Pojištění na dovolenou


Jednou z mnoha věcí, na které je potřeba před odjezdem na dovolenou myslet, je sjednání vhodného pojištění. Nenechávejte jej na poslední chvíli, abyste pak zbytečně neplatili příliš mnoho nebo si naopak nevybrali balíček, jenž pro vás nebude vhodný. Pojištění na dovolenou dnes nabízí velké množství pojišťoven, které poskytují i různé speciální balíčky nebo připojištění – každý si tak může vybrat přesně takový produkt, který mu bude maximálně vyhovovat.

Jaké druhy pojištění na dovolenou se dají sjednat?

V souvislosti s dovolenou se můžeme bavit o několika druzích pojištění, jedná se především o:

  • cestovní pojištění

  • havarijní pojištění

  • povinné ručení

Zatímco povinné ručení a havarijní pojištění se týká pouze těch, kteří na svoji dovolenou pojedou autem, cestovní pojištění už se týká každého. Na co všechno se může vztahovat, kdo jej v ČR poskytuje a jak si z široké nabídky vybrat to nejlepší?

Na co se vztahuje cestovní pojištění?

Cestovní pojištění sice není ze zákona povinné, pokud ale nechcete na svojí zahraniční dovolené zbytečně riskovat, je lepší si alespoň jeho levnější variantu sjednat. Přesné podmínky a pojistné krytí jsou individuální a záleží jen na vás, jaké pojištění si vyberete – především je velký rozdíl mezi pojištěním na klasickou dovolenou a pojištěním pro ty, kteří provozují extrémní sporty, kde je vyšší riziko úrazu. Cena pojištění závisí i na tom, zda se jedná o dovolenou doma, v Evropě nebo ve vzdálenějších oblastech.

Součástí cestovního pojištění na dovolenou může být i úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti, pojištění zavazadel atd. Obvykle jsou v ceně zahrnuty i asistenční služby, důležitým údajem je také celkový limit pojistného plnění.

Kdo u nás nabízí cestovní pojištění?

Pojištění na dovolenou si můžete sjednat u některé z pojišťoven, které jej mají ve svém portfoliu služeb. Z těch nejznámějších se jedná např. o Allianz, ČSOB pojišťovnu, Českou pojišťovnu, Generali, Kooperativu nebo Uniqua pojišťovnu, kromě nich ale cestovní pojištění nabízí i celá řada dalších. Sjednat si jej můžete i přímo u vaší banky, většinou jej naleznete i v jejich nabídkách služeb. Často je cestovní pojištění i automatickou součástí ceny za zájezd, někdy tak není potřeba si jej sjednávat zvlášť – raději si ale zjistěte, na co vše se vztahuje a jaký je pojistný limit.

allianz logo

Pojištění na dovolenou si můžete sjednat u některé z pojišťoven, které jej mají ve svém portfoliu služeb.

Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění?

Vzhledem k tomu, že nabídka pojišťoven je velmi široká a pro nezkušeného člověka je velmi těžké se v nich vyznat, nejlepší cestou, jak si pojištění na dovolenou sjednat, jsou speciální webové srovnávače. Jedná se o internetové portály, na nichž si vyplníte základní informace a požadavky a na tomto základě vám systém přehledně na jedné stránce srovná jednotlivé relevantní nabídky. Nemusíte tak zdlouhavě navštěvovat jednu webovou stránku za druhou, ale všechno naleznete pěkně na jednom místě. K nejznámějším srovnávacím portálům v tomto směru patří např. Porovnej24.cz, Srovnejto.cz nebo ChytrýHonza.cz – srovnávačů je ale více, další informací o nich najdete zde .

Jakým způsobem se dá cestovní pojištění sjednat?

Abyste si mohli sjednat cestovní pojištění, nemusíte hned chodit do nejbližší pojišťovny nebo na pobočku banky. Pojištění na dovolenou si můžete sjednat i z pohodlí domova přes internetové stránky jednotlivých pojišťoven, nebo pomocí již zmíněných srovnávacích portálů. Sjednání online je nejen pohodlné, ale navíc na něj většinou dostanete i zajímavou slevu. Pokud ale preferujete osobní jednání, můžete si jej samozřejmě vyřídit i přímo na pobočce vybraného poskytovatele.


Podobné recenze