Renta z nemovitosti Finemo.cz


Renta z nemovitosti od nebankovní finanční společnosti Finemo.cz je první reverzní hypotéka na českém trhu. Lidé starší 60 let, kteří vlastní nemovitost, nabízí možnost získat Rentu z nemovitosti. V části “průběh žádosti” je popsán postup, kterým lze o reverzní hypotéku požádat. Jedná se o naprostou novinku, která zatím není nabízena bankami, jelikož není v České republice dostačující legislativa.

Podmínky získání

 • věk nad 60 let
 • mít vlastní nemovitost

Průběh žádosti

Zájemce vyplní žádost o kalkulaci a brožuru zdarma na internetových stránkách www.rentaznemovitosti.cz nebo zavolá na kontaktní telefon. Pracovník společnosti si s ním sjedná schůzku a domluví se další postup. Bude oceněna nemovitost, podle jejíž výše se spolu s věkem a zdravotním stavem žadatele bude určena výše Renty z nemovitosti. Zájemce si vybere jednu z možností výplaty (jednorázově na začátku, postupně během pěti let, pravidelnou měsíční rentou nebo kombinací uvedených způsobů) a po podpisu smlouvy dojde k výplatě. Peníze může klient použít na cokoliv. Klient zůstává majitelem nemovitosti a musí se o ni starat a pečovat. Podmínkou je také placení veškerých účtů spojených s nemovitostí. Peníze se řeší až na konci. Pokud se klient odstěhuje, dům prodá nebo zemře, pak vrátí peníze sám ze svého (v případě úmrtí dědic) nebo peníze obstará prodejem nemovitosti.

Výhody půjčky

 • bezúčelová půjčka, která je splatná až na konci čerpání
 • klient zůstává majitelem nemovitosti a nadále v ní žije
 • klient nikdy nedluží více než je cena nemovitosti
 • více způsobů výplaty (jednorázově na začátku, postupně během pěti let, pravidelnou měsíční rentou nebo kombinací uvedených způsobů)

Nevýhody půjčky

 • nevyzkoušená novinka na českém finančním trhu
 • nemožnost srovnání s konkurencí
 • nutnost zastavit nemovitost

O společnosti

Finemo.cz s.r.o. je mladá finanční společnost, která vznikla v roce 2015. Společnost je průkopníkem reverzní hypotéky, která je oblíbeným produktem v zahraničí. Produktové portfolio tvoří reverzní hypotéka nesoucí název Renta z nemovitosti, zhodnocování investic v podobě Investice v nemovitosti a produkt Zbavím se dluhů, který prostřednictvím zástavy nemovitosti umožní klientům dostat se z dluhové pasti.

Kontakty

Žádost o půjčku
Renta z nemovitosti Finemo.cz
4 (79.26%) 27

Podobné recenze

Jedná se o podvod? Napište vaše zkušenosti.

Diskuze:

74 zkušeností s Renta z nemovitosti Finemo.cz

 1. Johny, napsal:

  Já to vidím jako výhodné pro poskytovatele. Poskytnou půjčku dejme tomu 700 000.- tisíc a nakonec barák prodají klidně za 4 milióny, takže na tom pěkně vydělají. Májí to velice dobře vymyšlené.

 2. Mirek napsal:

  Pořád tady píšete, že vás okradou. Je to každého věc co co udělá se svým majetkem. Je vám přes padesát pět dětí nemají o mě zajem.Tak si raději dožijí v baráku, kde jsem žil celý život a nebudu se starat o dědictví pro lidi co nemají zajem. Užije si člověk něco, já se celý život stará a udržuje a upravuje barak?

 3. Misot napsal:

  Nevidím v tom problém…je to normální půjčka se zástavou nemovitostí, která se průběžně nesplácí a tato výhoda je “kompenzována” nižší hodnotou půjčky….. Je určena pro seniory, kterým je jedno co se po jejich smrti s jejich nemovitostí stane. A pokud by to bylo poté pro děice nevýhodné, tak se mohou dědictví zříct…

 4. Anavi napsal:

  Pane Vránek, nevím co jste nepochopil na přímé konkurenci z příspěvku od pana Vladimíra Krátkého, když Vám ji popsal.Lepší nemovitost prodat, potažmo si pronajmout byt a mít velký finanční polštář a nespoléhat se na Vaši RENTU. Stejným způsobem jsme zvažovali s manželem postupovat a mít 100% tržní ceny z nemovitosti a rozhodovat o svých financích sami. Nepotřebujeme, aby se na nás přiživovali další cizí lidi. Při Vašem úročení 9,2 procenta za deset let se jedná o 92% z částky renty. Modelový příklad při tržní ceně nemovitosti 4 mil, dostanu v rentě cca 2 mil. a úroky budou minimálně 1,84 mil. a to je jen za 10 let, co když se někdo dožije ještě dalších 20 let, to už se mu úroky počítat nebudou? Pokud ano, tak si dluh navýší o dalších 3,68 mil. celkem za 30 let si společnost přijde na 5,52. To se teda vyplatí!!!

  • Dana napsal:

   Tušila jsem, že v tom bude háček. V podstatě dostanu peníze na údržbu nemovitosti, kterou po mé smrti dostanou úplně cizí lidé.

