Rizika prvních půjček zdarma - recenze, zkušenosti a diskuze


Poslední roky se jedním z největších hitů na trhu s půjčkami staly malé a krátkodobé rychlé úvěry, které jsou novým klientům napoprvé poskytovány zcela bez poplatků a úroků – první půjčky zdarma. Tyto rychlé půjčky samozřejmě mají svoje velké výhody – především to, že u nich nepřeplatíte nic navíc a máte je skutečně bezúročné – ale mají také svoje rizika a negativa. Která nebezpečí jsou s bezplatnými nebankovními půjčkami spojena?

Včasné nesplacení úvěru

Pokud první půjčku zdarma uhradíte včas, v předem domluveném termínu, je vše naprosto ok – zaplatíte pouze to, co jste si půjčili a žádné další poplatky vám nikdo účtovat nebude. Pokud ale nebudete půjčku schopní splatit včas nebo prostě na termín splatnosti zapomenete, musíte počítat s tím, že v takovém případě vám už bude poplatek účtován. Ten pak může být i docela vysoký, takže je určitě dobré si termín pohlídat a předem si zjistit, jaké jsou podmínky při případné pozdní úhradě.

Další půjčky už mohou být hodně drahé

První půjčka zdarma je sice sama o sobě výhodná, nicméně úvěrové společnosti dobře vědí, proč ji nabízejí. Velké množství lidí totiž nezůstane pouze u jedné půjčky, ale dříve či později si u toho stejného poskytovatele vezmou úvěr znovu. Taková půjčka už pak ale nejen že nebude bez poplatků, ale často bývá naopak hodně drahá a vyloženě nevýhodná (s extrémně vysokými úroky a poplatky). V tomto ohledu jsou nebankovní půjčky daleko rizikovější než bankovní úvěry.

Zbytečný návyk na braní si půjček

Mnoho lidí si sjednává úvěry v podstatě úplně zbytečně a bere si je na věci, bez nichž se může klidně obejít. Typickým příkladem jsou různé předvánoční půjčky na nákupy dárků, půjčky na zaplacení letní dovolené nebo půjčky na nákup elektroniky, vybavení domácnosti a jiného zboží. Takové úvěry pak ale často končí velmi smutně – lidé je nesplácejí včas nebo dokonce vůbec, dluh jim narůstá a dlužníci se dostávají do tzv. dluhové pasti, která nezřídka končí až exekucí (na účet, na plat nebo na majetek).

Nebezpečí podvodu

Nabídka první půjčky zdarma je u nás velmi populární a tak se může stát, že se s ní setkáte nejen u seriózních úvěrových společností, ale i u podvodníků, kteří ve skutečnosti žádné půjčky lidem nedávají. K podvodu pak může dojít např. tak, že před poskytnutím půjčky po vás budou chtít, abyste jim zavolali na speciální linku, kde vás jediný hovor může přijít na stovky až tisíce korun. Vyhnout se riziku podvodných nabídek s půjčkami ale není zas tak těžké – stačí si vybrat z nabídky různých internetových srovnávačů, jako jsou např. CoolPůjčky.cz a jiné podobné weby.

Závěrem článku pro vás ještě máme pár tipů na skutečně prověřené a bezpečné první půjčky zdarma, u nichž se absolutně nemusíte ničeho bát. Tyto společnosti jsou naprosto seriózní a žádný podvod z jich strany nehrozí:

  • Kamali – 100% bezpečná půjčka od společnosti Home Credit, zdarma lze získat až 10 000 Kč, splatit je ale musíte do 14 dnů. Oproti ostatním půjčkám je Kamali velmi výhodná i při opakovaných žádostech – její poplatky a úroky jsou mimořádně nízké a výhodné.
  • Zaplo.cz – oblíbená nebankovní půjčka, kde lze získat až 8 000 Kč bez poplatků se splacením do 30 dní. Specialitou Zaplo půjčky je možnost vyzvednout si peníze v hotovosti v některé z trafik společnosti GECO – včetně víkendů a státních svátků.
  • CreditAir – první půjčka bez úroků a poplatků až do 10 000 Kč, splatnost je zde výrazně delší – půjčka se splácí na dvě části, dohromady je tak celkem na dva měsíce. Půjčka CreditAir je navíc velmi rychlá, peníze můžete mít na účtě už do pouhých třiceti minut od podání žádosti.

Podobné recenze