Sberbank CZ


Sberbank CZ (do února 2013 pod jménem Volksbank CZ) působí na českém trhu od roku 1993, od 1. ledna 1997 jako samostatná akciová společnost s bankovní licencí ČNB. Sberbank CZ je obchodní bankou se širokou nabídkou finančních produktů a služeb v oblasti firemního i osobního bankovnictví. Cílem banky je být klientům důvěryhodným finančním poradcem. Banka není pouze prodejcem bankovních produktů – bankovnictví chápe především jako službu, která vede ke vzájemné prosperitě a růstu.

Recenze bežných účtů a úvěrů

Účty: FÉR účet – jedná se o účet pro fyzické osoby s možností výběru ze tří balíčků (Start, Plus a Extra) – poplatky za vedení účtu od 0 do 133 Kč – výběry z bankomatů Sberbank, ČSOB a také všech ostatních – klientem zvolený spořící produkt zdarma

Úvěry:  FÉR půjčka – výše od 30 000 Kč do 1 000 000Kč – doba splatnosti od 1 do 8 let -nízká úroková sazba od 4,80 % – úvěr bez poplatků za vedení účtu a zpracování – potřebné dva doklady totožnosti a potvrzení o výši příjmu

Výhody banky

 • silná mateřská společnost
 • velká škála investičních produktů
 • předem uváděné poplatky za všechny služby

Nevýhody banky

 • malý počet poboček a vlastních bankomatů
 • relativní nováček na českém trhu
 • poplatky za jednotlivé operace na běžném účtě při volbě varianty START

Produkty banky

 • účty – FÉR konto, Běžný účet
 • hypotéka – Hypotéka bez starostí, Refinancování, Americká hypotéka, Předhypoteční úvěr, Nerezidenční hypotéka, Konsoldace bez starostí
 • úvěry – FÉR půjčka, FÉR konsolidace, FÉR kontokorent
 • spořící produkty – Spořící účet, Progresivní výnos, Termínovaný vklad, Stavební spoření
 • pojištění – Životní pojištění, Majetkové pojištění, Cestovní pojištění

Internetové bankovnictví

Sberbank Online Banking https://ob.sberbankcz.cz

Internetové bankovnictví Sberbank Online Banking je typické svým způsobem přihlašování, které probíhá na základě vložení čtyřmístného PINu a šestimístného kódu vygenerovaného bezpečnostním tokenem. Uživatelské prostředí je jednoduché a příjemné.

Pobočky

Sídlo Sberbank CZ, a.s. je na adrese Na Pankráci 129 v Praze. V Praze je hlavní pobočka na adrese Na Příkopě 860/24. V Brně je pobočka na adrese Panská 2/4. V Ostravě na adrese 28. října 3138/41 a v Olomouci na adrese Horní náměstí 17.

O společnosti

Sberbank CZ (dříve Volksbank CZ) úspěšně působí na českém trhu již od roku 1993. Hlavním akcionářem banky je Sberbank Europe AG (dceřiná společnost Sberbank Rusko). Sberbank Europe AG sídlící ve Vídni, jejímž jejím jediným vlastníkem je od 15. 2. 2012 ruská banka Sberbank. Sberbank Europe řídí úspěšnou a expandující síť bank v osmi zemích střední a východní Evropy (CEE): na Slovensku, v České republice, Maďarsku, Slovinsku, Chorvatsku, Bosně a Hercegovině, Srbsku a na Ukrajině. Sberbank Rusko je největší ruská banka, spravuje přibližně 27 procent veškerých bankovních aktiv v Rusku a zaměstnává více než 240 tisíc lidí. Zakladatelem a většinovým akcionářem Sberbank je Ruská národní banka (Bank of Russia) s podílem hlasovacích akcií 50 % plus jedna akcie. Ostatními akcionáři banky je více než 245 tisíc právnických a fyzických osob.

Časté překlepy banky

Lidé často hledají tuto banku pod názvem Sperbank, nebo SperBank.cz. Tyto fráze jsou samozřejmě chybné a je potřeba si dávat pozor před podvodníky, kteří mohou tyto překlepy využívat pro vlastní prospěch. Správně je SBERBANK.

Reklama

Kontakty


Sberbank CZ
2.6 (52%) 25

Podobné recenze

Jedná se o podvod? Napište vaše zkušenosti.

