Malé půjčky


Malá půjčka je obvykle krátkodobá SMS půjčka do 15.000Kč. Malé půjčky poskytují převážně nebankovní instituce, méně často pak banky. Malá půjčka může vyřešit váš akutní problém v případě, že nemáte aktuálně dostatek peněz na účtě, nebo ještě nepřišla výplata. Často využívají malé půjčky ženy na mateřské dovolené nebo nezaměstnaní lidé, kteří potřebují peníze na neočekávané výdaje v domácnosti nebo s dětmi.

U malých krátkodobých půjček se nesetkáme s klasickým úrokem, ale s poplatkem, který se odvýjí od výše úvěru. Splatnost malé půjčky je obvykle nastavena na 2-5 týdnů a nebankovní instituce umožňují za poplatek půjčku prodloužit. Pokud by nás zajímalo RPSN, tak bychom se často dostali do stovek až tisíc procent. Vysoké poplatky firmám pokrávají neplatiče a podvodníky, kteří chtějí půjčku vyřídit, ale nechtějí ji nikdy splatit.

U malých půjček se často splácí půjčka naraz celá, nedochází k částečným splátkám jelikož se nejedná o vysoké sumy. Vyřízení půjčky probíhá pomocí telefonu, online formuláře nebo fyzicky na pobočce. Splácení půjčky dochází obvykle bankovním převodem. Některé firmy vyžadují uhrazení symbolického poplatku 1Kč pro oveření bankovního účtu žadatele, díky tomu se vyřízení půjčky může o několik dnů prodloužit.