Raiffeisenbank banka


Raiffeisenbank a. s. je jednou z největších a nejvýznamnějších bank na bankovním trhu v České republice. Nabízí široké spektrum služeb pro soukromé i podnikové klienty. Její dynamický rozvoj se odráží také v celé řadě ocenění a celkovému růstu aktiv. Raiffeisenbank a.s. poskytuje od roku 1993 v České republice široké spektrum bankovních služeb pro všechny klienty. V roce 2006 zahájila spojování s eBankou, integrační proces obě banky dokončily v létě roku 2008. Raiffeisenbank obsluhuje klienty v síti více než 120 poboček a klientských center, poskytuje rovněž služby specializovaných hypotečních center, osobních a firemních poradců.

Recenze bežných účtů a úvěrů

Účty: eKonto KOMPLET – jedná se účet pro fyzické osoby – poplatky za vedení účtu 250 Kč (při aktivním využívání 129 Kč) – aktivní využívání obsahuje podmínky minimálních příchozích plateb alespoň 15 000 Kč a provedení 3 odchozích transakcí měsíčně – možnost vyžívat Internetového, telefonního a mobilního bankovnictví – volba vlastního čísla účtu – výběry ze všech bankomatů v ČR i zahraniční v ceně poplatku

Úvěry:  Osobní půjčka – jedná se o úvěr pro nepodnikatelské (osobní) účely – výše od 20 000 Kč do 500 000 Kč – RPSN od 11,5 % do 16 % –  splatnost 6 až 72 měsíců – sjednání a vedení úvěru zdarma – předčasné i mimořádné splacení zdarma – potřebný jeden doklad totožnosti a potvrzení o výši příjmu

Výhody banky

 • dlouhá historie na českém trhu
 • individuální přístup ke klientům
 • široká palet produktů
 • široká pobočková síť
 • výhodné úročení u dluhopisů

Nevýhody banky

 • nízké úroky u spořících účtů a u konzervativních spoření celkově
 • malý počet vlastních bankomatů
 • poplatek za vedení běžného účtu

Produkty banky

 • účty – eKonto, eKonto MINI, eKonto KOMPLET, eKonto STUDENT, Samostatný korunový účet, Samostatný účet v cizí měně
 • hypotéka – Hypotéka Klasik, Hypotéka Plus, Offset, Americká hypotéka Univerzál, Variabilní hypotéka, Hypotéka Profit, Equi hypotéka, Hypotéka MiniMax
 • úvěry – Povolený debet, Kontokorentní úvěr, Osobní půjčka, Osobní půjčka pro naše klienty, Účelová půjčka
 • spořící produkty – Spořící účet Včelička, eKonto plus, eKonto flexi, Investiční certifikáty, Prémiové vklady, Prémiové dluhopisy, Podílové fondy
 • pojištění – TRIGA plus, Online pojištění, Životní pojištění, Pojištění ke kartám, Pojištění k osobním půjčkám, Pojištění k hypotéce, Pojištění ke Včeličce, Úrazové pojištění k účtu, Samotné cestovní pojištění

Internetové bankovnictví

Internetové bankovnictví https://ibs.rb.cz/IB/ControllerServlet

Jedná se o internetové bankovnictví, do kterého se klient přihlašuje pomocí přihlašovacího jména a hesla. Internetové bankovnictví obsahuje všechny produkty, které klient od banky využívá. Každá provedená operace je autorizována certifikátem, popřípadě SMS kódem. Vzory plateb se dají individuálně pojmenovat.

Pobočky

Sídlo Raiffeisenbank a.s. je na adrese Hvězdova 1716/2b v Praze. Celkem je v ČR 127 poboček a 145 bankomatů. V Praze je jedna z poboček na adrese Národní 1010/9. V Brně je pobočka na adrese Jánská 1/3. V Ostravě na adrese Dlouhá 3 a v Olomouci na adrese 8. Května 464/21.

O společnosti

Raiffeisenbank a.s. je součástí Raiffeisen Bank International AG, která vznikla v říjnu 2010 spojením Raiffeisen International a části RZB. Mezi jednotlivé divize skupiny Raiffeisen Bank International AG patří: Raiffeisen – Leasing, s.r.o. (specialista na poskytování leasingových služeb pro firmy i jednotlivce), Raiffeisen stavební spořitelna (přináší výhodnou a bezpečnou formu spoření se státní podporou), Raiffeisen penzijní společnost, Raiffeisen investiční společnost a.s. a UNIQA pojišťovna (držitel univerzální pojišťovací licence).