Diskuze:

49 zkušeností s Sberbank CZ

 1. Ahoj napsal:

  Ano, vše co všichni píšete je svatá pravda. Já jsem dnes zakaslala(podotýkám že mám astmaticka kašel a to celoročně). Ředitelka Lbc pobočky mi naridila abych si vzala roušku. Pokud mi je známo, tak už jí mít nemusím. Kaslala jsem do kapesníčky. Chtěla na mne poslat ochranku. No to už je šikana. A své povinnosti banka opravdu neplní. Navíc jsou arogantní.

 2. pavel napsal:

  Jsou v každém městě?

 3. Tomas napsal:

  Priserna banka.
  Diskriminuje majetne oproti nemajetnym. Individualni reseni neexistuji, hlavne kdyz maji ode vsech pokoj.
  Prisel cas na zmenu…

 4. Tomas napsal:

  Priserna banka.
  Diskriminuje majetne oproti nemajetnym a zakaznik je jim uplne jedno. Individualni reseni neexistuji. Hlavne kdyz maji pokoj a nemusi nijak komunikovat.
  Cas na zmenu…

 5. Mára napsal:

  Koukám na komentáře a nestačím se divit. Já jsem u ČSOB a Sberbanka mi občas poslouží svými bankomaty pro výběr hotovosti (např. v Brně na Masarykově třídě), kde za to nemusím platit jako u jiných bank. Nevím, proč právě ČSOB sdílí bankomaty se Sberbankou…

 6. Romana napsal:

  U banky jsem měla účet dlouho, bez poplatku…minulý týden při cestě v zahraničí zjistím, že mám zablokovanou kartu – nemají ani číslo na které se dá zavolat ze zahraničí. Po příjezdu zjistím, že mi ji banka zablokovala, ovšem mě zapomněla jednak informovat a jednak mi zaslat novou kartu, kterou prý zavádějí plošně a všem. Po stížnosti na pobočce, kdy mi bankovní poradce tvrdí bez jakéhokoliv ověření, že mi prý poslali sms a informovali na Internetbankingu. Až vedoucí pobočky ověří a zjistí, že na mě nějak zapomněli. Ruším účet, nechávám si měsíc na převod peněz, trvalých příkazů atd. Další den zjistím, že mi už nefunguje internetové bankovnictví. Takže mám zablokovanou kartu, Internetbanking mimo provoz, nedostanu se k výpisům z účtu….po stížnosti a nemilé konverzaci na pobočce je mi oznámeno, že si můžu přece vybírat peníze na pobočce, tak v čem je v problém a že kolegyně, která je nemocná zadala zrušení oproti písemné dohodě s bankou, tak na to mi pan ředitel pobočky v Lazarské řekne: “Chcete sepsat stížnost?” …na to už jsem neměla odpověď a otočila se na podpadku

  • Václav napsal:

   Velkým obloukem se lidi Sberbank vyhněte. Už i z z důvodů zaměstnavatele zamitaji jejich fér konsolidace. Asi tato banka chce krachnout či krachuje. Tak s nimi zbytečná ztráta času…….

 7. Marie Kovalčuk napsal:

  Klient pro banku nic neznamená!!!Žádna vstřícnost, jsou neochotné, arogantní. Nedoporučuji.

 8. Jan Trajdák napsal:

  Naprosto zoufalá banka, kde prakticky nic nefunguje. Pokud se jim upisujete, je vše krásné a všichni jsou příjemní. Jakmile se však upíšete, již nikoho nezajímáte. Pokud potřebujete vyhotovit jakoukoli listinu, je to obrovský problém. Navíc jak jejich úroky, tak služby jsou hluboce pod průměrem. Vyzkoušel jsem několik bank, ale Sberbank rozhodně nejhorší!! Doporučuji se vyhnout velkým obloukem, jinak budete zklamaní a může vás to stát hodně peněz

 9. Slušný Opčan. napsal:

  Dobrý den, jsem hodně sklaman( meljsěm účet 10 let pak nějaká paní naštvese že ji po telefonu nechci zdelit rodné číslo a nechají zrušit účet bez udání důvodu a dopisu. Proste Ruska metoda !!!

 10. Michal napsal:

  SPERBANK mne svým jednáním připravilo o cca 200 000kč a zájemce o koupi domu o 5000kč za jejich odhadce, který dům odhadnul na 35% méně než jiní odhadci bank a tedy zájemce vyřadil z mé ochoty jim to prodat. To je hodně výhodný obchod poslat někam odhadce která sstrácí někde hodinu času a pak vypálí nesmyslný odhad který absolutně neodpovídá realitě. Nakonec jsem prodal jinému zájemci o 200000 levněji protože jsem ztratil čas se sperbank a už jsem spěchal. Pořád to bylo ale o milion více než odhadnul ten divnej odhadce ze sperbank. Takže jestli chcete krmit odhadce v autech za milion, tak směle ke sperbank!

