Refinancování úvěrů


Refinancování nejrůznějších úvěrů dnes nabízí již mnoho bankovních společností. Jedná se o službu, která má za hlavní účel přetahovat zákazníky jiných bank k sobě. Často se totiž stává, že člověk uzavře úvěr v jedné životní situaci s jednou bankou, jejíž nabídka mu právě nejvíce vyhovuje, ale s postupem času mu podmínky splácení stávajícího úvěru přestanou méně a méně vyhovovat. A nakonec začne litovat, že si právě tento úvěr vybral a rád by právě splácel půjčku konkurenční banky, jejíž nabídka mu momentálně vyhovuje více. A právě v tuto chvíli přichází „na scénu“ refinancování úvěru. U většiny bank si jej můžete zařídit bezplatně a pokud tak učiníte, pak vaše nová banka splatí váš dluh u staré banky a zbytek úvěru budete splácet u ní a za jejích podmínek.

Jaké výhody s refinancováním získáte?

Jedním z hlavních důvodů, který vede klienty k domluvení refinancování úvěru, je fakt, že u nové banky dostanou výhodnější úrokovou sazbu a ušetří si tak nemalé finance. Další výhodou je, že si u nové banky mohou např. domluvit nový splátkový kalendář a v případě potřeby si tak prodloužit dobu splácení, pokud se nachází právě ve špatné finanční situaci.

Co všechno si můžete nechat u banky refinancovat? Ve většině případů se jedná o hypotéky na nejrůznější nemovitosti (v této oblasti též naleznete nejvíce bankovních nabídek na refinancování). Stejně tak můžete nechat refinancovat např. překlenovací úvěry ze stavebního spoření, či jiné účelové úvěry. Vyřízení refinancování je v dnešní konkurenční nabídce bank, z nichž každá chce maximálně navýšit šance na získání nových klientů, velmi rychlou záležitostí.


Podobné recenze