 5. Anonym napsal:

  Dobry den,
  zajímá mne jak je to v případě,kdy vlastním nemovitost ale víc jak polovina pozemku kolem domu mám ve spoluvlastnictví s někým jiným,každý 1/2 – nerozdelene a spoluvlastník se zastavou nebude souhlasit.
  Dekuji Denisa S.

 6. Květa napsal:

  Mně tato možnost přijde jako velmi zajímavá a uvažuji o jejím využití. Pokud vlastním nemovitost, tak jsou v ní sice uložené peníze, ale k ničemu nepoužitelné. Pokud bych je chtěla nějak využít, nezbývá než nemovitost prodat, ale i pak mi mnoho nezbude, pokud budu investovat do nějakého dalšího bydlení. Pak je tu již zmiňovaná vazba na určitou nemovitost. Takhle bych získala aspoň nějaké finance k volnému použití, které mi jinak nikdo nedá. A miliony ani dům si do hrobu stejně nevezmu. Pokud je člověk sám, nemá dědice, nebo má, ale nestojí o to, aby jednou dostali jeho majetek, je to podle mně dobrá volba.

 7. Laj napsal:

  Z mého pohledu se jedná novou “formu kapitalisace vlastněné nemovitosti ” .
  Prodej bytu, RD je podobná kapitalisace= místo nemovitosti získáte kapitál/peníze.
  Realitka, která současně koupí váš větší byt a prodá vám nový malý byt provádí směnu bytu doplněnou kapitalisací.
  Pokud měnil člověk větší byt za menší , tak si také smluvně domluvil “doplatek” za smlouvu.
  Senior i firma musí hledat a najít shodu , že smlouva je přínosem pro oba účastníky smlouvy.
  Riziko vidím, že při krachu firmy budu muset hledat/najít cestu splátky poskytnutého úvěru půjčkou u banky se zastavou nemovitosti.

 8. Zdeni Julie napsal:

  Krásný den,
  finanční gramotnosti se věnuji již nějaký pátek a zajímá mě tato “nová” možnost, jak z pohledu firmy, tak z pohledu seniorů.
  Pokud to dobře chápu, tak po 10 letech nemovitost mohu prodat a zaplatit dluh, který na ní je a žít pak ještě z toho, co mi zbude. V případě úmrtí člověka tak přichází na řadu dědictví a ve výsledku to samé, jenže dědicové v tu chvíli mají méně, než kdyby si rodiče za svého života “neužívali”.
  Hodnota nemovitosti vzrůstá, tedy proto možná úrok 8,5 % p.a., RPSN 9,2 %. Firma na tom taky musí něco vydělat.
  Závěr mi z toho vyplývá, že Češi se jednoduše bojí, jsou podezřívaví a často mají málo informací.

  Nikde není napsáno, že naši rodiče nám musí svůj majetek odkázat. Tato mentalita se rozmohla dosti tvrdě. Ano, ono je to krásné přijít k pěknému RD v Praze, či kdekoli v lukrativní lokalitě, ale nikde není napsáno, že tomu tak musí být. Možná, kdyby rodiče spíš nemovitost prodali a třeba žili ze získaných peněz, které někde smysluplně uloží (samozřejmě využijí konzervativní, vyvážené a dynamické strategie, neb neví, jak dlouho tu budou, tak aby peníze měli stále), tak si mohou žít slušně. Nicméně to opět chce informace, vzdělání, do čeho investovat).
  A nebo varianta “tvrdě” na děti: chci mít přilepšeno k důchodu, mohu nemovitost prodat, přestěhovat se do menšího a žít si z úspor, nebo využít možnosti reverzní hypotéky, nebo se s Vámi domluvit, že od Vás budu měsíčně dostávat rentu a právně se zasmluvní, že nemovitost je třeba z polovičky už za našeho života Vaše. Možná kontroverzní, ale třeba by si česká společnost na tuto poslední možnost taky zvykla. Ale dovolí si ji opět jen někdo. Někdy naopak spíš rodiče finančně pomáhají svým dětem.
  Těším se, jakou diskuzi k tomuto tématu rozpoutám.
  ZJ

  • JaraZ napsal:

   A když nesplácíte jen dlužíte tak vám dluh naroste každý rok o 10%, kolik pak budete dlužit za 5 let?? To fakt neumíte základní počty? 🙂

  • Mirek napsal:

   Tuto nabídku je možné nazvat, “Jak se na stáří dostat na ulici” Pokud uzavřu tuto smlouvu v 60, tak mi sice 10 let budou chodit nějaké peníze, ale v 70. létech ony peníze přestanou chodit a co když budu žít dalších 10 let? Příjde onen konec smlouvy, já nebudu mít na to tuhle splátku zaplatit a mažu pod most. Stejně tak, jak zde bylo řečeno, když se firma dostane do finančních potíží, léta se to může řešit, léta sice nepůjdou peníze, ale nemovitost nebude čistá, tudíž s ní nebude možnost něco dělat (prodat, převézt, použít jako zástavu. Navíc nejistá právní situace v České republice, kdy podvodníci vždy vyhráli nad normálními, poctivými lidmi (např. H-systém a podobné kauzy) takž za mně rozhodně tohle ne. Jsem-li majitelem nemovitosti, lze se dobrat k podobným měsíčním objemům i jinými, daleko bezpečnějšími způsoby.