 11. Robert napsal:

  Jsme s manželkou kliety Sberbank od října 2016 a zatím nemáme s nimy problémy! Přešli jsme k nim od České spořitelny – máme u nich hypotéku a spotřebitelský úvěr. Internetové bankovnictví nám vyhovuje. Máme zkušenosti se dvěma pobočkami v Liberci a Ústí nad Labem a v obou dvou případech jsme nemohli říci žádné negativum. Za nás Sberbank Ok.

 12. VANDA napsal:

  ABSOLUTNĚ NIKDY!!Měla jsem běžný účet a vůbec nesedí pohyby na účtě s tím co chodí v sms na telefon,blokují peníze,takže nevíte s čím disponujete a na pobočce z vás udělají magora a smějou se vám do ksichtu,že je to běžné.Jeden týden vám dají za pravdu a po 10ti dnech kdy jsem se došla zeptat kde jsou moje prachy,tak na mě chtěli volat policajty,když jsem se jich po tom co se mi vysmáli do obličeje,jestli si ze mě dělaji prdel-lAZARSKÁ . smartbankig,totálně zastaralé,nefunguje.KOMOUŠI HADR

  • Robert napsal:

   Zdravím všechny diskutující. Jsem překvapen, kolik je tu negativních recenzí na Sberbank. Za mne mohu říci, že doposud nemám na tuto banku připomínku. Přešli jsme k této bance od konkurenční České spořitelny, kde si účtovali nesmyslné poplatky za účty atd. Navíc nám Sberbank vyšla vstříc ohledně hypotéky, kterou splácíme již 2 roky. Vyhovuje mi i internetové bankovnictví. Přístup zaměstnanců na pobočkách v Liberci a Ústí nad Labem byl bez problémů. Čili za mne SBERBANK zatím ok.

   • Josef napsal:

    Zdravím, souhlasil bych s vámi ješte před rokem, ale jakmile jsem splatil hypotéku, tak najednou též řeším jen problémy a neochotu z jejich strany. Ze zvědavosti jsem se podíval na recenze zda má někdo obdobné problémy a vidím že ano. Ale každá pobočka má jiný přístup, na Vltavskou mě už třeba nedostanou ikdyby mi zaplatili, na Černý most zase nemohu říct nic špatného. Je to samozřejmě i o lidech…

 13. German napsal:

  Nemají bezkontaktní kartu v roce 2018.
  Nejde vložit peníze přes bankomat, po každé vrátí bankovky (ve výborném stavu), občas 1 z 10 veme, není tlačítko vložit peníze k této kartě, pokaždé musím zadávat číslo účtu, pak zase vyplivne bankovky a tak pořad dokola.
  Musí se používat token pro přihlášení k internetovému bankovnitstvi.
  Příšerná aplikace, jako by byla 10 let stará…
  Naprosto nespolehlivá banka, nedoporučuji. Ruším účet , a to nemám ho ani měsíc.

  • Anonym napsal:

   Milý pane myslím, že token který se aktualizuje každých několik minut je bezpečnější než zasílání sms kódy

 14. Jan Peterka napsal:

  Naprosti zoufalci!
  Terminovany vklad nejde zridit pres internet.
  Malem jsem si u nich zridil ucet, vubec mne nenapadlo ze neco takoveho je dnes mozne.
  Rusko zjevne zije jeste v minulem stoleti a nejspis si nevsimli ze podnikaji v Evrope…

  • Iveta napsal:

   Dobrý den
   Chci se zeptat jak dlouho trvá převod na českou spořitelnu posialal sem vcera 13h kdy to muže mít dcera na té české spořitelně děkuji

 15. Bla napsal:

  Sberbank už nikdy…..už vám někdy v bance řekli?! NESTIHAME POCKEJTE SI:-)) Jen pro info Sberbank nám měla poslat potvrzení,měla 30 dní,a nic… nestihaji!!!! Ale klient se nedovolá ničeho, protože stížnost musíte poslat e-mailem. A jinak,klient něco nezvládne dodat včas,platíte pokuty,ale Sberbank ta na lidi kašle,že něco potřebují včas,je nezajímá….Bezohleďnost!!! Už nikdy….

