SOLUS – seznam dlužníků k nahlédnutí


SOLUS je zájmovým sdružením právnických osob, které přispívá k prevenci předlužování, snižuje finanční ztráty zapůjčitelů a lehce i zvyšuje šanci na vymahatelnost dluhů. Na území České republiky působí již od roku 1999 a mezi členské společnosti patří krom spousty dalších třeba i Air Bank, Komerční banka a. s., GE Money, Česká pojišťovna a. s., T-Mobile Czech Republic či Vodafone Czech Republic.

SOLUS seznam dlužníků k nahlédnutí

A co to vlastně znamená to slovíčko SOLUS? Jde o zkratku, která vznikla z původního kompletního názvu – tedy ze spojení „Sdružení na ochranu leasingu a úvěru spotřebitelům“. Databázi používají bankovní i nebankovní společnosti, mobilní operátoři, distributoři energií a od října 2012 i některé z pojišťoven. Od podobných databází se SOLUS může odlišit například i pozitivním registrem, tedy informacemi o tom, že klient své povinnosti třeba i řádně plní.

Služba NejsemDlužník.cz

Díky této službě můžete získat výpis nejrozsáhlejšího souboru údajů týkajících se platební morálky a závazků po splatnosti – rychle, pohodlně a s ohledem na maximální bezpečnost osobních údajů. Výpis vám bude doručen elektronickkou formou e-mailem a bude obsahovat údaje o informacích ke konkrétní osobě (fyzické osobě, právnické osobě nebo fyzické osobě vedené jako podnikatel) obsažené v Negativních registrech SOLUS, v Centrální evidenci exekucí, v Insolvenčním rejstříku a pro právnické osoby a podnikatele navíc ve veřejných rejstřících (spolkový rejstřík, nadační rejstřík, rejstřík ústavů, rejstřík společenství vlastníků jednotek, obchodní rejstřík a rejstřík obecně prospěšných společností), Živnostenském rejstříku a seznamu nespolehlivých plátců DPH.

Jak SOLUS funguje?

SOLUS sbírá informace o zákaznících, kteří nejsou bonitní, tyto informace získává od členských společností, které to dělají, kvůli své vzájemné ochraně a k předejití neuváženého zadlužování u svých zákazníků. Zájmem těchto společností je nepřivádět své klienty do těžkých finančních situací, které mohou být důsledkem nezodpovědného úvěrování.

K zařazení klienta do registru dojde při opakovaném prodlení (dvou a více vyúčtování služeb) nebo dlouhodobém nesplácením svých závazků (faktur). Předávání osobních údajů SOLUSu je upraveno interními podmínkami pro zpracování osobních, identifikačních, provozních a lokalizačních údajů jednotlivých společností.

Zařazení neplátců do registru ovlivňuje jejich hodnocení v akvizičním procesu jednotlivých členů SOLUSu. Osobní údaje o dlužnících jsou zpracovány v registru po dobu jednoho roku od úplného uhrazení pohledávek členů registru dlužníků SOLUS.

SOLUS Kontakt

 • Antala Staška 510/38
 • 140 00 Praha 4 – Krč
 • e-mail: info@solus.cz
 • tel.: 222 368 708

Služby, které SOLUS nabízí

SOLUS v podstatě provozuje registrů rovnou několik – a to registr fyzických osob, registr osob podnikajících a právnických, registr neplatných dokladů a pozitivní registr. Všem zájemcům SOLUS nabízí možnost zaslání výpisu z registru, a to na základě ceníku, který je spolu s dalšími informacemi uveřejněn na webových stránkách www.solus.cz. SMS výpis vás vyjde na 99 Kč, napodruhé už jen na 30 Kč.

Písemný výpis zaslaný poštou doporučeně do vlastních rukou a uhrazený bankovním převodem vyjde na 209 Kč. Můžete si jej nechat zaslat také poštou na dobírku za 241 Kč.

Aplikace SOLUS

Využít můžete aplikaci SOLUS pro chytré telefony se systémem Android nebo iOS a další výpisy vás budou stát pouze 30 Kč. Tato aplikace je nástavbou ke službě SMS výpis, a umožňuje okamžitou kontrolu informací, které jsou o vás vedeny v Registru FO sdružení SOLUS. Tato aplikace usnadňuje práci s kódem SIN, jelikož ho vyžaduje pouze při prvním přihlášení. Pro následná přihlášení aplikace požaduje čtyřmístný PIN kód, který si v aplikaci sami nastavíte. Žádost o SMS výpis odešlete velmi rychle, stačí pouze kliknout na obrazovku a aplikace sestaví a odešle objednací SMS, během okamžiku obdržíte přesné a spolehlivé informace o svých závazcích po splatnosti vedených sdružením SOLUS. Další výhodou je to, že aplikace každý tento SMS výpis kopíruje do přehledného archivu, tudíž můžete SMS zprávu v klidu smazat. Výhodná je také zvýhodněná cena druhé a každé další objednací SMS odeslané pomocí mobilní aplikace.

