Jak se bránit exekuci?


Anonymní zeptal se před 6 roky

Zdávím, potřeboval bych poradit ohledně exekuce. Mojí rodiče jsou rozvedení, ale bydli v jednom Rodinem domě, který je neoficiálně rozdělen na dvě bytové jednotky. Problém je že dneska u nás byl exekutor, s tím že můj otec má exekuce, a pokud do patku nezaplatí, tak přijde zabavovat majetek. A prý ho nezajímá, že rodiče jsou rozvedení, a bydli každý v jiném byte. Já bydlím s mamou a mám tam svoje věci. Chci se zeptat, jestli se da nějak bránit, od hodně věci doklady nemáme anebo jenom účtenky, plus já mám stejné jméno jako otec takže nevím, jak bych dokazoval, že ty věci jsou moje. Ještě mne napadlo, jestli by nestačila smlouva mezi mou matkou a majitelem nemovitostí což je bratr mého otce. Poslední možnost, která mne napadá je odstěhovat naše věci, a nechat jenom něco, ale nevím, jestli se třeba po týdnu nevrátí. Dekují za odpověď

 

1 Odpovědi
Pavel Mrazek Personál odpověděl před 6 roky

Udělejte s matkou soupis vaších věcí, hlavně těch cenných, soupis si nechte potvrdit notářem. Sežeňte si svědky, kteří by vám v případě problémů dosvědčili, že věci jsou vaše. 

Exekutor když příjde, tak mu notářský soupis ukažte, pokud by i přes to chtěl zabavovat vaše věci, volejte policii.

Pokud by došlo k nejhoršímu a věci vámm vzal, což věřím, že se nestane, musíte podat návrh na vyloučení vašich věcí, ten pošlete exekutorovi, pokud by ho zamítl podáte ten samý návrh soudu co exekuci nařídil.Jak se bránit exekuci?
Ohodnotit recenzi