Jak si bezpečně půjčit před Vánocemi?


Jako každý rok, tak i letos si Češi budou půjčovat peníze před Vánoci. Průměrná půjčka na Vánoce ve výši 10 000 Kč se týká každého osmého Čecha. Výše půjčky je rok od roku vyšší a tudíž je na místě uvést několik rad a doporučení, aby nejen Vánoce, ale i období po nich následující, bylo pohodové. Podrobnosti naleznete na následujících řádcích.

Půjčit si peníze se dá několika způsoby. První možností je půjčka od rodiny, ovšem této variantě se nebudeme věnovat. Druhá možnost je půjčka od banky a třetí možností je půjčka od nebankovního poskytovatele.

Půjčka od banky je v ohledu s minimální výší 20 000 Kč (nižší půjčku banky v ČR většinou nenabízejí) pro potřeby vánočních nákupů dosti vysoká. Ovšem půjčka od banky je reálná a to v podobě kontokorentu nebo kreditní karty. V naprosté většině případů je doporučeno zůstat věrný své bance, jelikož můžete získat mnohdy výhodnější podmínky. U kreditní karty využijte bezúročného období a peníze budete mít zadarmo (na období od 40 do 55 dní), pouze zaplatíte poplatek za vedení kreditní karty nebo kontokorentu.

Nebankovních půjček je na českém trhu obrovské množství, ovšem na vánoční dárky se hodí malé mikropůjčky s rozumným úročením. Navíc nový klient má možnost získat první půjčku zcela zdarma.

Půjčka na vánoce je běžnou součástí českých vánoc

Nebankovních půjček je na českém trhu obrovské množství, ovšem na vánoční dárky se hodí malé mikropůjčky s rozumným úročením. Navíc nový klient má možnost získat první půjčku zcela zdarma – jejich seznam naleznete v tabulce níže. Pokud bude klient zodpovědný a půjčku vrátí včas, pak je princip téměř stejný jako u kreditní karty, jelikož nezaplatí za půjčku ani korunu a navíc neplatí ani poplatky za vedení. V případě, že dojde ke správnému využití malé půjčky, pak jde o velice výhodný produkt.

Půjčka Částka Splatnost RPSN
Zaplo 8 000 Kč 30 dní 0%
CreditON 8 000 Kč 30 dní 0%
Japonská půjčka 10 000 Kč 14 dní 0%
BB půjčka 5 000 Kč 30 dní 0%
Santa půjčka 250 000 Kč 6 let 3%


Výhody první půjčky zdarma

  • rychlost vyřízení žádosti z pohodlí domova
  • rychlost převodu peněz na účet
  • bez poplatků za vyřízení
  • nulové náklady při zodpovědném splnění podmínek

Nevýhody první půjčky zdarma

  • vysoké poplatky při nedodržení podmínek
  • nabídka je určena pouze pro nové klienty

Závěrem je důležité říct, že si rozhodně nepůjčujte pokud opravdu nemusíte. Pokud již půjčku budete sjednávat, pak velice pečlivě porovnejte nabídky vybraných společností. Neplaťte žádné poplatky předem, jelikož toto je typická známka podvodných půjček. Dárky nakupujte s rozmyslem a na ně si snažte odložit peníze již v průběhu roku po malých částech.


Podobné recenze