   • Dagmar napsal:

    můžete mi prosím poradit, jakými jinými bezpečnějšími způsoby se lze dostat k penězům jako vlastník nemovitosti?

  • Renata Ducarova napsal:

   Vůbec nevim,co delat,je mi 66let,postavila jsem dvougeneracni barak,deti pohrdly,prodala,koupila 3kk,ktery jsem jen uklízela a platila. Odstehovala jsem se minuly rok do 1kk,kde jsem spokojena.Za byt jsem dala 2700,ale to mi nevadi. Mam duchod 8900,kc,za 40let driny.Bohuzel jsem 20let podnikala,a platila si zaklad.Moji zamestnanci jsou na tom lip,jak ja. Jde mi o to,bydlet ve svém byte a nejak se zajistit. Vse je jen formou pujcky? Asi to jinak nejde..Tak jak? Zauverovat si to jedine,co mam,abych mohla slusne zit,cestovat,sportovat a plnit si prani? Vychovala jsem sama dve deti,ctyri vnoučata,mam 14leteho labradora,ktery brzy odejde. Bojim se podvodu. Prosim,nabidnete,dekuji moc. Renata Ducarova

 9. Dagmar Tomšíková napsal:

  Dobrý den, Zajímalo by mě, zda by jste přijali tento model. Já Vám prodám nemovitost za 80% tržní ceny, ta tedy bude vaše a vy mě uděláte věcné břemeno. Já si budu platit energie a služby. V momentě, kdy zemřu byt bude váš jen se na katastru zruší věcné břemeno. Vaše společnost bude mít byt za tržní cenu v čase, který si buď speněží se ziskem ( cena nemovitostí stále stoupá), nebo pronajme a pod.

 10. Fiedlerová napsal:

  Nejhorší na tom celém projektu může být to, pokud se firma, dostane do insolvence.
  To potom po několika málo splátkách utřete nos a budete na tom stejně, jako před sepsáním smlouvovy. /A ještě hůř…
  Smlouva by měla být oboustranná jak pro firmu, tak pro klienta.Kdo s klientů přestane plnit smluvní podmínky měl by vyplacené peníz vrátit + úroky.
  Ale pokud selže vyplácení rent,..tak potom by společnost, :Renta z nemovitosti neměla požadovat od majitele nemovitosti žádné peníze zpět, které jí byly do té doby vyplaceny.
  To by bylo dost férové, a klintů by přibývalo…
  Pokud je toto státem požehnáno,měl by převzít další odpovědnost, vyplácení renty stát s tím, že nemovitost po smrti majitele, připadne státu.Ale,případní dědicové, by si mohli také nemovitost popř. od státu odkoupit.

 11. Pepeo napsal:

  No vy jste kvalitni banda zm.du. Snad vas bozi mlyny semelou. Ok možná pro někoho kdo mená dědice a mozek uz nefunguje dobre:-)

 12. Jan Vomočil napsal:

  Dobrý den Vážení zájemci.
  Velice nerad vyslovuji negativní postoje, ale jako potencionální zájemce jsem se na společnost FINEMO.CZ SE podíval do obchodního rejstříku a to na výsledky hospodaření k 31.12.2017. Závěr – Nikdy bych této společnosti nesvěřil ani tyčku k plotu. Ale posuďte sami podle několika málo čísel:
  Hospodářský výsledek (v tomto případě ztráta) za 2017 -17 660 t.Kč
  Dlouhodobý majetek 158 150 t.Kč
  z toho ale Goodwill 128 960 t.Kč
  proti tomu
  Vlastní kapitál 129 154 t.Kč

  Dlouhodobé pohledávky 21 552 t.Kč
  proti tomu
  Dlouhodobé závazky 63 020 t.Kč
  Z výše zmíněných čísel vyplývá že je sice zajímavá výše vlastního kapitálu (cca 129 mil.Kč) ale v podstatě tvořena Goodwillem ( cca 129 mil.Kč) Ze zkušenosti vím, že pod pojmem Goodwill se hodně často skrývá “oceněná myšlenka”, prostě něco co stejně nelze zpeněžit. No a porovnání dlouhodobých pohledávek a dlouhodobými závazky vychází že společnost dluží o cca 41 mil.Kč víc než může dostat.
  Myslím že není potřeba víc dodávat.
  Jan Vomočil

  • Jarda napsal:

   K vašemu názoru bych řekl asi tolik, že celá činnost této společnosti je založena na tom, že napřed platí (půjčují) oni zájemcům, ale ze začátku se jim nic nevrací, teprve později se jim začnou hromadit peníze ze splacených půjček dědici nebo prodejem nemovitostí. Proto je logické, že vlastní kapitál je z počátku pouze teoretický. Jinak by tento systém nemohl být vůbec spuštěn, nějaký faktický kapitál na rozjezd je ale samozřejmě potřeba.Že budou majitelé po několika letech v balíku je jasné, ale ty úroky jsou daní za risk, který společnost podstupuje. Je nepříjemné, že se částky dluhu rychle zvyšují o úroky z úroků takže celkový dluh narůstá po cca 10 letech na 2,5 násobek půjčených peněz, ale s tím každý do toho jde. Myslím, že je potřeba se na celou věc podívat objektivně, nikdo nikoho nenutí aby do toho šel, ale pro mnoho lidí, zvláště těch, kteří nemají dědice je to jediná možnost jak dostat peníze aniž by oni museli cokoliv splácet.