Cena za SIN kód zaslaný SMS zprávou a uhrazený bankovním převodem činí 30 Kč, pokud si jej necháte poslat poštou, zaplatíte 89 Kč.

Často kladené otázky

Co je to služba Jednorázový on-line výpis z negativních registrů?

Tato služba Jednorázový on-line výpis z negativních registrů umožňuje získat okamžitě on-line výpis z Registru FO a Registru IČ. Základem jsou jednorázové kódy, které uplatníte na webu solus.cz a obratem získáte Vy nebo Vámi zmocněná osoba aktuální výpis do e-mailové schránky. Jednorázové kódy můžete získat na základě objednávky. Jedná se o nadstandardní službu nad rámec zákonného práva na přístup ke zpracovávaným osobním údajům.

Jaké informace obsahuje výpis ze služby Jednorázový on-line výpis z negativních registrů?

Samotný výpis se skládá z dopisu a příloh. Dopis obsahuje informaci o subjektu výpisu údajů, tedy k jaké osobě se výpis váže, součet dlužných částek po splatnosti a počet společností, které evidují dluh po splatnosti.


SOLUS – seznam dlužníků k nahlédnutí
3.1 (61.54%) 13

Podobné recenze

Jedná se o podvod? Napište vaše zkušenosti.

Diskuze:

29 zkušeností s SOLUS – seznam dlužníků k nahlédnutí

 1. Draha napsal:

  Jednou jsem zaplatila elektřinu 300kč až po první upomínce, a už jsem tam byla.
  To je raz dva.

 2. David napsal:

  Podvodná firma JančaSolutions s.r.o. z Uherského Hradiště,nabírá stále nové lidi,které po dokončení zakázky nevyplatí,jsou to ŠMEJDI a divím se,že lidé nečtou recenze a nechají se najmout a poté okrást,v minulosti byli tito zloději v insolvenci.

  • Bronislav napsal:

   Dobrý den Davide,kdy zaplatíte škody které jeste způsobil v této firmě? Je dobré že lidi vědí jaký lidský odpad jste.

 3. Renata napsal:

  Dobry den,chtela bych vedet zda li jsem v registru dluzniku,vubec netusim kdo me tam mohl zaregistrovat,dekuji

 4. Anonym napsal:

  Jana Marečková, nar.27.5.1969,bytem Zlín

  Za žádných okolností jí nepůjčujte peníze.Podvádí lidi,nechává se živit partnery,a když se dostanou do finanční krize, najde si jiné. Nyní využívá pana H.z obce Vítová. Jsou proti ní vedeny exekuce přesahující částku 850 000.-Kč,dalších cca 500 000.-dluží soukromým osobám.

 5. liudmila cazacioc napsal:

  co jiři novaček? investor

 6. Jolanta napsal:

  Dobrý den,ráda bych věděla zda jsem v registru a kdo mě tam zaregistroval. Děkuji

  Více informací na http://financechytre.cz/

 7. Petr Viktora napsal:

  Pozor na notorické neplatiče a dlužníky Petra Viktoru a Martinu Martinovou rozenou Diemerovou

  Martina Martinová, nar. 11. 11. 1971, bytem Hilarova 2326/6, Ústí nad Labem / v současné době čtrnáct exekucí na majetek /

  Petr Viktora, nar. 29. 8. 1977, bytem Karlovarská 15, Velká Dobrá / v současné době dvacet čtyři exekucí na majetek /

  Panáček se snaží i zneužívat osamnělých žen ve finanční nouzi navydory faktu, že sám má jen holý zadek a exekuce:

 8. Petr Viktora napsal:

  Pozor na notorické neplatiče a dlužníky Petra Viktoru a Martinu Martinovou rozenou Diemerovou

  Martina Martinová, nar. 11. 11. 1971, bytem Hilarova 2326/6,

  Ústí nad Labem / v současné době čtrnáct exekucí na majetek /

  Petr Viktora, nar. 29. 8. 1977, bytem Karlovarská 15, Velká Dobrá / v současné době dvacet čtyři exekucí na majetek /

  Panáček se snaží i zneužívat osamnělých žen ve finanční nouzi navydory faktu, že sám má jen holý zadek a exekuce:

 9. Roman napsal:

  Dobry den,mel bych zajem o pujcku.Prosim o blizsi info co musim splnovat na pujcku 500 000kc?Mam pravidelny prijem muzu splacet az 8000kc mesicne.Dekuji predem za info.R.K.

