Půjčky pro důchodce


Důchodci mají často neočekávané výdaje, ale díky nízkému důchodu nemají možnost půjčky u bankovních institucí. Obvykle se pak obrací na rodinu, přátele nebo nebankovní instituce. Někteří senioři mohou mít vysoký důchod, který pokrývá všechny potřebné výdaje, ale pokud potřebují vyšší jednorázovou platbu a nechce se jim šetřit jsou často velmi omezováni. Pro tyto klienty jsou nebankovní půčky vhodné, pokud má senior tak nízký důchod že témeř nepokryje jeho životně důležité náklady (jídlo, bydlení), měl by se jakékoliv půjčce vyhnout širokým obloukem.

Pokud senior má dostatečně vysoký důchod že mu vychází na měsíční splátky půjčky může zvolit z několika desítek nebankovních institucí, které nemají problém s krátkodobými i dlouhodobými půjčkami pro důchodce. Obvykle vyžadují pouze platný doklad totožnosti a výpis z účtu za poslední měsíc, kde je zajímá hlavně výše vypláceného důchodu. V případě splnění těchto kritérií jsou pak instituce schopni vyplatit půjčku na účet, složenkou nebo v hotovosti na pobočce, dle toho jak si sám zákazník určí.

Vyřizování podobných půjček pro seniory často dochází na pobočce nebankovní instituce nebo telefonicky. Často je možné vyřídit půjčku kompletně online pomocí formuláře, telefonu a poštovního kurýra. Nicméně senioři nejsou k moderním technologiím a internetu moc důveřiví a často tak volí složitější cestu osobní schůzky a výplaty peněz v hotovosti.