Soutěž Zlatá Koruna má za sebou 18. ročník, nejúspěšnější byla MONETA


Soutěž Zlatá koruna je unikátním projektem, ve kterém se už od roku 2003 hodnotí různé finanční produkty. Jejich hodnocení mají na starost především odborníci, sdružení ve Finanční akademii – díky tomu je tak hodnocení zcela objektivní a od skutečných profesionálů (Finanční akademie má cca 400 členů, mezi něž patří i zástupci akademické sféry a publicisté). Jedinou výjimkou je cena veřejnosti, kde hlasují samotní spotřebitelé. Zakladatelem a ředitelem celého projektu je Pavel Doležal, organizátorem byla letos společnost pdMedia.

Soutěž se za dobu svojí existence stala velmi prestižní a pro širokou veřejnost je skvělým vodítkem, podle nějž si mohou vybrat vhodný finanční produkt. Kompletní informace o této soutěži naleznete na adrese https://www.zlatakoruna.info/, kde jsou k dispozici i podrobné popisy jednotlivých vítězných produktů a mnoho dalších zajímavých informací.

MONETA byla na stupních vítězů 8x, úspěšná byla i Equa bank a mBank 

Nejúspěšnější ze všech finančních institucí byla tentokrát MONETA MONEY Bank, která se hned 8x umístila v první trojici. Vítězství si připsala v kategorii On-line aplikace, kde triumfovala se svojí Smart bankou (za ní pak skončily aplikace My Air od Air Bank a mobilní aplikace Equa bank).

Dařilo se také již zmíněné Equa bank – ta se do první trojice dostala v sedmi kategoriích, z toho 2x zvítězila – odnesla si 1.místo v kategoriích nejlepší běžný účet a nejlepší spořicí účet (obojí pro spotřebitele).

Velmi úspěšná byla v letošním ročníku Zlaté Koruny také mBank – i ta zaznamenala dvě první místa, konkrétně cenu podnikatelů za svoje mKonto Business a cenu veřejnosti za mKonto s mKartou Svět.

Tradičně se na předních příčkách umístila i Air Bank – ta si letos odnáší ocenění za 1.místo v kategorii Novinka roku za digitalizaci platební karty a taktéž 1.místo v kategorii spotřebitelských úvěrů (Půjčka Air Bank). Air Bank se pak umístila jako druhá v kategorii spotřebitelských účtů se svým běžným účtem a stříbrnou medaili má i za svoji mobilní aplikaci MyAir.

U produktů pro podnikatele se vyhlašovaly čtyři kategorie

Vedle spotřebitelských produktů ocenila Zlatá Koruna také vybrané podnikatelské. V kategorii Podnikatelský účet zvítězila Fio banka před Equa bank a Raiffeisenbank, u podnikatelských půjček pak vyhrála Česká spořitelna s projektem Nová krev – za ní se umístila MONETA MONEY Bank a znovu Česká spořitelna (tentokrát s investičním úvěrem). V kategorii Pojištění pro podnikatele triumfovala Kooperativa, která obsadila první a třetí místo (druhá byla ČPP) a konečně v kategorii Leasing pro podnikatele vyhrál Full service leasing od ALD Automotive.

V pojistných produktech dvakrát zvítězila Allianz

Hodnotilo se také pojištění a obě hlavní kategorie měly stejného vítěze. Cenu za nejlepší životní pojištění získala pojišťovna Allianz, na druhém i třetím místě pak skončila Kooperativa. Navlas stejné výsledky byly i v kategorii neživotního pojištění – opět zvítězila Allianz, Kooperativa pojišťovna pak obsadila druhou i třetí pozici.

Z ostatních výše nezmíněných kategorií pak určitě stojí za zmínku hypotéky, kde 1.místo získala Hypotéka České spořitelny, za ní se umístila Flexibilní hypotéka od Komerční banky a Pružná hypotéka od MONETY. U stavebního spoření porota jako nejlepší ocenila Wüstenrot Kamarád+ od Wüstenrot stavební spořitelny, stejná spořitelna skončila i třetí (druhá byla Raiffeisenbank). 

Zajímavou kategorií je pak Fintech – tam letos porota jako nejlepší vyhlásila oblíbený projekt s P2P půjčkami Zonky, druhé skončilo Twisto a třetí Mutumutu online životní pojištění.


Podobné recenze