Časté překlepy banky

Lidé často hledají tuto banku s německým názvem pod jinými výrazy. Nejčastěji pak zadávají slova jako: reiffeisen bank, reifeisen bank, raifeisen bank, raiffaisen bank nebo klíčové slovo raifaisen.

Reklama

Kontakty


Raiffeisenbank banka
1.9 (37.86%) 28

Podobné recenze

Jedná se o podvod? Napište vaše zkušenosti.

Diskuze:

91 zkušeností s Raiffeisenbank banka

 1. Uli napsal:

  Také špatná zkušenost.Jenže nemohu odejít,máme u nich hypo.Potřebovali jsme pomoc.Nepomohli.Nevadí,ale vycházelo nám to u jiné banky a tam se zjistilo,že o to co jsme před časem žádali vysí v registru ačkoliv to nečerpáme.Tzn vždy si vyzadejte od všech bank kde zadate a oni vám to zamítnout potvrzení,že dané úvěry necerpate.Protože diky tomu se stáváte nebonitnim jak zde zmiňujete,operátoři k ničemu.Čekali jsme celý tyden,než jsme se dočkali potvrzeni o nečerpání a museli jsme volat každý den,pokaždé jiná verze.Největší šok byl když nám jedna operatorka prchající domů řekla,že je každý ten papír zpoplatněn 200kč.No samozřejmě to není vůbec pravda.Máte na to nárok zdrama a na počkání na pobočce kde jste žádali.Ale některé to mohou poslat i do emailu.Tedy na to pozor přátelé.No a ještě perlička.Manželovi chodí peníze ze zahraničí na ten náš vymazleny účet 129kč měsíčně,no jo,ale přijde jedna příchozí,ta je zdarma,pak mu v měsíci přijde druhá a bum,strhneme si 200kč.A nedej bože když manžel dostal pokutu,tak bum další 220kč.Shrnutí 3948kč za rok.Juchuu,to se ale máme.Také zde někdo zmiňoval prodloužení některých termínů.Za každou hovadinu si účtují 5000 kč ,ale v našem případě na 3 měsíce.Prostě hnus.A poslední,to jsem vybouchla.Po zamítnutí naší žádosti nám do emailu přišla nabídka kreditky a půjčky až do výše 550000kč.No mazec.Finanční poradci k nedosazeni,také pravda.Nechci všechny házet do jednoho pytle,obzvláště zamestnance.Ale už se těším na fixaci v brzké době a odcházíme.Na začátku bylo vše zalité sluncem a byli vstřícní a ochotní a pomohli nám,ale když se pak bez malá po 3 letech ozvali,že jsme nesplnili podminky hypo úvěru a my se ptali proč nás na to upozorňují tak pozdě,odpověď:Víte kolik tu máme prace?Samozřejmě,že tomu předcházelo,když jsme dostaveli a nastěhovali, zkolaudovali,s papírem do banky.Bylo nám řečeno:tak a hotovo,vše máte vyřízeno i ze strany naší banky,tak ať se vám hezky bydlí.Opak byl pravdou.Teď jen platíme a litame.Nevšimla jsem si,že bychom měli na uších sluchátka jako krávy v Hošticích.Třeba získají titul ne jako banka roku ,ale za nejvyšší dojivost.Taaak,to je vše

 2. Jirka Sobotka napsal:

  OD roku 2015 samé problémy… špatná aktivace karty, nefunkčnost karty, nezaslání karty… pravidelně se nemůžu dostat na účet… ALE TO NEJLEPŠÍ….Když jsem uzavíral smlouvu v r. 2015 aktivoval jsem balíček SMS informací za 20,-Kč / měs. Chvíli jsem přestal tento účet využívat. V srpnu ho znovu aktivoval a ověřil si, nejen na info lince, ale i na pobočce, že tento balíček je stále aktivní a platný. Nicméně jsem po nějaké době zjistil, že mi za každou informativní SMS strhávají 4 ,-Kč. Což je měsíčně 300 až 400 Kč. Reklamace nebyla uznána, že prý jsem tento balíček, zrušil již v roce 2017. Na infolince mi opět potvrdili aktivní službu. A vidím ji aktivní i v internetovém bankovnictví. Strávil jsem s tímto problémem již několik hodin jak telefonováním, tak na pobočce. Bohužel k ničemu to nevede.
  Jedna velká smečka podvodníků… Bohužel kvůli hypotéce od nich nemohu odejít. Mého kolegu (ředitele v jedné firmě) kvůli 20,-Kč bez varování dali na registr dlužníků… To mluví za sebe.

