SOLUS – seznam dlužníků k nahlédnutí


SOLUS je zájmovým sdružením právnických osob, které přispívá k prevenci předlužování, snižuje finanční ztráty zapůjčitelů a lehce i zvyšuje šanci na vymahatelnost dluhů. Na území České republiky působí již od roku 1999 a mezi členské společnosti patří krom spousty dalších třeba i Air Bank, Komerční banka a. s., GE Money, Česká pojišťovna a. s., T-Mobile Czech Republic či Vodafone Czech Republic.

SOLUS seznam dlužníků k nahlédnutí

A co to vlastně znamená to slovíčko SOLUS? Jde o zkratku, která vznikla z původního kompletního názvu – tedy ze spojení „Sdružení na ochranu leasingu a úvěru spotřebitelům“. Databázi používají bankovní i nebankovní společnosti, mobilní operátoři, distributoři energií a od října 2012 i některé z pojišťoven. Od podobných databází se SOLUS může odlišit například i pozitivním registrem, tedy informacemi o tom, že klient své povinnosti třeba i řádně plní.

Služba NejsemDlužník.cz

Díky této službě můžete získat výpis nejrozsáhlejšího souboru údajů týkajících se platební morálky a závazků po splatnosti – rychle, pohodlně a s ohledem na maximální bezpečnost osobních údajů. Výpis vám bude doručen elektronickkou formou e-mailem a bude obsahovat údaje o informacích ke konkrétní osobě (fyzické osobě, právnické osobě nebo fyzické osobě vedené jako podnikatel) obsažené v Negativních registrech SOLUS, v Centrální evidenci exekucí, v Insolvenčním rejstříku a pro právnické osoby a podnikatele navíc ve veřejných rejstřících (spolkový rejstřík, nadační rejstřík, rejstřík ústavů, rejstřík společenství vlastníků jednotek, obchodní rejstřík a rejstřík obecně prospěšných společností), Živnostenském rejstříku a seznamu nespolehlivých plátců DPH.

Jak SOLUS funguje?

SOLUS sbírá informace o zákaznících, kteří nejsou bonitní, tyto informace získává od členských společností, které to dělají, kvůli své vzájemné ochraně a k předejití neuváženého zadlužování u svých zákazníků. Zájmem těchto společností je nepřivádět své klienty do těžkých finančních situací, které mohou být důsledkem nezodpovědného úvěrování.

K zařazení klienta do registru dojde při opakovaném prodlení (dvou a více vyúčtování služeb) nebo dlouhodobém nesplácením svých závazků (faktur). Předávání osobních údajů SOLUSu je upraveno interními podmínkami pro zpracování osobních, identifikačních, provozních a lokalizačních údajů jednotlivých společností.

Zařazení neplátců do registru ovlivňuje jejich hodnocení v akvizičním procesu jednotlivých členů SOLUSu. Osobní údaje o dlužnících jsou zpracovány v registru po dobu jednoho roku od úplného uhrazení pohledávek členů registru dlužníků SOLUS.

SOLUS Kontakt

  • Antala Staška 510/38
  • 140 00 Praha 4 – Krč
  • e-mail: info@solus.cz
  • tel.: 222 368 708

Služby, které SOLUS nabízí

SOLUS v podstatě provozuje registrů rovnou několik – a to registr fyzických osob, registr osob podnikajících a právnických, registr neplatných dokladů a pozitivní registr. Všem zájemcům SOLUS nabízí možnost zaslání výpisu z registru, a to na základě ceníku, který je spolu s dalšími informacemi uveřejněn na webových stránkách www.solus.cz. SMS výpis vás vyjde na 99 Kč, napodruhé už jen na 30 Kč.

Písemný výpis zaslaný poštou doporučeně do vlastních rukou a uhrazený bankovním převodem vyjde na 209 Kč. Můžete si jej nechat zaslat také poštou na dobírku za 241 Kč.

Aplikace SOLUS

Využít můžete aplikaci SOLUS pro chytré telefony se systémem Android nebo iOS a další výpisy vás budou stát pouze 30 Kč. Tato aplikace je nástavbou ke službě SMS výpis, a umožňuje okamžitou kontrolu informací, které jsou o vás vedeny v Registru FO sdružení SOLUS. Tato aplikace usnadňuje práci s kódem SIN, jelikož ho vyžaduje pouze při prvním přihlášení. Pro následná přihlášení aplikace požaduje čtyřmístný PIN kód, který si v aplikaci sami nastavíte. Žádost o SMS výpis odešlete velmi rychle, stačí pouze kliknout na obrazovku a aplikace sestaví a odešle objednací SMS, během okamžiku obdržíte přesné a spolehlivé informace o svých závazcích po splatnosti vedených sdružením SOLUS. Další výhodou je to, že aplikace každý tento SMS výpis kopíruje do přehledného archivu, tudíž můžete SMS zprávu v klidu smazat. Výhodná je také zvýhodněná cena druhé a každé další objednací SMS odeslané pomocí mobilní aplikace.

Cena za SIN kód zaslaný SMS zprávou a uhrazený bankovním převodem činí 30 Kč, pokud si jej necháte poslat poštou, zaplatíte 89 Kč.

Často kladené otázky

Co je to služba Jednorázový on-line výpis z negativních registrů?

Tato služba Jednorázový on-line výpis z negativních registrů umožňuje získat okamžitě on-line výpis z Registru FO a Registru IČ. Základem jsou jednorázové kódy, které uplatníte na webu solus.cz a obratem získáte Vy nebo Vámi zmocněná osoba aktuální výpis do e-mailové schránky. Jednorázové kódy můžete získat na základě objednávky. Jedná se o nadstandardní službu nad rámec zákonného práva na přístup ke zpracovávaným osobním údajům.

Jaké informace obsahuje výpis ze služby Jednorázový on-line výpis z negativních registrů?

Samotný výpis se skládá z dopisu a příloh. Dopis obsahuje informaci o subjektu výpisu údajů, tedy k jaké osobě se výpis váže, součet dlužných částek po splatnosti a počet společností, které evidují dluh po splatnosti.


SOLUS – seznam dlužníků k nahlédnutí
3.1 (61.54%) 13

Podobné recenze

nejlepsi