Půjčky bez doložení příjmů


Půjčky bez doložení příjmů jsou v posledních letech velice vyhledávané. Souvisí s tím že mnoho lidí je bez práce, na podpoře, nebo s rozrůstajícím fenoménem živnostníků a začínajících firem. Klasicky zaměstnaný člověk, který má každý měsíc v určitý den stenou výplatu nemá obvykle problém s úvěrem do splátky, který pokryje jeho příjmy z výplaty. Nicméně lidé bez práce bez doložitelného příjmu, nebo lidé na podpoře mají problém doložit svůj stabilní příjem i když jejich příjmy mohou plynout i z dalších činností (brigády, prodeje, obchod).

Tito lidé se tak často obracejí na své banky, které často vyžadují pravidelný měsíční doložitelný příjem. Poté zájemci o půjčku volí nebankovní firmy, které v některých případech doložení příjmu nevyžadují. Často se ale v těchto případech jedná o částky nepřesahující 100 000Kč. Pokud jste živnostníkem (OSVČ) nebo podnikatelem (majitel firmy) stabilní měsíční příjem v podstatě neexistuje. Někdy je práce mnoho a lidi platí, poté ale existuje období kdy není práce tolik, nebo zákazníci nechtějí za vastavené faktury platit.

Podnikatel tak nemá u bank příliš velkou naději získat půjčku se slušným úrokem pro podporu svého podnikání (nákup materiálů, strojů) a musí často volit půjčky od známých nebo nebankovní půjčky. Některé banky poskytují specializované produkty pro živnostníky a firmy, často je ale velmi komplikované splnit všechny podmínky a na půjčku dosáhnout. Podnikatelé tak často jako poslední možnost volí nebankovní úvěry, které mohou mít velmi rychle na účtě ale za cenu mnohem vyšších poplatků a úroku. Proto je potřeba vždy pořádně prostudovat podmínky získání půjčky a případných sankcí u nebankovní firmy.