Půjčky pro OSVČ


Osoby samostatně výdělečně činné neboli OSVČ jsou často podnikatelé a živnostníci, kteří si založili živnost díky výhodnějším podmínkám než jsou nastaveny pro klasické zaměstnance. Živnostníkem jsou často řemeslníci, nebo poskytovatelé různých služeb (kadeřnice, kosmetičky), finanční poradci a mnoho dalších. Pod OSVČ si rozhodně nemůžeme představovat majitele velkých prosperujících firem s milionovými obraty.

A právě osoby samostatně výdělečné činné mají často velký problém s poskytnutí půjčky na své podnikání a další rozvoj. Asi každý podnikatel ví, že bez peněz se nemůže jeho podnikání dále rozvíjet a ve většině případů bez dalších investic stagnuje nebo dokonce i klesá. Podnikatelé potřebují často půjčit částky od 10.000Kč do 500.000Kč a bez pravidelného příjmu je u bankovních institucí na nízký úrok v podstatě nereálné půjčku získat.

Bankovní instituce často vyžadují doložení dlouhodobě platného vysokého měsíčního příjmu. Řešením je v některých případech využití nebankovní půjčky, kterou poskytuje nebankovní instituce. Při žádosti o tak vysoké půjčky u nebankovní instituce je potřeba opravdu obezřetně dbát na podmínky poskytnutí půjčky a výšce úroků a včech doprovodných poplatků. Díky tomu že se nejedná o malé půjčky je možné podnikatele jednoduše zadlužit na velmi dlouhou dobu.

Při špatně zvoleném finančním produktu tak často dochází k uvalení insolvence, osobního bankrotu, některé případy je možné vyřešit refinancováním více půjček. Nicméně toto už jsou opravdu stavy do kterých se žádná OSVČ dostat nechce. Mezi podmínkami jsou nejdůležitější body: úrok a rpsn, možnost předčasného splacení, poplatky za vyřízení a vedení půjčky, možnost prodloužení či změny splátky, sankce za pozdní splacení.