Refinancování hypotéky


Co je to refinancování hypotéky? Služba, kterou v rámci konkurenčního boje začaly nabízet banky svým potenciálním klientům, které by mohly „přetáhnout“ od rivalských společností. Refinancování hypotéky je především určeno pro klienty, kteří nejsou spokojeni se stávájícími podmínkami své hypotéky u jedné banky a hypoteční nabídka od konkurenční banky se jim zdá v jejich případě mnohem výhodnější. Pokud tato konkurenční banka, ke které byste chtěli přestoupit, nabízí možnost refinancování hypotéky, pak jste na dobré cestě. Vaše nová banka zaplatí vaše dluhy u předchozí banky, s jejímiž službami nejste spokojeni, a dostane se vám nových výhodnějších podmínek splácení hypotéky na vaši nemovitost.

Hlavní přednosti refinancování hypotéky

S přestupem k nové bance samozřejmě přijdou i několikeré výhody splácení hypotéky, jinak by nemělo smysl vůbec refinancování podstupovat. Jednou z hlavních výhod je snížení úrokové sazby, kterou jste doposud měli u stávající banky. Ušetření financí a pomoc rodinnému rozpočtu bývá zpravidla na jednom z nejdůležitějších míst při rozhodování o možnosti refinancování. Dalším důležitým faktorem bývá, že u nové banky si můžete často prodloužit dobu splatnosti celé hypotéky. Pokud tedy víte, že se nacházíte momentálně v obtížné finanční situaci a nestíháte splácet stávající hypotéku s jejími pevně stanovenými termíny, můžete si za pomoci refinancování ulehčit tyto starosti a dodat dostatečné množství času pro sehnání potřebných peněz.

Konkurenční banky vám tedy dnes nabízejí několik výhod, pokud k nim přestoupíte. Zdálo by se, že ze tuto službu budou požadovat různé poplatky, aby na tom též vydělaly, a tedy že zřízení refinancování není zadarmo. To je ovšem omyl. K tomu, aby nabízely refinancování hypoték, žene banky především snaha získat co nejvíce klientů a tak je i refinancování hypoték naprosto bezplatnou službou, bez jakýchkoliv poplatků u většiny bank.

 


Podobné recenze