Půjčka do výplaty


Díky tomu že je v České republice nastaveno měsíční vyplácení výplat ( často na bankovní účet nebo pomocí složenky), je pro mnoho lidí problém vyjít s těmito jednorázovými penězi. V zahraničních státech (USA, Velká británie) jsou výplaty postaveny na týdenní bázi a proto jsou schopni lidé lépe naplánovat své výdaje a platit průběžné poplatky (složenky ,inkaso, bydlení, leasing, …).

Lidé v česku se tak dostávají často do nepříjemných situací, kdy poslední týden před výplatou nemají na základní potřeby jako je jídlo, nebo nezbytné výdaje (léky, nájem, složenky). Existuje produkt na trhu českých bankovní a nebankovních institucí a tou je malá krátkodobá půjčka. Tyto půjčky jsou od 500 do 12.000Kč s 2-5 týdenní splatností. Je to přesně finanční produkt určený pro podobné problémy před výplatou.

Vyřízení této drobné půjčky je obvykle rychlé přes internet, nebo s pomocí mobilního telefonu. Peníze na účtu můžete mít již do hodiny se splatností, kterou si sami zvolíte. Poplatky za výřízení, ale bývají často vysoké i když existují vyjímky. Některé nebankovní firmy nabízejí pro nové klienty vyřízení první půjčky naprosto bez poplatku, jedná se převážně o velké stabilní společnosti, které nabírají nové klienty.