Půjčky z Nigérie – Jde o podvod?


V předchozích letech se po vlně e-mailových nabídek z Nigérie s možností vydělat na investicích objevili také nabídky s výhodnými půjčkami z této africké země. V minulosti na ně upozorňovalo Ministerstvo zahraničních věcí ČR a také média. Podrobnosti se dočtete v následujícím krátkém článku.

Princip je stále stejný a spočívá v nabídce půjčky s velmi nízkými úroky. Okamžikem, kdy český občan na nabídku zareaguje, je mu poslána na email smlouva. Podepsáním smlouvy si má zajistit převod peněz na účet. Ovšem právě zde nastává zádrhel a český občan  je požádán o zaslání menšího finančního obnosu a to většinou v řádu několika stovek USD. Tento poplatek slouží k pokrytí manipulačních, registračních, bankovních a jiných poplatků v Nigérii. Zasílání poplatků je požadováno stále dokola. Pokaždé se jedná o zaslání peněz službou Western Union a to neadresně falešné osobě. V Nigérii je tato osoba absolutně nedohledatelná. Relativně nízké poplatky se akumulují a ve finále mohou osobní rozpočet občana České republiky zatížit několika tisíci USD.

euro

Princip je stále stejný a spočívá v nabídce půjčky s velmi nízkými úroky. Okamžikem, kdy český občan na nabídku zareaguje, je mu poslána na email smlouva.

Jako příklad je možno použít společnost Hilton Financial Company, kdy paní žádala o půjčku ve výši 150 000 Kč. K zajištění převodu půjčky byla požádána o zaslání 1 500 Kč přes službu Western Union panu Victoru Ocaforovi do Nigérie. Na email hilton_financials@live.com zaslala potvrzení o zaplacení a záhy dostala další mail o zaslání dalšího poplatku, tentokráte ve výši 7 740 Kč. Tento poplatek zaslán nebyl a případ tak rozšířil řadu podvodných půjček z Nigérie.

Radou, nejen od Ministerstva zahraničních věcí, ale i od nás,  je nereagovat na velice výhodné nabídky z Afriky (nejčastěji Nigérie, ale i další země z tohoto kontinentu) a v žádném případě neposílat žádné peníze prostřednictvím služby Western Union. Půjčky z Nigérie jsou podvodem!


Půjčky z Nigérie – Jde o podvod?
4 (80%) 4

Podobné recenze