Řešení dlouhodobé nezaměstnanosti dle Ministerstva práce a sociálních věcí


Ministerstvo práce a sociálních věcí k příspěvku na dojíždění, který je vyplácen pobočkami Úřadu práce ČR od dubna tohoto roku, vyplácí od 1. listopadu také nově příspěvek na přestěhování. Ovšem na rozdíl od příspěvku na dojíždění nebude na něj mít nárok každý. Podrobnosti se dozvíte na následujících řádcích.

Jak již bylo zmíněno, tak od 1. listopadu je nově vyplácen příspěvek na přestěhování ve výši 50 000 Kč. Je to další z kroků Ministerstva práce a sociálních věcí, který má vést ke snížení dlouhodobé nezaměstnanosti. Češi neradi za prací dojíždějí a o stěhování ani nechtějí slyšet. Motivace v podobě příspěvku na přestěhování je proto na místě. Žádat o něj mohou lidé na příslušné pobočce Úřadu práce. Příspěvek na dojíždění byl od dubna až do konce října vyplácen jen v některých krajích a od listopadu o něj mohou žádat lidé ze všech krajů České republiky. Příspěvek na dojíždění je vyplácen ve výši od 1 000 Kč až do 3 000 Kč. Konkrétní výše je závislá na vzdálenosti.

Češi neradi za prací dojíždějí a o stěhování ani nechtějí slyšet. Motivace v podobě příspěvku na přestěhování je proto na místě. Žádat o něj mohou lidé na příslušné pobočce Úřadu práce.

Češi neradi za prací dojíždějí a o stěhování ani nechtějí slyšet. Motivace v podobě příspěvku na přestěhování je proto na místě. Žádat o něj mohou lidé na příslušné pobočce Úřadu práce.

Příspěvek na přestěhování je určen ovšem pouze omezené skupině uchazečů o zaměstnání. Uchazeč o zaměstnání musí být v evidenci minimálně šest měsíců a dále je nutno se o práci ucházet v průběhu pěti měsíců nebo o zaměstnání přijít z důvodu hromadného propouštění. Příspěvek mohou získat také nezaměstnaní, kteří nemohou ve svém místě bydliště najít vhodnou pracovní pozici kvůli kvalifikaci, chybějící praxi, věku či zdravotnímu stavu. I po splnění výše uvedených podmínek, ale není nikde napsáno, že uchazeč příspěvek získá. Posuzování je totiž prováděno individuálně a je zapotřebí splnit také zákonné podmínky jako bezdlužnost k veřejným institucím – ČSSZ, zdravotní pojišťovna, finanční úřad, celní úřad. Nutno je také dodat doklad, který prokazuje závaznost stěhování (pracovní nebo nájemní smlouva) a práce musí být alespoň 50 km od trvalého bydliště.


Podobné recenze