 13. Franta napsal:

  Je to hnus první třídy, pozor na ně.

 14. Miroslav napsal:

  Dobrý den pane Vránku, je mi 67 let a manželce 68 let.Vlastnili jsme nemovitost a převedli jsme ji na dceru.
  Dotaz zní: Je možné použít váš projekt, pokud by dcera zastavila nemovitost za nás a smlouva by byla na nás.Děkuji za odpověď.

  • Jiří Vránek napsal:

   Dobrý den, pane Miroslave,

   Rentu z nemovitosti aktuálně nabízíme pouze u nemovitostí ve vlastnictví seniorů, ve Vašem případě by bylo nutné nemovitost převézt na Vás zpět nebo Vám může finančně vypomoci dcera, když jste na ni převedl svou nemovitost.

   Děkuji za pochopení.
   Pěkný den
   Jirí Vránek

 15. Daniela Kučerová napsal:

  Zajímalo by mě, co se stane když senior ,který si vzal půjčku zemře a spolumajitel poloviny nemovitosti,dědic se zadlužené poloviny vzdá, ale zůstane mu ta jeho ideální polovina. Jak finemo získá zpět dlužnou částku, když se dědic zadlužené poloviny zřekne a svou odmítne prodat?

 16. Táňa napsal:

  Dobrý den,
  Váš projekt je zajímavý. Je možno s Vámi spolupracovat na jejím využití.
  Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem
  Táňa Z.

  • Jiří Vránek napsal:

   Dobrý den,
   děkujeme, můžete pro spolupráci zavolat na naši novou linku 241 400 100 a domluvíme se.
   Pěkný den
   Jiří Vránek

 17. Petr napsal:

  No jestli mám dostat jen 15% z hodnoty nemovitosti tak bych byl hlupák, kdybych do toho šel. Je jasné, že zbývajících 85% slupnou úroky, což je šílené. V každém případě je lepší prodat a těch 85% naložit dle svého uvážení. Princip šmejdů. A doporučuji prozkoumání obchodního rejstříku!

  • Jiří Vránek napsal:

   Dobrý den,
   FINEMO.CZ dává za života nesplácený úvěr mezi 10-60% z ceny nemovitosti v závislosti na věku a způsobu čerpání, takže Vašich 15% je spodní hranice, kterou se řeší hlavně dluhy, které senioři nezvládají platit a navíc je mají s vyššími úroky. Naše Renta z nemovitosti (úvěr) lze ale kdykoli splatit, takže pak úroky nejsou tak vysoké, pokud se ale např. 20 let nic nesplácí pak dluh výrazněji roste, to je ale standardní finanční zákonitost, nicméně může za těch 20 let i cena nemovitosti výrazně narůst, takže se pak může úplně, částečně nebo i více než kompenzovat. Renta z nemovitosti je pro seniory, kteří právě nechtějí nemovitost prodávat a těch je také mnoho, mají citovou vazbu ke svému oblíbenému bydlení a ta se nedá jednoduše zpřetrhat.
   Zdraví Jiří Vránek FINEMO.CZ

  • Anonym napsal:

   A bydlet budeš kde, když to prodáš? Chce to jen trochu logiky, než začneš “radit”.

  • Hela napsal:

   Ještě jsem neviděla jejich smlouvu, ale jestli půjčí jen 15% z hodnoty nemovitosti, tak je to pěkně vykutálená nabídka!!

 18. Jitka Erbenová napsal:

  Dobrý den pane Vránek
  chtěla jsem se zeptat,co po těch deseti letech? Je nutné nemovitost prodat nebo se splácí,jak dlouho,jak vysoké jsou splátky děkuji za odpověď

  • Jiří Vránek napsal:

   Dobrý den, paní Erbenová,
   pokud si zvolíte 10 let výplaty Renty z nemovitosti, tak se po 10 letech stane pouze to, že Vám přestaneme vyplácet Rentu (neboť byla jen na 10 let), nicméně nic se nesplácí, úvěr je splatný až po smrti nebo odstěhování se z nemovitosti.
   Více naleznete na http://www.rentaznemovitosti.cz, ale neváhejte nám zavolat a získat nezávazně více informací.
   Zdraví
   Jiří Vránek

 19. Šantorová Miloslava napsal:

  Mám dotaz, jak se řeší renta, když jednomu manželovi je 79 a manželce 69 a každý vlastní polovinu nemovitosti ? Děkiji za odpověď

  • Jiří Vránek napsal:

   Dobrý den, paní Šantorová,
   Renta z nemovitosti se kalkuluje na věk mladšího z manželů, tj. ve Vašem případě na věk 69 let a úvěr je zajištěn celou nemovitostí, takže není vůbec žádný problém.
   Zdraví
   Jiří Vránek

 20. Luděk Kutta napsal:

  Dobrý večer..omlouvám se za dotaz..uvažujeme se ženou o Vaši rentu z nemovitosti. Naši”mladí”mají svůj nový RD a o náš rodinný dům nemají zájem.V případě uzavření smlouvy z Vaší firmou..co se stane když…mladí nenajdou kupce a nebudou mít na splacení renty???Děkuji za fundovanou odpověď.S pozdravem Luděk Kutta st.

