuno by měsíční splátka bonitního klienta činila 1711 Kč, u sedmnácté ČSOB by se měsíční splátka dostala až na 2329 Kč, rozdíl je tedy více než 600 Kč měsíčně. K problematice se vyjádřil provozovatel serveru Bankovnipoplatky.com Patrik Nacher. Řekl, že problém vidí v tom, že lidé si nabízené půjčky nesrovnávají, tak jak běžně dělají u jiných nákupů. Kdyby tak dělali, mohli by ušetřit stovky až tisíce měsíčně a desítky tisíc korun za celou dobu splácení.

ZUNO

Zuno klientům garantuje nejnižší nabídku na trhu pro úvěry 50 001 až 500 000 Kč. Pro bonitní klienty začíná úroková sazba na 6,9% ročně. Navíc je půjčka u Zuno bez poplatků. Zdarma je poskytnutí, vedení půjčky a pojištění schopnosti splácet. Podle Lenky Hritzové, šéfky produktového managementu a CRM online banky Zuno, je půjčka od Zuno komfortní nejen tím, že je úplně bez poplatků, bez ručitele a bezúčelová, ale navíc se dá vyřídit prostřednictvím internetu. Online banka Zuno zahájila svou činnost v roce 2010 na Slovensku a v polovině roku 2011 vstoupila i do České republiky. Patří mezi první online banky působící v regionu střední a východní Evropy. Jako jediná banka nemá v ČR ani na Slovensku žádnou kamennou pobočku. Za tři roky působení je Zuno online bankou s 200 000 klienty, jež nabízí široké produktové portfolio (běžný účet s debetní kartou, spořící účet, online půjčka a refinancování, kreditní karty nebo kontokorent).

Zdroj: www.mladypodnikatel.cz

Nepřehlédněte také TOP článek: Srovnání ověřených nebankovních půjček.


Podobné recenze