Půjčky pro cizince


Získání půjčky cizince bez českého občanství je v České republice v podstatě nemožné. Každá bankovní i nebankovní finanční instituce poskytující úvěry vyžaduje platný český doklad totožnosti. Cizinec bez českého občanství má pak možnost využít půjčku ve svém státě, nebo si půjčit o rodiny a známých. Pokud má cizinec platné české občanství a dlouhodobě v České republice bydlí a má pravidelný měsíční příjem platí pro něj stejné podmínky jako pro rodilého čecha.

Pokud cizinec zaměstnancem s pravidelným měsíčním příjmem pokrývající jeho veškeré výdaje může využít bankovní instituci a požádat o půjčku v bance, která mu svými poplatky a úrokem vyhovuje, nebo využít banku ve které má svůj běžný účet. S běžným účtem v bance, kde si cizinec žádá o půjčku, může mít lepší podmínky a nižší úrok a poplatky. Pokud je cizinec podnikatelem a osobou samostatně výdělečně činou a potřebuje půjčku na rozvoj svého podnikání je potřeba opět doložit výši příjmu a takovou půjčku obvykle dostane u nebankovní instituce.

Získání půjčky pro cizince, kteří nemají žádný příjem a jsou nezaměstnaní, nebo na mateřské dovolené je velmi složité a na pár vyjímek velmi nepravděpodobné. Vyjímkou jsou nebankovní instituce poskytující krátkodobé malé půjčky s vysokými poplatky.