Renta z nemovitosti Finemo.cz


Renta z nemovitosti od nebankovní finanční společnosti Finemo.cz je první reverzní hypotéka na českém trhu. Lidé starší 60 let, kteří vlastní nemovitost, nabízí možnost získat Rentu z nemovitosti. V části „průběh žádosti“ je popsán postup, kterým lze o reverzní hypotéku požádat. Jedná se o naprostou novinku, která zatím není nabízena bankami, jelikož není v České republice dostačující legislativa.

Podmínky získání

  • věk nad 60 let
  • mít vlastní nemovitost

Průběh žádosti

Zájemce vyplní žádost o kalkulaci a brožuru zdarma na internetových stránkách www.rentaznemovitosti.cz nebo zavolá na kontaktní telefon. Pracovník společnosti si s ním sjedná schůzku a domluví se další postup. Bude oceněna nemovitost, podle jejíž výše se spolu s věkem a zdravotním stavem žadatele bude určena výše Renty z nemovitosti. Zájemce si vybere jednu z možností výplaty (jednorázově na začátku, postupně během pěti let, pravidelnou měsíční rentou nebo kombinací uvedených způsobů) a po podpisu smlouvy dojde k výplatě. Peníze může klient použít na cokoliv. Klient zůstává majitelem nemovitosti a musí se o ni starat a pečovat. Podmínkou je také placení veškerých účtů spojených s nemovitostí. Peníze se řeší až na konci. Pokud se klient odstěhuje, dům prodá nebo zemře, pak vrátí peníze sám ze svého (v případě úmrtí dědic) nebo peníze obstará prodejem nemovitosti.

Výhody půjčky

  • bezúčelová půjčka, která je splatná až na konci čerpání
  • klient zůstává majitelem nemovitosti a nadále v ní žije
  • klient nikdy nedluží více než je cena nemovitosti
  • více způsobů výplaty (jednorázově na začátku, postupně během pěti let, pravidelnou měsíční rentou nebo kombinací uvedených způsobů)

Nevýhody půjčky

  • nevyzkoušená novinka na českém finančním trhu
  • nemožnost srovnání s konkurencí
  • nutnost zastavit nemovitost

O společnosti

Finemo.cz s.r.o. je mladá finanční společnost, která vznikla v roce 2015. Společnost je průkopníkem reverzní hypotéky, která je oblíbeným produktem v zahraničí. Produktové portfolio tvoří reverzní hypotéka nesoucí název Renta z nemovitosti, zhodnocování investic v podobě Investice v nemovitosti a produkt Zbavím se dluhů, který prostřednictvím zástavy nemovitosti umožní klientům dostat se z dluhové pasti.

Kontakty

Žádost o půjčku

Podobné recenze