  • Vlada napsal:

   Zdravím,

   úvodem je před takto závažným krokem ve Vašem životě vhodné se poradit s advokátem. Velmi pozorně si přečíst smlouvu a následně se rozhodnout.

   Jinak jak zde psal pán Vránek jsou zatím jediní na českém trhu. Konkurenci zvažovali chvílí mí známi, ale zatím je to pozastavené.

   Snad jen, že před tímto produktem varovala ČNB.Avšak pro osamělé straší lidi bez dědiců je to produkt ke zvážení.

   S pozdravem

   • Jiří Vránek napsal:

    Vážený pane Vládo,

    varování ČNB bylo z důvodu, že si při našem vstupu na český trh odborná veřejnost i ČNB myslela, že nemovitosti od seniorů vykupujeme s právem dožití pro seniory, ale to není pravda, poskytujeme pouze finanční službu – půjčíme peníze a ty se na konci splácí včetně navýšení o úroky a počáteční poplatek. To je tedy pro seniory výrazně bezpečnější varianta, neboť si ponechávají vlastnictví své nemovitosti a po příp. smrti přejde nemovitost i s dluhem na dědice. Byli jsme i pozváni Akademií věd (sociologickým ústavem) k prezentování naší Renty z nemovitosti na workshopu s mezinárodní účastí na téma “jak lze navýšit důchod prostřednictvím nemovitosti”. Z tohoto workshopu jasně vyplynulo, že prodej nemovitosti s právem dožití je v ČR nebezpečné, ale naše řešení díky držení si vlastnictví je něco jiného a pro seniora výrazně bezpečnějšího. Tolik tedy k Vaší obavě.
    Pěkný den všem

    Jiří Vránek
    http://www.rentaznemovitosti.cz

 21. Jardaj napsal:

  Sama spolecnost produkt prezentuje jako hypoteku: cituji: Jiri Vranek: “poskytujeme průběžně nesplácený úvěr zajištěný nemovitostí, tj. hypotéku”. Urok cca 8,5%, RPSN 9,2% pri zajisteni uveru nemovitosti mi pri dnesni prumerne urokove sazbe na hypoteky 2,03% prijde jako lichva. Sorry jako…

  • Pavel Vidlak napsal:

   Dobry den pane Jardo,

   Jako potencialni investor u firmy FINEMO a v ramci me informovanosti, objevil jsem tuto stranku a spatril Vas dopis. Mozna ze Vam casem odpovi firma, ale prozatim Vam odpovim ja pro Vasi informaci. Mate pravdu – urok co firma pozaduje be vysi 8.5% je s porovnamim bankovni hypoteky celkem vysoky. Ale banka po Vas bude chtit uver splacet. Normalni duchodci s normalniho duchodu v CR by na tyto splatky asi nemeli. To je ta financni vyhoda. Samozrejme ze na tomto svete neni nic zadarmo. Dalsi vyhoda tohoto produktu je ze uver mozna zlepsi zivot majiteli nemovitosti, ktera vzdy zustava jeho/jeji majetkem a uver se splati po umrti s trzni prodeje nemovitosti, bud dedicum nebo cizim lidem. Tak to by bylo pro zatim vse. Ale co ja o firme vim, jsou to ferove lidi, a kdyz by byl zajem, zavolejte jim a ziskate nezavazne informace podle kterych, jako ja, se budete moci svobodne rozhodnout.

   S pozdravem,
   Pavel Vidlak.

   • Dobroděj napsal:

    Pane Vidláku, vy budete asi velký kamarád pánů z Finema, nebo jste finančně zainteresovaný, jinak to nevidím. Nebo-li jinak – nepřesvědčil jste mne.

 22. napsal:

  Pozor na tyto šmejdy kteří chtějí jen vydělat na starých lidech.Zvažuji jestli nepodám trestní oznámení.

  • Máňa napsal:

   Taky lituji dědice tj děti důchodců kteří převezmou po rodičích dluhy. Dobře to mají promyšlené. Žijí téměř 20 let v Anglii a mohu potvrdit, že tam takové úvěry nebo jak to nazývají opravdu nemají. Naopak stát jim umožní nastěhovat se do státního bytu kdy člověk dovršil 53 let za minimální nájem a svůj být si tito lidé mohou prodat a žít z peněz za prodej své nemovitosti. Mají to chytře vymyšlené 😡

  • ony napsal:

   Přesně tak !!! Jsou to v podstatě překupníci s obrovským vývarem a jen Bůh ví co doopravdy po vaši smrti s nemovitostí stane. Myslel jsem, že si na nemovitost uzavřou nějakou smlouvu o smlouvě budoucí, nebo toho kterému poskytnou “rentu” (která žádnou rentou není) uvedou v nemovitosti jako věcné břemeno ovšem s právem užívat celou nemovitost a zákazem pronájmu cizím osobám, že jim nemovitost zůstane a tu si po smrti sami prodají(s 80% ziskem) Ale co když zemřete po třeba o 8 let dřív, jak se budou dědicové dohadovat, kolik prodělají ? Tady se cílí na osamělé (zoufalé) důchodce kteří po skončen´”renty” pod mostem. Navíc 10% tržní ceny je hyenismus!!!! Lituji i následné kupce takové nemovitosti.
   No nic až tak nového, podvodníku je spousta. Nedávno jsem jel na prohlídku nemovitosti kterou prodávala realitka a zastihl jsem majitele. Majitel se divil, že nic neprodává, očividně se na domku nadřel a dlužil jednu splátku půjčky (ukazoval mi doklady). Realitka vzala do nabídky nemovitost kde byl směšný dluh u věřitele, ale hlavně slušný vývar. Nechápu jak to chtěla uhrát při přepisu.

