Finské půjčky


Finská půjčka je krátkodobá SMS půjčka do 10.000Kč poskytovaná nebankovní institucí. Poskytovaní finských půjček u nás započala firma Ferratum, působící ve více než 20 zemích po celém světě. Důvodem pojmenování finské půjčky byla mateřská společnost sídlící ve Finsku, kterou založil Fin. Aktuálně je tato společnost jednou s nejsilnějších a nejstabilněších firem na trhu a má evropskou bankovní licenci. Například na Slovensku si můžete zřídit účet u banky Ferratum a čerpat své úvěry.

Hlavními vlastnosti finské půjčky jsou společné i s SMS půjčkou. Vyřízení probíhá pomocí SMS nebo online pomocí webového formuláře. Poté zákazníkovi zavolá operátor a ověří jeho zájem o půjčku. Pokud vyhoví podmínkám nebankovní instituce je zákazníkovi částka zaslána na účet nebo vyplacena složenkou. V některých případech si může dokonce přijít pro hotovost na pobočku firmy nebo partnerské společnosti. Zákazník musí obvykle navrátit půjčku maximálně do 30 dnů, výše úvěru je limitována do 10.000Kč a její výše se odvíjí od historie a kredibility klienta.

Půjčku je v mnoha případech možné jednoduše prodloužit za poplatek. Většina finských půjček, které jsou krátkodobé neuvádí úrok, ale poplatek za získání půjčky. Tento poplatek se orentuje dle výše poskytnutého úvěru a jedná se o částky v řádech stokorun až tisíckorun. RPSN zde nehraje až tak důležitou roli jelikož se jedná o půjčku maximálně na měsíc. Nicméně pokud bychom chtěli vědět RPSN žasto se jedná o stovky až tisíce procent.