 3. Lucka napsal:

  Již nikdy více. Velice špatná zkušenost. Měla jsem vedení účtu zdarma za splnění dvou podmínek – více jak 15000 měsíčně a kartu aktivně užívat. To jsem splňovala. Pak jsem si ale dovolila otěhotnět. Vzhledem k tomu, že stát dává rodičovskou 7600 měsíčně na tři roky jsem se u banky informovala, zda je možné i tak mít vedení účtu zdarma. Milá paní operátorka mě informovala, že to možné je, že o mě jako o klienta přijít nechtějí i vzhledem k tomu, že je to pouze na tři roky a pak se vrátím do práce a budu opět splňovat všechny podmínky pro účet zdarma. Domluvila jsem se, že se tedy ozvu až budu nastupovat na mateřskou abychom vše nastavili. Po cca 3 měsících jsem mluvila s operátorem, který mi oznámil, že neví, co mi kolegyně řekla nebo slíbila, ale že nic takového nelze. Že jedinné, co mohu zkusit je nechat si zrušit účet a že se mi do 14 dní od žádosti o zrušení účtu ozvou a nabídnou mi vedení účtu na rok zdarma když jej nezruším. Napsala jsem tedy rozčílený email a samozřejmě jsem účet na pobočce zrušila. S ohledem na zaslaný email mě ani nikdo nekontaktoval. Po takto špatné zkušenosti nemohu tuto banku doporučit nikomu. Velice špatná zkušenost a již nikdy víc!!!

  • Anonym napsal:

   S touto bankou jsem nespokojen, pořád mi nabízejí různé půjčí a úvěry a však když jsem banku Raiffeisen bank požádal o úvěr na auto tak mi to zamítla, nemám žádné exekuce, vlastním dva pozemky na kterých stojí dům a na účtě mám víc peněz než je cena vozu. Verdikt banky ZAMITNUTO. Vnímám to tak, že mi banka nevychází vstříc a proto tušil své firem i í osobní účty u této banky.

 4. Lujza napsal:

  Chlubit se 21. století,že mají vedení účtu pro podnikatele bez poplatků mi v dnešní době,kdy ho ostatní banky mají zdarma i pro obyčejné lidi přijde dosti trapné a směšné.
  Jakoby u těchto zastaralých bank (česká, KB,…)snad měli zaměstnanci vymyté mozky. Když si jdete založit účet chtějte vědět tyto věci:
  – kolik za vedení účtu?
  – kolik za výběr z bankomatu (kolik je minimum bez poplatku) ze své banky?
  – kolik za výběr z cizí banky?
  – kolik za výběr ze zahraničí?
  – kolik za zaslání výpisu (totálně zbytečné, ale někteří ho prostě chtějí)?
  – kolik za vklad?
  – kolik za vedení účtu v cizí měně?
  – kolik za vložení na účet v cizí měně?
  – kolik za platbu do zahraničí?
  – kolik za platbu v cizí měně z české do české banky?

  Hlavně co je podmíněno vlastnictví karty. Některé banky mají účet zdarma,ale když kartou moc neplatíte (jen vybíráte – máte výběr zdarma, nebo jen důchod) naúčtují vám poplatek za vedení karty.

 5. Lujza napsal:

  Mám úvěr ze stavebka. Na stavebko jsem si kdysi posílala peníze,dali mi pak lepší úrok. Byla jsem celkem spokojená. Problém byl, že jsem OSVČ a mám vícero účtu, trvalý příkaz nastavený tím pádem nemám. Vždy jsem posílala platbu včas. Problém nastal,když jsem odjela s přítelem k jeho rodině asi na týden. Je to chaloupka na vysočině, kde internet moc nefunguje. Platbu jsem posílala,ale byl únor,tak nedošla do konce měsíce (obvykle 30 tady 29). Nějak mě to nedošlo,kdybych věděla,že to je problém,tak pošlu potvrzení nebo něco. 1 měli peníze na účtě, ale 2 mi poslali dopis,že jsem to neuhradila a že jsem v registru.Byla jsem vzteky bez sebe. Nikdy se mnou nebyl problém a další platby posílám raději dřív,ale už se těším až to skončí. Kvůli jednomu nedopatření mi zničili asi na 10 let pověst.Takže za mě nedoporučuji.