 23. Marie napsal:

  JÁ SI TEDY MYSLÍM , ŽE TENTO PRODUKT MÁ BUDOUCNOST,POKUD JEJ BUDOU POSKYTOVAT BANKY TAK SE BUDETE BÁT MÉNĚ?PROBLÉM JE, ŽE CECH PROSTĚ VIDÍ PODVODNÍKY ZA VŠÍM. NEŽ ZAČNU SOUDIT TAK SE PŘÁTELÉ PRVNĚ INFORMUJI.

  • Tamara napsal:

   Tak mě tedy informujte: Co bude, až tato společnost zkrachuje a její pohledávky převezme, aniž by měl pochopitelně povinnost komukoli cokoli platit, společnost jiná?

 24. Jiří Švácha napsal:

  Dobrý den, přečetl jsem si komentáře, ale není mi pořád jasné a nikde nebyla odpověď na otázku jaký úrok je.
  Např. vlastním dům, který má tržní hodnotu 5mil korun. Jaká hodnota domu bude u Vaší společnosti a s jakým úrokem se pak renta bude vyplácet. Vím že to bude případ od případu ale alespoň nějaký průměrný úrok sdělit.

  Děkuji za odpověď

  • Jiří Vránek napsal:

   Dobrý den,

   aktuální úrok je 8,5%, pokud ale potřebujete vědět více, tak na našem webu zhlédněte zákonem dané informace – klik na “Trvale přístupné informace” (úplně dole), které obsahují i konkrétní případ včetně úrokové sazby a RPSN. V případě nezávazného zájmu nám pište, volejte nebo vyplňte formulář na webu a my Vám rádi provedeme i detailní kalkulaci Renty z nemovitosti, která je součástí smlouvy a obsahuje tabulku i graf vývoje dluhu po letech.

   Pěkný den
   Jiří Vránek
   FINEMO.CZ
   http://www.rentaznemovitosti.cz

  • Miroslav Plát napsal:

   úrok je jen 8,5 % ročně, za 200000kč, co Vám dají jste za pět let bez nemovitosti

 25. Jaroslav napsal:

  Dobrý den

  Jen nemohu nikde najít jak velký je úrok ,tak mi tam chybí ta kalkulačka po 10 létech

  Příklad dostanu 1000000 a jak velký bude účet pro pozůstalé

  • Pavel napsal:

   Tak to by mne taky zajímalo? Jestli z toho milionu budou dva, nebo třeba milion dvěstě tisíc. Potom těch půjčených např. 15% příjde pěkně draho. Prostě lichva.

 26. Libor napsal:

  Pravě jsem přečetl dopis, který namísto, aby jasně řekl o co se jedná se snaží u starých občanů navodit pocit, že by mohli dostat přilepšení k důchodu, ale o tom, že vlastně prodají nemovitost za zlomek její ceny se hovoří jen pod čarou. Produkt této společnosti mi přijde dobrý a férový. Způsob jakým se ho snaží marketovat starým lidem evokuje jasné chování ŠMEJDŮ. Pokud by společnost finemo byla férová komunikovala by upřímě a férově. Tady to zavání podvody na neznalé staré lidi.

  • Jiří Vránek napsal:

   Vážený pane Libore,
   děkujeme za Vaše informace, bohužel jste nepochopil naši Rentu z nemovitosti správně, ale nedivím se Vám, jde o nový a trochu více komplikovaný produkt, takže musíme stále častěji zdůrazňovat, že naše společnost nikdy nemovitosti seniorů vlastnit nebude (nejsme realitní kancelář, ale nebankovní finanční instituce), neboť poskytujeme průběžně nesplácený úvěr zajištěný nemovitostí, tj. hypotéku. Nemovitost bude vždy seniorů a poté přejde na dědice, tj. i reálný nárůst ceny nemovitosti zůstane v rodině. Nám se bude vracet pouze finanční částka ve výši dluhu (ne vyššího než je cena nemovitosti).
   My již na základě našich zkušeností vidíme, že je o náš produkt zájem a své místo si i na českém trhu najde, jen bude asi nějaký čas trvat, než bude správně pochopený. Pro nás z toho plyne v komunikaci se seniory ponaučení – ještě více dávat příklady a zdůrazňovat relevantní informace zcela otevřeně.

   Pěkný den
   Jiří Vránek
   http://www.rentaznemovitosti.cz

 27. Eva napsal:

  Podívaal se někdo z vás do obchodního rejstříku? Mají kapital 1000000.- Toť opravdu podivné na tuto činnost.

