Půjčky pro zadlužené


Zadlužených lidí je v dnešní době bohužel opravdu hodně a tyto osoby jsou tak ve velmi nezáviděníhodné situaci. Mnohdy jim hrozí exekuce, mohou mít problémy i s uspokojením základních potřeb, jako je nákup potravin, placení nájmu a energií a řadu dalších komplikací. Zadlužení lidí to samozřejmě mají nesmírně obtížné i v momentě, kdy si chtějí vzít další půjčku. Okruh společností, které by byly ochotny jim půjčit, je značně omezený, navíc tato skupina lidí je mnohem náchylnější k tomu, že je připraví o peníze nějaký podvodník nebo podvodná úvěrová společnost. Pojďme se podívat podrobněji, jaké možnosti mají zadlužení lidé, když si chtějí vzít půjčku.

Půjčky pro zadlužené

U banky nemáte šanci na úvěr

Pokud jste zadlužení a chcete si půjčit u banky, máte prostě smůlu. Všechny bankovní instituce si svoje klienty důkladně prověřují a mimo jiné mají podmínku, že zájemce o půjčku nesmí mít záznam v registru dlužníků. Stejně tak vám nepůjčí, pokud jste např. v exekuci nebo insolvenci. Banky opravdu půjčují pouze lidem, u nichž je minimální riziko, že by došlo k potížím se splácením úvěru.

Nebankovních půjček pro zadlužené je celá řada

U nebankovních poskytovatelů už je ale situace mnohem příznivější. I v tomto sektoru sice platí, že u mnoha společností neuspějete, i tak je zde ale poměrně slušný výběr půjček, které lze získat i když už máte spoustu dluhů. Vybírejte ale pečlivě a s maximální opatrností – rozdíly mezi jednotlivými poskytovateli jsou velké a byly by škoda, kdybyste si vybrali zbytečně drahou půjčku, když je možnost získat daleko levnější a výhodnější úvěr.

Mnoho nabídek na půjčku je podvodných

Největším nebezpečím jsou ale podvodníci, kteří na půjčky pouze lákají, ve skutečnosti ale jen obírají už tak dost zadlužené lidi o další peníze. Jedná se jak o jednotlivce, tak i o celé firmy. Mnohdy ani nemají vlastní webovou stránku, ale nabízejí svoje služby pouze s uvedením telefonu či mailu (už to je velmi podezřelé). Podvod pak nejčastěji spočívá ve dvou formách – buď jde o klasickou situaci, kdy vám daný podvodník slíbí vysokou půjčku, ale nejdříve mu musíte zaplatit tučný poplatek. Ten si od vás vybere a pak s vámi přestane komunikovat, nebo prostě oznámí že vám byl návrh zamítnut – peníze už vám ale nikdo nevrátí. Druhou metodou, jak lidi připravit o peníze, jsou půjčky, kde pro jejich získání musíte zavolat na speciální linku se zvýšenou tarifikací – operátor na druhé straně samozřejmě hovor co nejvíc protahuje a vy pak za jediný telefonát zaplatíte třeba několik set nebo i více než tisíc korun (a půjčku stejně nedostanete).

Nejlepším pomocníkem jsou srovnávače půjček

Pokud se těmto rizikům chcete vyhnout a mít záruku, že si půjčujete od seriózní, prověřené a férové společnosti, doporučujeme použít některý z nezávislých srovnávačů půjček. Jedná se o webové stránky, zaměřené na recenze půjček, jejich vzájemné porovnání a informační servis pro všechny, kteří hledají nejvhodnější úvěr. Webových portálů, které tuto službu poskytují, je hned několik, na jednom z nich se právě nacházíte. K dalším kvalitním srovnávacím serverům pak patří především pujckyhned.cz, paradnipujcky.cz nebo vyhodnaky.cz. Problematice půjček se hodně věnuje také odborný finanční portál Pujcko.cz.

Půjčky pro zadlužené

Nepůjčí vám, pokud jste např. v exekuci nebo insolvenci. Banky opravdu půjčují pouze lidem, u nichž je minimální riziko, že by došlo k potížím se splácením úvěru

Tipy na nejlepší půjčky pro zadlužené

Závěrem článku pro vás máme tři tipy na kvalitní, spolehlivé a prověřené půjčky, jež mohou získat i zadlužení lidé. U těchto společností je vaše šance na získání úvěru vysoká a navíc se můžete spolehnout na seriózní jednání jejich pracovníků.

  • Provident Financial jedna z nejznámějších úvěrových společností, která půjčuje bez nahlížení do registru a i lidem, kteří nemají bankovní účet. Úroky jsou sice vyšší, ale půjčku mohou získat i lidé, kteří jsou zadlužení.
  • Via SMS ani zde nekontrolují registr, navíc napoprvé můžete získat půjčku až ve výši 6 000 Kč zcela zdarma – musíte je ale splatit nejpozději do 30 dnů.
  • Acema Credit pokud potřebujete mnohem vyšší částku a vlastníte nemovitost, zkuste nebankovní úvěr se zástavou nemovitosti. Acema Credit patří v této oblasti mezi největší české poskytovatele a na základě zástavy nemovitosti lze získat až 5 000 000 Kč. Navíc nevadí záznam v registru, exekuce ani nemusíte dokládat příjmy.
Žádost o půjčku

Podobné recenze