Sfinance.cz – nejlevnější povinné ručení, plyn nebo elektřina od Seznamu?


Internetový portál Sfinance.cz se na svých stránkách chlubí tím, že je největším finančním srovnávačem na trhu. Už od prvního pohledu vypadá přehledně a po bližším prozkoumání můžeme zjistit, že opravdu pracuje velmi slušně. Zvládne nám totiž ušetřit stovky až tisíce korun měsíčně, a to v nejrůznějších oblastech. Můžeme si s ním kupříkladu porovnat ceny povinných ručení. Máme opravdu to nejvýhodnější? Najít můžeme také vhodný telefonní tarif, a to ať už má být pro denně telefonujícího podnikatele či pro milovníka sms zpráv. Plusem Sfinancí je hlavně to, že jsou zcela zdarma.

Až se poprvé podíváme na úvodní stránku, uvidíme před sebou vcelku přehledné lišty, ze kterých lze navolit produkty. V sedmi základních kategoriích lze porovnat:

Krom toho je na webu ale také schován kurzovní lístek, info o průměrných úsporách a samozřejmě číslo na zákaznickou zelenou linku. A co přesně tento web nabízí?

Pojištění

Jedna z nejčastějších pravidelných plateb se týká právě nejrůznějšího pojištění. Na tomto webu lze proto primárně porovnat, zda naše povinné ručení není příliš vysoké. Neexistuje přeci jen levnější nabídka, která by pokrývala ty samé služby? Abychom to zjistili, je třeba zadat do srovnávače objem a výkon motoru vozidla společně s kontaktními údaji. Následně získáme přehled všech služeb na trhu.

V sekci pojištění můžeme dále porovnat služby týkající se úrazového, havarijního, či životního pojištění. Vždy stačí vyplnit kontaktní údaje (telefon, e-mail) a případné detaily.

Zajímavá nabídka je pojištění proti rakovině prsu, které nabízí hned několik společností. Službu je možné zjednat pro ženy ve věku od 18 do 55 let a podle námi zadaného výběru se může vztahovat i na případné onemocnění pohlavních orgánů. V případě potvrzení diagnózy je klientce vyplaceno až 750 000 Kč na léčbu a kosmetické zákroky.

6793821977_773376c2e3_o

„Najmout online“ si můžeme také rodinného právníka za poplatek 330 Kč za měsíc, který za nás vyřídí právní úkony jako kontrolu smluv a případné reklamace

Penze

Ať už máme penzijní spoření nebo ho chceme jen navýšit, porovnávač nám pomůže ujasnit si, jaké nabídky jsou k mání. Vybrat si lze ze tří kategorií – důchodové spoření, ve kterém po zadání našeho věku a měsíčního příjmu můžeme zjistit, jak výhodné je pro nás vstoupení do druhého pilíře, penzijní spoření a tedy zhodnocení třetího pilíře a v neposlední řadě optimální navýšení našeho příspěvku.

Hypotéky a půjčky

Koupit byt či dům není v této době nic jednoduchého a téměř nikdo se bez půjčky nebo hypotéky neobejde. Po přechodu do této sekce si můžeme zvolit z několika podkategorií. Záleží, zda li se zajímáme o novou hypotéku, refinancování nebo půjčku na cokoliv. Srovnávač nám nabídne po zadání konkrétnějších údajů (představovaná výše splátek a jejich trvání) tu nejvýhodnější nabídku.

Vypíchnout z této sekce můžeme takzvanou půjčku před výplatou. Jde o rychlou finanční injekci, kterou v současné době (březen 2014) na srovnávači nabízí 15 firem. Všechny přitom poskytují žádost online. Nejvýhodnější produkt v této kategorii najdeme zadáním výše půjčky a představované doby splatnosti.

Karty

I nabídka kreditních karet je široká – některé nabízejí možnost úvěru, jiné mají vysoký úrok nebo poplatek za vedení. Srovnávač nabízí přehledný souhrn nabídek doplněný o konkrétní informace a možnost objednat kartu online.

080918-N-0659H-001

Energie

Pravidelný a neodmyslitelný výdaj každé domácnosti. Ať už vaříme na plynu či topíme elektřinou, zcela jistě občas přemýšlíme, jestli neplatíme zbytečně moc – tedy pokud už si nejsme jisti nejlepším dodavatelem. J Sfinance ukazuje porovnání cen téměř veškerých společností na trhu nabízejících elektřinu a plyn.

Do prázdných polí stačí vyplnit základní údaje, bydliště, spotřebu, využití a současného dodavatele.

Stavba

Srovnavač umí vyhledat také inzerce v oblasti stavby – ať už se jedná o práci nebo materiál. Škoda je bohužel to, že po spolehlivosti daných firem už musíme pátrat jinde…

Telefon

V této sekci nalezneme porovnání mobilních tarifů. Na základě naší měsíční útraty, provolaných minut, odeslaných dat a SMS portál vyhledá nabídky na trhu.

Na konec je třeba zmínit ještě lištu „Náš tip“, ve které se nacházejí akční služby. Na portálu nalezneme také sekci „Články“, která je bohužel lehce nepřehledná, neboť není rozdělená do kategorií. Také je v ní až v přespřílišné míře zastoupena reklama.

Nokia_E51_Phone_Black_Nero_Schwarz_2

 

Žádost o půjčku

Podobné recenze