 10. Jitka napsal:

  Solus není zdaleka jediný registr, který se používá. Existuje jich několik a množství společností má i vlastný registr. Proto se vám může stát, že máte špatnou historii (negarivní záznam). Hezký článek o tom, jaké registry dlužníků se v ČR používají je kupříkladu http://financniliska.cz/registr-dluzniku-2/.

 11. Alena napsal:

  JE to placené nahlednutí do registru ?

 12. Josef napsal:

  Nedlužím nikomu ani 1kč a jsem v registru.Nevím kdo mě tam dal a nevím jak z toho ven.

  • sara napsal:

   i mě tam někdo dal, také nedlužím ani korunu a přidat prý tam může každý, kdo má na druhého vztek, je to jen msta a ani já nevím, jak z toho ven, jedině zažádat o výpis a pak kontaktovat ty, co se jim údajně dluží, nemám na sebe napsané nic, jen pojištění majetku a pojistku na blbost a to je zaplacené… je to dost smutné kino, celkem bych řekla, že udavačský portál

 13. Žaneta napsal:

  Firma KEEL + CROSS,KEELCROSS LIMITED jsou to podvodníci !!! Paní mi zavolala kolik bych chtěla půjčit tak jsem chtěla 100 000tisíc tak prej že mám špatní hodnocení v registru že musím dát zalohu 11.200kč.Tak jsem je dala a boužel peníze nepřišli a 11.200 je v prachu 🙁 jen jsem se dostala do pořadné kaš ze které se nemužu dostat ven…….

  • Janek napsal:

   Chtela jste pujčku a první jim dala 11 tisíc a pak jste nedostala vůbec nic?
   A co jste čekala? 😂😂😂😂

   • Jp speedy napsal:

    Smích, skodolibost…… Nejchytřejší jste tak ať vám Karma ukáže jak dokáže chytrý dělat hlouposti když je v úzkosti.

 14. Stavnata napsal:

  Dobrý den, kamarádka si na pujckaza5minut půjčovala. Je na mateřské a malý byl nemocný, takže jí to nevyšlo, protože léky jsou drahé. Byla spokojená, prý dokonce nic neplatila navíc, protože to byla první půjčka. Ale je to spíš na malou půjčku pro překlenutí krátkého problematického období.

 15. Lenka Kusalová napsal:

  Lidé kteří dluží nějaké peníze budou mít asi problém zaplatit 218kč i za zaslání výpisu zda v registru figurují,či nikoliv. Tyto informace by měly být zdarma a nebo podstatně levnější.Akorát se člověk zadlužuje stále víc a víc.

  • Libor napsal:

   Naprosto souhlasím. Výpis by měl být za symbolický poplatek nebo zdarma s tím například, že je možné si ho nechat zaslat 1x za 1/2 roku, jinak by byl zpoplatněn.

  • Anonym napsal:

   Kdo by nechtěl všechno zadarmo? 😀

 16. jan napsal:

  jsou to podvodnici vytahaji info a pak pujcku zamitnou.nemam dluhy ani exekuce.jen posilaji nabidky ktere neuskutecni a pak obtezuji emailem s nabidkami

  • Anonym napsal:

   Solus půjčky neschvaluje. Tu vždy schvaluje členská společnost. Registr je pouze nástroj k hodnocení. Kdo dluží a nesplácí, tak další úvěr nedostane. Jak prosté.

 17. podvedeny napsal:

  Marketa palacka 1975 marketapalacka@seznam.cz Neplatící lhářka a podvnodnice, pozor na ní.

 18. čtenář napsal:

  JE TO PODVODNÍK… CHCE POPLATEK PŘEDEM NA NĚJAKÝ ÚČET A JAK ZAPLATÍTE .. TAK SE VÁM JAKO HNED OZVE ! HA HA HA

 19. naivka napsal:

  máte někdo skušenost s osobou která si říká soukromý investoe a píše jen z adresy:
  planet56@seznam.cz?Dává soukromé půjčky a údajně je vozí osobně a smlouvy prý nechává podepsat na poště(ověření podpisu),háček je v tom ,že chce poslat první splátku na účet a tu splátku můžete použít v průběhu trvání půjčky,kdyby nastal nějaký problém.Dopřed poslal náhled smluv a splákového kalendáře ,ale bez jakýkoliv jeho iniciálu,Vyplněné smlouvy má přivést osobně i s penězi.Nějak se mi to nezdá a po dlouhé době prozradil,že se jmenuje mgr.Suchý a že je z Hradce Králové.Máte s tímto pánem nějaké skušenosti,abych opět nenaletěla?

  • bb napsal:

   podvodník

  • Petr napsal:

   setkal jsem se snim asi pred peti lety, jsem taky z Hradce Kralove, penize nejsou jeho ale nekjakeho investora, urok za pujcky ma velmi vysoky! takze pozor, prvni splatka bude asi na cestu a bakšiš, když to odmítnete. Tehda cca 3% měsíčně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

nejlepsi