 6. Maria napsal:

  Nejhorší na světě banka.
  Berou peníze každý měsíc za využiti učtu a nemůžou udělat normální fungující bankovnictví.
  Jsem odletěla do jiné země na 10 dni, po příjezdu jsem zjistila ze jsem dostala pokutu 500 Kč za to ze byla v minusu – přičemž jsem kontrolovala účet před tím a mela kolem 200 navíc. Jsem napsala do banky a mne řekli ze stave se, ze někteří transakce budou provedeni později. Jsem 5 let využívala Unicredit a ani jednou mne se nestávalo. Zaplatilo – strhli se mne peníze.
  Vložila peníze do bankomatu a cekala až 4 hodiny pokud mne připíšou se na účet!!!
  Je strašná blbost.

  • Lujza napsal:

   Jojo, když vložím na účet,čekám, že to tam bude ještě ten den.Když nastane v životě jakýkoliv problém a člověk musí něco zaplatit na poslední chvíli,tak je rychlejší si uzavřít účet jinde,kde takové problémy nejsou.Ale ty opožděné banky to mají asi schválně,můžou pak chtít různé poplatky navíc za nezaplacení včas.

 7. Monika napsal:

  Opravdu nedoporučuji!!!!Já už nikdy nic,je to výsměch.

 8. klient napsal:

  Reiffeisenbank se chová naprosto neprofesionálně, neboť její zaměstnanci neví, jaké nabízí služby. Byl jsem třikrát ujištěn, že při výběru cizí měny v zahraničí z multiměnového účtu se měnový kurz řídí konverzní tabulkou na webu MasterCard. To je sice pravda, ale vždy zapomněli dodat, že se výběr nejdříve konverguje do CZK a poté do nastavené měny. Tedy dva měnové kurzy, a za výběr zaplatím mnohem víc, než odpovídá konverzní tabulce MasterCard. Zvláště když jsem byl nucen vybírat z mého účtu po celý měsíc. Po této zkušenosti nechci s touto bankou mít nic společného.

  • Lujza napsal:

   V bankomatu je třeba si dobře rozmyslet, zda vybíráte kurzem banky v dané zemi nebo kurzem své banky (kurzem své banky bývá obvykle lepší, rozdíl po validaci je jen nějaké drobné). To samé platí,když platíte kartou (měli by se Vás zeptat zda chcete platit svou měnou nebo jejich – tady je lepší platit jejich měnou).

 9. Zdeněk napsal:

  Dovolím si také přidat svoji trošku do mlýna. Tato banka dělá z lidí dojné krávy a pitomce. My si vzali půjčku, na kterou běžela v televizi reklama, jak vám vrátí až 50000,- při řádném splácení. Takto jsme i o půjčku žádali. Po pěti letech řádného splácení jsme se dozvěděli, že ji zařadili mezi půjčky, které byly předschválené a proto dostaneme – hádejte co? Počkáme na dokončení naší fixace úrokové sazby u hypotéky a rychle někam jinam. Tuto banku již nikdy!!!

  • Monika napsal:

   Dobrý den,také jsem naletěla na tuto akci.Zkoušela jsem to i přes finančního arbitra,ale ten se přiklonil k bance.Brala jsem si rychlou půjčku,kterou jsem řádně splácela 5let.Po splacení mi řekli,že na to vrácení peněž nemám nárok,protože jsem to nesplácela z účtu vedeného u nich.Nikdo mě na tuto skutečnost neupozornil a ve všech papírech o tom nebyla zmínka.Od arbitra mi přišel papír/poslaný od Raiffeisen bank/,který jsem nikdy před tím neviděla,že bych musela pohledávku splácet z účtu vedeným u nich.Je to banda podvodníků.Hlavně paní na pobočce říkala,že je to tak velká instituce,že svým slibům dostojí.To úrčitě!!!!Je to výsměch!!!!

