Do ČR vstoupil fintechový projekt Revolut


Velmi zajímavá novinka se v posledním měsíci objevila na českém finančním trhu. Oficiálně u nás totiž začal působit britský startup Revolut, který už předtím měl přes dva miliony klientů po celém světě a z toho cca 30 000 v Česku. Nyní nabízí i podporu české koruny a začíná být zajímavou alternativou pro Čechy, kteří často platí i v zahraničí – hlavní předností služby je totiž úspora peněz při nákupech v zahraničí nebo při platbách v cizích měnách, čehož Revolut docílil absencí některých poplatků a používáním mezibankovních sazeb, jež jsou mnohem výhodnější než klasické  kurzy. Společnost Revolut vznikla v roce 2015

Ke vzniku společnosti Revolut došlo v červenci roku 2015 ve Velké Británii, kde má firma dodnes svoje hlavní sídlo. Hlavní myšlenkou bylo nabídnout lidem novou výhodnou platformu pro správu peněz, bez skrytých poplatků a s lepšími směnnými kurzy. Firmě se začalo dařit a výsledkem je rozšíření působnosti do celé řady dalších zemí a více než 2 000 000 spokojených uživatelů.

Vše se ovládá přes aplikaci v mobilním telefonu

Revolut je moderní digitální službou, která nepoužívá žádné kamenné pobočky apod. – vše se obsluhuje prostřednictvím aplikace, kterou si uživatel stáhne do svého mobilního telefonu. Revolut je s mobilem napevno spárovaný a aplikace nabízí spoustu užitečných funkcí, jako je např. upozornění na provedené platby (pomocí notifikace), možnost změny limitů či PIN kódu, zablokování platební karty a výběrů z bankomatu atd. U Androidu navíc potěší i napojení na Google Pay, Revolut je jinak dostupný i pro iOS. Na oba operační systémy je aplikace ke stažení zcela zdarma, najdete ji v obchodech Google Play a App Store.

Zásadní novinkou je podpora české koruny

Klíčovou novinkou, která je pro zájemce z ČR důležitá, je to, že Revolut začal oficiálně podporovat i naši měnu – nově si tak účet můžete dobít i v českých korunách. V současné době tak lze mít účet ve 25 měnách a platit dokonce ve více než 130 měnách. Při vstupu do Česka byla možnost získat kartu dokonce zcela zdarma, stačilo se pouze zaregistrovat a nabít si účet částkou 300 Kč (nabídka platila pro registrace do 31.května). Aktuálně firma v ČR buduje i lokální tým pracovníků.

Dobíjení účtu Revolut

Revolut funguje na principu předplacené karty, což znamená, že si jej vždy nejdříve musíte nabít. Kredit si lze dobít buď pomocí klasické platební karty, dále pak bankovním převodem a peníze vám na něj mohou poslat i vaši známí. Posílání peněz mezi jednotlivými účty na Revolut není nijak zpoplatněno.

Výběr mezi základní a prémiovou variantou služby

Každý uživatel si může vybrat, jestli mu stačí základní bezplatná verze, nebo zda si raději připlatí za prémiové služby. Prémiový účet vyjde na 175 Kč měsíčně (nebo se slevou na 1750 Kč ročně) a má celou řadu výhod – žádné omezení na převod měn, možnost měsíčně vybrat až 400 euro z bankomatů bez poplatků, možnost obchodovat s kryptoměnami, nonstop zákaznická podpora, možnost vybrat si design platební karty a řadu dalších benefitů.

 Revolut je zajímavý i pro fanoušky kryptoměn

Revolut umožňuje nejen operace s běžnými penězi, ale podporuje také kryptoměny, které získávají stále větší oblibu. Kryptoměny, jako je např. Bitcoin, Ethereum nebo Litecoin tak můžete prostřednictvím této služby prodávat i nakupovat, nově k nim přibyly také Bitcoin Cash a Ripple.

Zaujala-li vás předplacená platební karta Revolut, můžete si ji rovnou objednat na jejích oficiálních internetových stránkách na adrese https://www.revolut.com/cz (web je aktuálně dostupný pouze v sedmi jazycích, čeština na něm prozatím chybí).


Podobné recenze