  • Olga napsal:

   Ani po dvou měsících a několika urgencích nejsou schopni poslat potvrzení o ukončení hypotéčního úvěru. Dům je na katastru stále v zástavě. My jsme samozřejmě neměli nikdy prodlení se splátkou. Očekávala bych MNOHEM rychlejší jednání.

 16. Hm napsal:

  SBERBANK UZ NIKDY VIC,KLIENT MUSI SPLNIT VSE VCAS,ALE TATO BANKY VUBEC ZADNOU POVINNOST NEZNÁ,JEN MAME KVULI TETO BANCE PROBLÉMY. UZ NIKDY VIC….Strašný,strašný , strašný!!!!!!

 17. Lukáš napsal:

  Moje zkušenost se Sperbank je žalostná a trpká. Konkrétně pobočka Pardubice. Schválen hypoteční úvěr na domluvenou sazbu a ve smlouvě nám podstrčí o 0,2% dražší. Prý že se nestihl dodat odhad, který mimo jiné dělal jejich odhadce a na kterého jsem čekal dva týdny. No paráda. Výmluvy a okecávání uvěráře, nebo jak si tam říkají, pana Bambuškára a trapné výmluvy paní ředitelky Moniky Brtníkové, že s tím již nelze nic dělat jenom ukazují na jejich neprofesionální a arogantní vystupování vůči klientovi.
  Je až smutné, s čím se člověk setká a bohužel to musím přirovnat ke rčení “dej blbovi moc”

 18. me napsal:

  Plusy:
  Bezplatná kreditní karta.

  Mínusy:
  Nutnost použití tokenu pro přihlášení do IB.
  Internetové bankovnictví je nepřehledné a působí celkově velice špatným dojmem.
  Mobilní aplikace je prakticky nepoužitelná a působí celkově velice špatným dojmem.
  Možnost použití mob. aplikace jen na jednom zařízení.
  V přehledu karetních blokací se někdy stejná platba zobrazí dvakrát.
  Nelze změnit pin k. karty v IB.
  Nelze nastavit limity k. karty v IB.
  Nastavení limitů KK na pobočce stojí 70 Kč.
  Nelze (alespoň podle smlouvy) nastavit automatické inkaso celé splátky KK do jiné banky.
  Nutnost používat i jiný produkt banky, aby byla KK viditelná v IB.
  Nemožnost posílat pouze elektronický výpis.
  Nešlo mi platit na terminálech v Belgii. Jiná karta fungovala dobře.
  Přestalo mi fungovat přihlašování do mob. aplikace, telefon zmizel z autorizovaných zařízení. Při pokusu o opětovné přidání nešlo zvolit původní heslo, aktivace v telefonu se podařila až po reinstalaci aplikace a po zadání nového hesla. Přihlášení v mob. aplikaci ale nefungovalo s novým heslem, se starým však ano. Takovýto nepořádek opravdu nevzbudil moji důvěru. Asi po týdnu mi opět přestal přístup fungovat, napsalo to, že musím znovu autorizovat zařízení.

 19. Karel napsal:

  3mesice se tahne vyrizovani podnikatelskeho uveru…byl nam doporucen k jednani p.Hrkel s tim, ze je nejlepsi na tento produkt. Vse jsme dolozili radne jak chtel a neustale si dozaduje dokladani dalsich veci s odkazem na to, ze by pro banku nebylo vhodne, aby pri auditu cnb nasla neco, co nema (za nas je vse v poradku, peclive vedene a dokladane). Neustale nam meni sazbu, podminky, castku uveru a splatnosti. Jednou rekne, ze uz je vse potvrzene a nemusime se bat neschvaleni, ze uz klidne muzeme podepsat smlouvu o koupi a podruhe ze jeste nema schvaleno. Vypadame jak blbci pred lidma, od kterych chceme kupovat nemovitost.

