Sms půjčky


SMS půjčka je krátkodobá často nebankovní půjčka, k jejíž vyřízení je potřeba pouze mobilní telefon. Často se také nazývá mobilní půjčka díky své rychlosti, mobilitě a právě využití mobilního telefonu pro její vyřízení. Tyto půjčky se týkají drobných částek do 12.000Kč bez ručitele a nejsou založeny na úročení, nýbrž na poplatku dle výše úvěru.

SMS půjčky jsou poskytovány převážně nebankovními institucemi, základním principem získání půjčky je zaslání žádosti v předem určeném tvaru na číslo nebankovní instituce. Poté je žadateli obratem částka schválena a zaslána v případě že má u společnosti kladnou historii splátek. V opačném případě dojde k jeho prověření telefonátem pracovnicí firmy.

V posledních letech jsou krátkodobé drobné půjčky velice populární, protože pomáhají rychle řešit žadatelům aktuální problém, bez nutnosti dlouhého papírování a osobní schůzky. Navíc banky často podobné drobné půjčky ani neposkytují. Nicméně je potřeba pamatovat na to, že tyto nebankovní půjčky ve většině případů vyjdou dlužníka na mnohem více peněz, díky vysokým poplatkům.