Podvodné půjčky – černá listina


Znáte nějaké podvodné půjčky nebo neseriózní firmu? Napište o ní v komentářích a varujte lidi kolem sebe. Za vaše příspěvky vám velice děkujeme, děláte dobrou věc.

Hromadné žaloby

Samozřejmě že můžete narazit na internetu i na velmi velký počet podvodných půjček. Každá taková nabídka se obvykle vyznačuje několika charakteristickými rysy:

 1. Nekvalitní webová stránka bez kontaktních údajů
 2. Za půjčkou nestojí firma ale fyzická osoba
 3. Půjčka z letáků, časopisu nebo inzertních serverů
 4. Pro získání půjčky je nutné zaslat ověřovací poplatek
 5. Pro získání půjčky musíte zavolat na placené číslo
 6. Neprofesionální jednání, majitel firmy má zahraniční přízvuk nebo neumí dobře česky
 7. Pravopisné chyby a překlepy v inzerátu nebo na stránce
 8. Špatné zkušenosti na diskuzních fórech

Téměř vždy se jedná o nebankovní firmu. Výběr firmy pro záslání půjčky berte jako jednu z nejdůležitějších činností. Ověřte si spokojenost zákazníků s danou firmou na interentu a v diskuzích. Tento bod ale neberte jako stěžejní, protože se dá jednoduše zneužít ať už v prospěch či neprospěch dané firmy. Proto si pořádně pročtěte nabídku, zda nevykazuje nějaké podezřelé znaky a podmínky získání půjčky. Jakmile narazíte na více než jednu z výše uvedených doprovodných znaků podvodné půjčky, téměř jistě se bude jednat o podvod.

Jak postupovat, pokud jste obětí podvodné firmy:

Článek: Podvodné půjčky po telefonu. Jak nenaletět?

Nenaleťte na podvodné půjčky

Podvodné půjčky – přečtěte si zkušenosti ostatních

Hromadné žaloby

Uvěrové podvodyPodvodné půjčky – černá listina
3.8 (75.24%) 21

Jedná se o podvod? Napište vaše zkušenosti.

Diskuze:

5 269 zkušeností s Podvodné půjčky – černá listina

 1. Kristýna napsal:

  Prosím někdo zkušenosti s úvěrem přes mail od uversluzba@gmail.cz? Ve smlouvě je vše podstatné, ale chtějí po odeslání úvěru na účet ten účet zmrazit a my máme následně zaplatit poplatek 9980 Kč a oni to údajně pak odmrazi a my už můžeme čerpat. Někdo zkušenost? Děkuji

 2. Drahoslav napsal:

  Dobrý den. Chtěl bych upozornit na jistého Karla Kučeru (bůhví, jestli se tak opravdu jmenuje)… Tady jsou jeho kontakty (kucera.invest@gmail.com, +420778552182). Před poskytnutím úvěru 150 tisíc Korun po mě vyžadoval 8 980 Kč na zaplacení pojistného (vratná kauce). Samozřejmě, že mě jen obral o peníze, takže u tohoto zasraného šmejda si nepůjčujte a vždy se raději předem zeptejte na to, zda po Vás nechce takovýto poplatek. Podepisoval jsem Příkazní smlouvu, ne smlouvu o úvěru. Byla tam uvedená společnost Intertip Service s.r.o. Jelikož jsem se nikdy v životě nesetkal s tímto typem jednání a nevěděl jsem, že to je prostě hovadina něco platit předem (i třeba s následně vystaveným dokladem o zaplacení), tak jsem se pěkně popálil… Dobře mi tak, ale aspoň můžu varovat ostatní – NIKDY NIC PŘEDEM NEPLAŤTE, DOKUD NEMÁTE PENÍZE NA ÚČTĚ!!!

 3. Aleš napsal:

  Je to podvod. Za zprostředkování chce cca 9600, pak vás přesměruje na uni group kde máte,, svoji”půjčku. Ale pak potřebujete pin a ten vám pošlou po zaplacení cca 30 tisíc. Podvod

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Nechcete naletět podvodníkům?

Připravili jsme pro vás zpravodaj, který vás bude informovat o nových podvodnících a podvodném jednání firem poskytující úvěry. S námi už nenaletítě!

Informace na mail zaslána max 1x měsíčně

nejlepsi