   • Lujza napsal:

    Já zase slyšela,že bývá problém, když chcete něco předčasně splatit. Schválně Vám nevydají konečnou částku aby jste to prostě nesplatili (nepřišli o úroky) nebo to co možná dlouho zdržují.

 10. Martina napsal:

  Už nikdy nic u téhle banky! Aniž bych si vůbec aktivovala a využila kreditní kartu Style, tak už mi přišel měsíční výpis za vedení karty! Za co? Za to že mi jen doma leží a nic jsem si nepůjčila ani kartu vůbec neaktivovala. Jsou to zloději.

  • Lujza napsal:

   Ale na to je se třeba zeptat hned při zavádění,také to musí být napsané ve smlouvě. Třeba MBank to má hned vepsané na stránce,že ji musí používat (utratit tak 4000,- jinak tam je nějaký poplatek za její vedení).Dobré pro lidi,když si každý měsíc chtějí vyhodit z kopýtka, ale jinak zbytečné.
   Přítel měl kontokorent,ale Mbank si strhával poplatek za nevyužitý limit (tedy za to, že jste si nepůjčili) a tak to hned zrušil.

 11. Vac napsal:

  POZOR POZOR, banka využívá různých fíglů podobným tzv. “šmejdům”, jak klienta neinformovat a zároveň jej očesat, nelze to ani uhlídat. Vážně POZOR i pro obyčejní klienti.

 12. anonym napsal:

  Přidávám se k varování před touto bankou. S klientem zacházejí jako se svou kořistí. Úvěry nejlépe refinancovat jinde, jen ne u Hypoteční nebo Komerční banky, ty mají podobné praktiky. Pokud onemocníte nebo přijdete o práci a nebudete moci splácet, banka s Vámi vyběhne, pohledávku prodá spřátelené společnosti s dokumenty, o kterých nemáte tušení !!, ale podle nich z Vás dostanou dvoj- i více násobek pohledávky. Napočítají si neskutečné sankce a ještě budou tvrdit, že jste o nich věděli, podepsali je a souhlasili s nimi. Zapomeňte na iluzi, že jste v právním státě, soudy jim jsou schopny vše odkývat a pár slušných soudců se dá spočítat na prstech ruky. Banka se zbavuje odpovědnosti tím, že pohledávku prodá, nemá s ní už přece nic společného, tak si to řešte s novým majitelem pohledávky. Ten za nic nemůže, protože on přece dostal od banky jakési dokumenty. Co na tom, že jsou jejich požadavky nezákonné, máte smůlu. Mám plnou skříň důkazů.Kolik už mohli se svými spřátelenými společnostmi poškodit klientů? Jde to do stovek? Pochybuji, že by své praktiky změnili od změny zákona o spotřebitelských úvěrech. Doporučuji, od takové banky co nejdál.

 13. Jan Táborský napsal:

  Zkusil jsem doporučení asertivně se usmívajícího bankéře a pořídil podílové fondy. Pro banku jistě úspěšné, pro mě za rok mínus dva tisíce. Byl jsem informován, že bankéři jsou placeni z objemu. Takže jim nevěřte ani slovo, oni za nic nenesou odpovědnost. A doporučí Vám dlouhodobě dělat blbce. Do konce roku ruším a nikdy více.

  • jlafshljahbfl napsal:

   samozřejmě že si v mínusu po odečtení vstupního poplatku ty blbe. musíš čekat až se ti to vyškrábe zpátky, ne jeden rok, příjde mi že jste spíš negramotní co se týče financí

  • Lujza napsal:

   Dlouhodobé investice ale takto fungují. Nevím co jste čekal??

 14. Vladimír napsal:

  Mám u nich ve správě tzv. portfolio. Musím platit i když prodělává! Za loňský rok výnos 0,2% po odečtení poplatků! To je úspěch! Nevíte o lepší správě portfolia? Mám dojem, že je to podfuk.

 15. Honza napsal:

  Banku důrazně neporučuji. Má jeny z nejnižších úroků na spořicím účtu téněř 0,04%. Bankou garamtované incestice vám vytunelují během krátké doby i o několik tisíc a nic nezmůžete. Během loňského roku téměř všechny investiční nabídky Raiffky údajně prodělaly a připravily investpry o peníze. Nedoporučuji s tpouto bankou mít nic společného – vždy jen proděláte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.