Krátkodobé půjčky


Krátkodobá půjčka, neboli půjčka jejíž splatnost je v řádu 2-5ti týdnů, je populární úvěr na rychlé řešení aktuálních problémů. Často se využívá při nečekaném problému v domácnosti (pokažené auto, spotřebič, výdaje na dítě, apod). Jeho hlavní výhodou je opravdu rychlé vyřízení a možnost získat peníze rychle na svůj účet. Hlavní nevýhodou jsou vysoké poplatky a sankce za pozdní splacení úvěru.

Tento typ půjček je obvykle spojován s SMS půjčkami či finskými půjčkami, nicméně krátkodobý úvěr vám může poskytnout i některá z bank. Nejedná se ale o příliš častý jev a bankovní instituce podobné krátkodobé půjčky ve svých portfoliích služeb často nenabízí. V případě že potřebujete krátkodobou půjčku, pročtěte si pořádně podmínky získání, poplatky a sankce za pozdní splacení.

Nezapomeňte se také informovat, zda je možné splatnost půjčky prodloužit a jakou má firma historii a zkušenosti od předchozích žadatelů. V případě že nutně nepotřebujete krátkodobou půjčku je lepší oželit aktuální výdaj a raději počkat na výplatu, nebo si půjčit od rodiny. Díky krátkodobým půjčkám se můžete dostat jednoduše do dluhové pasti, hlavně díky vysokým poplatkům.