 20. Radek napsal:

  NEBRAT, neplní své závazky, jednostranně mi zrušili podepsaný produkt Spoření na Budoucnost s tím, že pro ně už není výhodný :-))), už nikdy více…

 21. Elohim napsal:

  Měli jsme u nich hypotéku. Ta byla ke dni 30.3. splacena. 3 týdny se nic nedělo po té jsem se dotázal na pobočku kdy dojde k výmazu zástavního práva nemovitosti. Z hypotečního centra mi poslali mejla,že do 31 dnů po splacení by mě měl kontaktovat klientský pracovník,který bude mít podklady ke zrušení. Po 40 dnech od splacení stále nic tak několik telefonátů přímo do Brna na jejich hyp.centrum. 2x obsazeno 2x to nikdo nebral až popáté jsem se dovolal kdy to zvedla paní,která o tomhle nic nevěděla ale,že se poptá. Za cca hodinu a hodinu a půl mi telefonovali a psali,že do týdne to bude připravené. Je to týden a stále nic. Údajně měli problém v centru. Takže suma sumárum skoro 2 měsíce po splacení je v katastru pořád blokace z banky. Asi se řídí pravoslavným kalendářem a stále žijí v zemi kde dnes znamená včera či jak to bylo.

 22. Arnošt napsal:

  Nejhorší banka s kterou jsem se kdy setkal. Nevstřícné chování jak na pobočkách tak i na infolinkách a různých pracovištím, odměřená komunikace, naprosté neprofesionální jednání a to raději nebudu mluvit o dámách v lodičkách, které se jen procházejí na pobočkách ale pokud potřebujete něco řešit TAK VLASTNĚ NEVÍ. Reklama na účty, hypotéky a spotřebitelské úvěry je pouze jejich lákadlo jak nejsou nejlepší, ale závěr bývá úplně jiný. Tuto banku bych pro správu svých i firemních účtu určitě nevolil. Opravdu špatné zkušenosti. A v dnešní době, kdy u konkurence neplatíte u SBERBANK platíte 2x tolik…

 23. Jan Tichý napsal:

  Dnes jsem si založil u Sberbanky na pobočce v Hradci Králové běžný účet a byl jsem velmi spokojen s jednáním a pozorností, která mně byla věnována. Doporučuji.

 24. Anonym napsal:

  Jak dlouho trvá vyřízení půjčky od podání žádosti?

  • Anonym napsal:

   Ja uz čekám druhy mesic a porad chteji neco dokladat.

   • Anonym napsal:

    Buďte rád že jen 2měsíce vyřizovaly jsme si úvěr na rekonstrukci..odhad veškeré papirovani stále chtěly další a další vypisi z účtu samé poplatky kdekoli jinde a hurá po roce se ozvaly že se nám žádost zamítá. Sberbank už nikdy více a po přečtení všech recenzí jsme rádi že s touto super bankou nemáme nic společného 😉

 25. Loan napsal:

  Chtěl jsem vzít od sberbank úvěr vše se sjednalo řekli mi ze jsem vhodný klient a úvěr mi bude schválen zhotovila se smlouva a ja ji podepsal s tim ze se čekalo už jen na peníze poté mi řekli že je potřeba ještě výpis z banky 3 měsíce zpět za další den mi řekli že je můj úvěr zrušen opravdu nechápu co bylo špatně když byla smlouva podepsána Loan

 26. Josef Vyskočil napsal:

  Dnes jsem si chtěl založit účet. Pobočka Praha 4, Pankrác. Po příchodu na pobočku: všechny okénka obsazené, kromě č.1, kde seděla blondýna.Bez klientů. Na obou kasách 2+2 zaměstanci. Na recepci nikdo. Po cca 5 min se ptám blondýny, jak to tu funguje. Po dotazu, co bych potřeboval, jsem vyzván, abych si na chvilku sedl. Sedám si a od lidí přede mnou se dozvídám, že oni již “chvilku sedí 15 min.” odcházím se ptát na pokladnu, jestli někdo pracuje na té recepci. Paní dělá, že mě nechápe a ptá se, co potřebuji. Opakuji svůj dotaz ohledně recepce. Stále dělá, že nechápe a mám se prý posadit. Chci zavolat vedoucího a opět dělá, že nechápe a mám se prý posadit. Trochu jsem si připadal jak ve vietnamské tržnici, když chcete něco reklamovat… Blondýna na 15 cm podpatcích se během 15 min stačila třikrát projít po hale. Po 15 min strávených zbytečně v této pobočce odcházím…lidé, kteří čekali přede mnou čekali dál…TAKŽE: Za mě SBERBANK NEBRAT!

  • Anonym napsal:

   Pro zřízení účtu se musíte domluvit na schůzce. Co mají dělat, pokud ostatní se již domluvili a neporušují rozvrh? Čekat…

  • Ann napsal:

   Přesné vážený pane, on si z Vás na prdel nikdo nesedne a jak má nám pomoci, že měla 15 cm podpatky? To jako souvisí s inteligencí? Nebo Vám vadi, že byla vyšší jak Vy? Kdyby se lidi odnaucili lézt do banky jako do chleva a objednali si schůzku, pak by nečekali víme?