  • Jiří Vránek napsal:

   Vážená paní Evo,

   máte pravdu dříve jsme poskytovali naši Rentu z nemovitosti pod FINEMO.CZ s.r.o., která měla zákl.kapitál 1 mil.Kč (vlastní kapitál byl 2 mil. Kč).
   V průběhu roku 2016 se ale FINEMO.CZ připravovala na novelu zákona o spotřebitelském úvěru. Došlo k transformaci společnosti a k navýšení základního kapitálu na 54 mil. Kč (viz. https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=940089&typ=UPLNY). Společnost se změnila z s.r.o. na evropskou společnost SE (obdoba akciové společnosti), Jiří Vránek se stal členem představenstva společnosti, Marek Rokoský se nadále podílí na strategickém směřování společnosti. Zároveň jsme na seznamu ČNB, která bude všechny poskytovatele spotřebitelských úvěrů regulovat.

   Zdraví
   Jiří Vránek
   http://www.rentaznemovitosti.cz

 28. Eva napsal:

  Koukli jste se někdo do obchodního rejstříku? Je to s.r.o. a kapitál mají 1000000.- divné ne?

 29. Vladimír Krátký napsal:

  No vím o jedné přímé konkurenci. Dostat za byt v hodnotě 2.5 mio hned 380k je prostě naivita toho člověka. Lepší prodat a jít do domova důchodců pokud nemá příbuzné potažmo si pronajmout byt mít velký finanční polštář. Já myslím, že když už je to pro někoho výhodné pak jedině pro osamělé lidi, tam ano vidím smysl v tomto projektu.

  S pozdravem

  Vladimír

  • Jiří Vránek napsal:

   Vážený pane Krátký,
   můžete nám napsat, jakou přímou konkurenci myslíte, zatím jsme na trhu jediní, kteří zpětnou hypotéku poskytují flexibilní úvěrovou variantou, o nikom jiném nevíme. Děkuji.
   Jinak si dovoluji upřesnit, že naše společnost nikdy nemovitosti seniorů vlastnit nebude, neboť poskytujeme jen průběžně nesplácený úvěr zajištění nemovitostí, tj.hypotéku. Nemovitost bude vždy seniorů a poté přejde na dědice, tj. i reálný nárůst ceny nemovitosti zůstane v rodině. Nám se bude vracet pouze finanční částka ve výši dluhu (ne vyššího než je cena nemovitosti).
   Zdraví
   Jiří Vránek
   http://www.rentaznemovitosti.cz

  • Mirek napsal:

   Vážený pane, tento produkt je na oblbnutí důchodců a spoléhá na to, že starý člověk se už nebude schopen bránit, když dojde na “hořké konce” I osamělý člověk má zcela jiné možnosti, jak získat nějaké peníze k penzi, bez toho, aby, v podstatě přišel o svou nemovitost. Protože nemovitost, to je a vždy byla jistota a zde se kalkuluje evidentně s tím, že dotyčná firma pořídí nemovitost za 15% její odhadní ceny (pochopitelně jejich odhadu, takže kdo ví, za kolik % aktuální tržní ceny, na tuto půjčku Vám napaří takové úroky, že to za těch 10 let udělá několikanásobek půjčky a tím získají za současnou cenu nemovitost za vlastně oněch 15% její hodnoty. A protože člověk vlastně nejvíce peněz potřebuje s přibývajícím věkem (léky, kompenzační pomůcky, péče apod) v tuto dobu již nebude dostávat žádnou “rentu” jenom bude mít dluh, který přenese na své dědice. Naopak ve finále si starý člověk může zajistit přes pronájem + předkupní právo, závěť a podobné postupy to, že o něj bude někdo do smrti pečovat, výměnou za jeho nemovitost. Tím pádem je to bezpečnější i pro seniora, protože o svou nemovitost nepřijde.

 30. Jarda Kužela napsal:

  Hezký den chytráci,smlouvu s Finemo jsem uzavřel v květnu t.r. Samozřejmě,že nedostanete za Vaši nemovitost plnou odhadní cenu. To bych doporučoval jedině prodat a jít bydlet(otravovat)k mladým a nechat si od nich získané peníze vyssát.Já to tak nevidím. I když jsem za nemovitost dostal cca.třetinu,jsem spokojen a myslím,že mně to do konce života stačí.Je mně 73,do bordelů nechodím,dvanáctiletou whisky taky nemusím.Otázka je,jakou hodnotu peníze,které jsem dostal,budou mít třeba za 3 nebo 5 roků. (inflace).Ale to už je riziko,které jsem podstoupil,taktéž firma Finemo nese určité riziko,třeba,kdybych se nedejbože dožil 109 roků. S dokonalou úctou Jarda.

 31. Anonym napsal:

  nechápu jak můžete poslat tuto nabídku člověku který je už 8 let mrtvý . hnus

 32. Nejsem Blbá napsal:

  Zmiňovaný dopis jsem také dostala a už mě hluboce uráží,jak se někteří
  lidé snaží pod rouškou “finanční pomoci” slabšího ( důchodce),potažmo¨
  rodinu obrat.Nevěřím tomu ani písmeno a ráda bych věděla,co je toto za
  firmu a třeba kdo je pan Jiří Vaněk-jednatel a i jeho parťáci!?!Že by se
  také třeba na internetu prezentovali ? To asi těžko,že ?
  A kde sebrali moji adresu ????
  Také jsem obdobný dopis dostala z pražské realitky.Je mně z toho
  už blivno.

