Půjčky pro cizince


I cizinci mají v České republice možnost sjednat si půjčku, splňují-li příslušné podmínky, které jednotlivé úvěrové společnosti mají. Půjček pro cizince ale není takové množství, jako úvěrů pro české občany – pro spoustu poskytovatelů je české občanství jednou ze základních podmínek, takže ne všude mohou lidé s jiným občanstvím uspět.

Velkou roli u úvěrových produktů pro cizince hraje především to, zda mají nebo nemají povolení k trvalému pobytu. Zatímco půjčky pro cizince s trvalým pobytem jsou dostupnější a zejména u bankovních institucí není takový problém slušný úvěr najít, sehnat půjčky pro cizince bez trvalého pobytu už bývá trochu komplikovanější.

Vedle trvalého pobytu ale u nás řada cizinců žije pouze na základě povolení k přechodnému pobytu. Také půjčky pro cizince s přechodným pobytem se dají u řady poskytovatelů sjednat, oproti tomu najít půjčky pro cizince bez přechodného pobytu je mnohem obtížnější – pro úvěrovou společnost je poskytnutí takového úvěru značným rizikem.

Hodně vyhledávané jsou v rámci úvěrů pro cizince především půjčky pro Slováky. Obecně jsou úvěry pro cizí příslušníky dostupnější, pokud se jedná o občany Evropské unie, naopak např. lidé z cizích světadílů už mohou mít šanci menší. Roli hrají samozřejmě také další faktory, jako je požadovaná výše úvěru, možnost ručení nebo doložení příjmů. Samozřejmostí je ale vždy řádné doložení platných dokladů, jako je občanský průkaz, cestovní pas apod. Mnohem jednodušší je najít půjčky pro cizince u bank, nebankovní poskytovatelé si totiž velmi často kladou jako podmínku české občanství. 

Tipy na výhodné bankovní půjčky pro cizince:

Půjčka od Air Bank jeden z nejlevnějších bankovních úvěrů na českém trhu je dostupný nejen pro zájemce s českým občanstvím, ale i pro cizince. Pokud mají povolení k pobytu v ČR, musejí k žádosti přiložit dva z těchto čtyř dokladů – cestovní pas, řidičský průkaz, potvrzení o povolení k pobytu nebo národní doklad totožnosti (ten pouze u občanů Evropské unie). Půjčku Air Bank určitě cizincům doporučujeme, její výhodou jsou nízké úroky (už od 4,9 % ročně), absence poplatků, možnost změny splátky nebo odměny za včasné splácení úvěru. 

Osobní úvěr od Komerční banky také jedna z největších tuzemských bank umožňuje získání půjčky i cizincům. O úvěr si zde může zažádat každá plnoletá osoba, která má v Česku trvalý pobyt nebo povolení k pobytu. K žádosti je třeba přidat dva osobní doklady a potvrzení o příjmech, úvěrový rámec půjčky je od 30 000 Kč až do 2 500 000 Kč. Splácení úvěru je možné rozložit až na dobu osmi let.

Minutová půjčka od Equa bank z menších bank určitě stojí za doporučení půjčka od Equa bank, kterou mohou bez problémů dostat i lidé, jenž nejsou občany ČR. Je ale nutné, aby zašli přímo na některou z poboček této banky, kde s nimi pracovníci Equa bank projednají další postup. Kromě Minutové půjčky si cizinci mohou sjednat i RePůjčku, refinancovat lze ale pouze půjčky od českých úvěrových společností.

Tip na prověřenou nebankovní půjčku pro cizince:

Provident Financial  – u Providentu půjčují i cizincům, musejí mít ale v ČR povolení k trvalému nebo dlouhodobému pobytu a pravidelný příjem. Doložit pak kromě povolení k pobytu a potvrzení o příjmech musejí také doklad, jenž potvrzuje adresu jejich bydliště. Půjčky od Providentu jsou aktuálně tři, vybrat si lze malou půjčku START, jež je pro nové klienty bez poplatků, dále pak klasický hotovostní úvěr a výhodnější bezhotovostní půjčku. Pokud zájemce o úvěr potřebuje jen menší částku, určitě doporučujeme produkt Provident START – umožňuje půjčit si až 9 000 Kč na 3 měsíce s nulovými úroky a bez poplatků. Nic výhodnějšího už ani získat nelze.


Podobné recenze