 27. L.P napsal:

  Dnes jsem si chtěl u Sberbank založit os.ucet .. k tomu spořící ucet .. jen dodávám ze jsem solventni a u dalších 2 bank mám prémiové úcty .. nemám dluhy ani hypotéku atd .. Sberbank mi založení os.uctu zamítl ..

  • Milan napsal:

   Dobrý den, já jsem si nyní u Sberbanku založil spořící účet – přes internet – a naprosto bez problému. Stačilo zaslat výpis z jiného účtu psaného na moji osobu.

 28. Bankéř napsal:

  To víte milej zlatej.Když chcete utracet musite na to mit. ve vasem veku mit nasysleno jen 170 000 kč tak to je trestuhodný.Měl jste se bud lépe učit a nebo méně utracet . Neexistuje banka ktere by záleželo na člověku. Je to busines na nějaky lidi každej kašle a to včetne vas ,vy se taky nezajimate o ostatni ,jde vam jen o vlastni blaho . Nejdulezitejsi jsou prachy, zbytek je konvence

 29. Roman napsal:

  Mám od SBERBANK již druhý úvěr, zatím naprostá spokojenost co se úroků týče.Je pravda že poboček je jak šafránu..

 30. David napsal:

  Prijem 26tis.cisteho,vyborna platebni moralka,a odpoved?,vase zadost o pujku byla zamitnuta…njn jen blbe reci o pujckach vsem…

  • Sberbank napsal:

   To spise vypada jestli nemas zapis v bankovnim registru z minulosti…

  • JF napsal:

   Sberbank obvykle řekne chválua ne zápor,např.dnes se vyklubal poplatek na pobočce z převodu jednoho JEJICH ÚČTU NA JINÝ OPĚT JEJICH ÚČET PŘI ZADÁNÍ na pobočce zpoplatnili 75Kč – hooří o kladech, ale poplatky se nesdělují moc předem.Mám důvodu odmítnout internetové bankovnictví u dalších bank.Nemají počítač pro klientyna pobočce pro možnost provedení převodu tam – jako například jiné ba\nky, jteré takové poplatky považji vesměs za nesmyslné!!

 31. Loreley napsal:

  Moje zkušenost se Sberbank bohužel skončila dříve, než mohla začít. Při srovnání spořících účtů na webu mi vyšla nejlépe hned po mBank, kde už účet mám. Nabízeli 1,6% na spořícím účtu bez dalších poplatků (pouze 18,- Kč za odchozí platbu). Plus možnost on-line založení účtu – pro mě zásadní. Po vyplnění on-line formuláře mi bylo oznámeno, že mě do 3 dnů zkontaktuje pracovník banky. Nestalo se tak. Po 3 týdnech jsem o tom banku informovala prostřednictvím formuláře zpětné vazby. Nestalo se opět nic. Zkusila jsem tedy vyplnit formulář pro založení účtu znovu. Opět bez reakce. Tímto pro mě končí veškerá i budoucí spolupráce se Sberbank, která o nové klienty evidentně nemá velký zájem.

 32. Zdeněk Vaněk napsal:

  JSEM KLIENTEM VOLKSBANK V čR a firma mne od 1. ledna přeložila do Moskvy. A tak jsem si chtěl udělat účet u Sberbank a tím že bude snadný transfer peněz mezi účtem v Praze a v Moskvě.
  Abych směl založitt účet v Moskvě, musíte mít ruské pracovní povolení. To je poměrně složitý administrativní proces a tak jsem požádal o otevření účtu až 24.2. Při založení účtu si z mého pracovního povolení mimo jiné i okopírovali moji funkci v Moskvě – jsem generální ředitel jednoho ruského podniku který vlastní český subjekt. Nesdělili mi číslo účtu, což jsem pořád urgoval, abych mohl začít brát výplatu. . Nakonec mi 29.3. sdělili, že účet mi mohou otevřít, ale v žádném případě že k němu nedostanu kartu. Tak prý rozhodlo bezpečnostní oddělení banky. Šel jsem do Cesko-ruské banky a na místě mi sdělili číslo účtu.
  Počítejte s tím, že tato firemní kultura se promítne i do služeb Sberbank v ČR.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.