Sberbank CZ


Sberbank CZ (do února 2013 pod jménem Volksbank CZ) působí na českém trhu od roku 1993, od 1. ledna 1997 jako samostatná akciová společnost s bankovní licencí ČNB. Sberbank CZ je obchodní bankou se širokou nabídkou finančních produktů a služeb v oblasti firemního i osobního bankovnictví. Cílem banky je být klientům důvěryhodným finančním poradcem. Banka není pouze prodejcem bankovních produktů – bankovnictví chápe především jako službu, která vede ke vzájemné prosperitě a růstu.

Recenze bežných účtů a úvěrů

Účty: FÉR účet – jedná se o účet pro fyzické osoby s možností výběru ze tří balíčků (Start, Plus a Extra) – poplatky za vedení účtu od 0 do 133 Kč – výběry z bankomatů Sberbank, ČSOB a také všech ostatních – klientem zvolený spořící produkt zdarma

Úvěry:  FÉR půjčka – výše od 30 000 Kč do 1 000 000Kč – doba splatnosti od 1 do 8 let -nízká úroková sazba od 4,80 % – úvěr bez poplatků za vedení účtu a zpracování – potřebné dva doklady totožnosti a potvrzení o výši příjmu

Výhody banky

 • silná mateřská společnost
 • velká škála investičních produktů
 • předem uváděné poplatky za všechny služby

Nevýhody banky

 • malý počet poboček a vlastních bankomatů
 • relativní nováček na českém trhu
 • poplatky za jednotlivé operace na běžném účtě při volbě varianty START

Produkty banky

 • účty – FÉR konto, Běžný účet
 • hypotéka – Hypotéka bez starostí, Refinancování, Americká hypotéka, Předhypoteční úvěr, Nerezidenční hypotéka, Konsoldace bez starostí
 • úvěry – FÉR půjčka, FÉR konsolidace, FÉR kontokorent
 • spořící produkty – Spořící účet, Progresivní výnos, Termínovaný vklad, Stavební spoření
 • pojištění – Životní pojištění, Majetkové pojištění, Cestovní pojištění

Internetové bankovnictví

Sberbank Online Banking https://ob.sberbankcz.cz

Internetové bankovnictví Sberbank Online Banking je typické svým způsobem přihlašování, které probíhá na základě vložení čtyřmístného PINu a šestimístného kódu vygenerovaného bezpečnostním tokenem. Uživatelské prostředí je jednoduché a příjemné.

Pobočky

Sídlo Sberbank CZ, a.s. je na adrese Na Pankráci 129 v Praze. V Praze je hlavní pobočka na adrese Na Příkopě 860/24. V Brně je pobočka na adrese Panská 2/4. V Ostravě na adrese 28. října 3138/41 a v Olomouci na adrese Horní náměstí 17.

O společnosti

Sberbank CZ (dříve Volksbank CZ) úspěšně působí na českém trhu již od roku 1993. Hlavním akcionářem banky je Sberbank Europe AG (dceřiná společnost Sberbank Rusko). Sberbank Europe AG sídlící ve Vídni, jejímž jejím jediným vlastníkem je od 15. 2. 2012 ruská banka Sberbank. Sberbank Europe řídí úspěšnou a expandující síť bank v osmi zemích střední a východní Evropy (CEE): na Slovensku, v České republice, Maďarsku, Slovinsku, Chorvatsku, Bosně a Hercegovině, Srbsku a na Ukrajině. Sberbank Rusko je největší ruská banka, spravuje přibližně 27 procent veškerých bankovních aktiv v Rusku a zaměstnává více než 240 tisíc lidí. Zakladatelem a většinovým akcionářem Sberbank je Ruská národní banka (Bank of Russia) s podílem hlasovacích akcií 50 % plus jedna akcie. Ostatními akcionáři banky je více než 245 tisíc právnických a fyzických osob.

Časté překlepy banky

Lidé často hledají tuto banku pod názvem Sperbank, nebo SperBank.cz. Tyto fráze jsou samozřejmě chybné a je potřeba si dávat pozor před podvodníky, kteří mohou tyto překlepy využívat pro vlastní prospěch. Správně je SBERBANK.

Reklama

Kontakty


Podobné recenze