  • Jiří Vránek napsal:

   Vážená paní,

   omlouváme se za komplikace, které jsme Vám způsobili.
   I my se snažíme, jako každá firma, náš produkt propagovat. Dopis, který jste od nás obdržela, obsahoval základní informace o našem produktu. Pokud byste nás navštívila nebo se zúčastnila některé z našich přednášek (i kdyby jen o finanční gramotnosti, což je naše nezisková činnost), možná byste změnila názor. Na internetu o nás můžete najít dle mého názoru dostatek informací, ale můžete nás bez jakýchkoli problémů poznat i osobně, stačí napsat nebo zavolat.
   Všechna data získáváme z veřejně dostupných zdrojů, např. internet nebo katastr nemovitostí.

   Jiří Vránek
   Renta z nemovitosti

 33. Smrtová Božena napsal:

  Nevím proč tato společnost bez vyžádání posílá starým lidem dopisy.Z jaké databáze čerpá?Příjde mně to přinejmenším neetické.

  • Jiří Vránek napsal:

   Vážená paní,

   omlouváme se za komplikace, které jsme Vám způsobili. I my se snažíme, jako každá firma, náš produkt propagovat. Dopis, který jste od nás obdržela, obsahoval základní informace o našem produktu. Pokud byste nás navštívila nebo se zúčastnila některé z našich přednášek (i kdyby jen o finanční gramotnosti, což je naše nezisková činnost), možná byste změnila názor. Na internetu o nás můžete najít dle mého názoru dostatek informací, ale můžete nás bez jakýchkoli problémů poznat i osobně, stačí napsat nebo zavolat. Všechna data získáváme z veřejně dostupných zdrojů, např. internet nebo katastr nemovitostí. Jiří Vránek http://www.rentaznemovitosti.cz

   Více informací na http://pujcko.cz/

 34. Smrtová Božena napsal:

  Starým lidem jsou bez vyžádání posílány dopisy domů.Nevím z jaké databáze tato společnost čerpá.Příjde mně to přinejmenším neetické ,

 35. Otakar Bureš napsal:

  Tak rozhodně velice zajímavá nabídka. Pokud budou dodržena všechna pravidla, mělo by to být ku prospěchu obou stran. Ale v dnešním světě, který se doslova hemží podvodníky, to může být velká past na ubožáky, kteří přijdou ke stáru o všechno. Všechno chce čas. Ten ukáže životaschopnost tohoto projektu, který je pochopitelně založen na penězích, jako všechno. Ale v žádném případě bych jej nezatracoval, byť bude asi velmi důležitý každý konkrétní případ.

  • Jiří Vránek napsal:

   Pane Bureši, děkujeme za konstruktivní komentář. Nás těší, že si produkt Renta z nemovitosti své klienty již nachází a senioři mohou díky ní žít důstojněji.

 36. napsal:

  zase jedni, co místo poctivé práce budou se obohacovat na druhých
  prostě svinstvo nejvyšší

  • zajic10 napsal:

   Přesně tak to také vidím, nemovitost jednoduše podhodnotí, postupem času cena nemovitosti stoupá, potom ji se ziskem prodají, buď dědicům nebo jinému zájemci.

   • Zdeni Julie napsal:

    Pokud senior zůstává v katastru nemovitostí jako vlastník (i se zástavním právem dané firmy), tak nemovitost pak prodává buď on sám, či jeho dědicové. Splatí se dluh, který vůči firmě je a zbytek je seniora, či dědiců – v případě po těch 5, či 10 letech, či úmrtí. Aspoň tak to chápu.

    Na pár let si jednoduše od dané firmy půjčí, ať si může žít lépe. Jde jen o to, jak je to výhodné pro jeho dědice. Ti samozřejmě dostanou méně. A to naše česká společnost asi nedokáže skousnout.

    • Mirek napsal:

     Děkuji Vám za nápovědu s tím katastrem, protože, pokud je zástava v katastru, na sice Vaši nemovitosti, ale Vy s tím nemůžete v tu chvíli manipulovat, takže je otázkou, jak ochotně firma umožní, aby někdo někomu tu nemovitost prodal (myslím tím např. dědic třetí osobě) Protože právně je to patová situace, má-li někdo na mé nemovitosti zástavní právo, tak chci-li to prodat, musí s tím on souhlasit a on řekne “Nesouhalsím” a nebo “Koupím to od Tebe já, za tolik a tolik a víc Ti nedám a nikomu jinému to prodat nemůžeš, protože máš v katastru zástavní takže si jedině vezmi úvěr, vyplať nemovitost a můžeš ji prodat nebo zaplatit mě.”

    • čen napsal:

     Jestli tomu dobře rozumím, je to půjčka na nemovitost, s tím, že je na nemovitost zapsáno zástavní právo půjčující firmy. Ta půjčka je úročena 8,5 % a je na nějakou termínovanou dobu. Co nechápu je, proč bych si měla na stará kolena, jen proto, abych se chvíli měla líp, brát půjčku, kterou ale budu muset zase v budoucnosti splatit, pokud ne já, tak dědici, pokud nějací budou, jinak když přežiju termím splatnosti, skončím s hýřením a budu platit jako mourovatá,jinak skončím na ulici nebo když nedožiji, firma barák prodá a vydělá na tom, je to tak?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.