Platební karty pro děti a jejich výhody


Platit v obchodech nebo na internetu s platební kartou už dnes mohou nejen dospělí, ale i děti. Speciálně pro ně jsou určená různá dětská konta u některých českých bank, nově se na trhu objevily také předplacené karty, které jsou anonymní a může je používat prakticky kdokoliv. Které konkrétní karty jsou vhodné pro děti, od jakého věku by děti měly kartu používat a jaké finanční operace je možné u takovýchto karet provádět? Na to se vám pokusíme odpovědět v tomto článku.

Bankovní nebo předplacená platební karta?

Zatímco ještě nedávno byla jedinou možností, jak dětem umožnit placení kartou, klasická platební karta od banky, dnes už je na trhu docela pestrá nabídka předplacených karet, které jsou v některých ohledech i lepší než karty od banky. Rozhodnutí, zda vašemu dítěti založíte dětské bankovní konto, nebo mu raději koupíte předplacenou kartu, závisí na více faktorech. Pokud jde o poplatky spojené s jejich užíváním, lepší jsou bezpochyby tradiční bankovní karty, naopak předplacené karty mají výhody ve své anonymitě, kvalitním mobilním aplikacím nebo některým nadstandardním funkcím. Před výběrem vhodné karty je tak třeba si rozmyslet, jaké konkrétní požadavky by měla umožňovat – výběr peněz z bankomatu, placení v obchodech, nakupování přes internet, dobíjení přes účet, v hotovosti apod.

dítě fotka

Záleží jen na na vás, kdy se rozhodnete vašemu dítěti placení kartou umožnit. Díky elektronickému bankovnictví a mobilním aplikacím můžete mít přehled o tom, co si vaše dítě koupilo

Pro jak staré děti už je karta vhodná?

Některé banky umožňují používat platební kartu už dětem od 8 let věku, u předplacených karet je pak vzhledem k jejich anonymitě možné dát ji komukoliv. Záleží jen na na vás, kdy se rozhodnete vašemu dítěti placení kartou umožnit. Výhody ale jednoznačně převažují – díky elektronickému bankovnictví a mobilním aplikacím můžete mít přehled o tom, co si vaše dítě koupilo a navíc mu takto můžete snadno posílat kapesné online místo peněz v hotovosti, které může snadno ztratit. Velkým argumentem pro platební karty je také skutečnost, že jejich používáním se dítě pomalu učí, jak zacházet s penězi, jaká je jejich skutečná hodnota atd.

Jaké operace mohou děti s platební kartou dělat?

Každá platební karta má trochu jinak nastavené podmínky užívání, proto je důležité, abyste si je předem prostudovali a na základě srovnání více karet se rozhodli, která bude nejlépe splňovat vaše požadavky. Vesměs všechny tyto karty umožňují výběr z bankomatů nebo placení v kamenných prodejnách, rozdíl už je ale např. u placení na internetu – některé jej aktivované mají, jiné ho neumožňují. Zásadní rozdíly jsou také v limitech u předplacených karet – u některých jsou limity opravdu nízké a hodí se tak spíše pro mladší děti, jiné mají dostatečně vysoké limity i pro teenagery.

Tipy na vybrané platební karty pro děti:

Závěrem pro vás máme několik tipů na oblíbené předplacené karty, které můžete používat vy i vaše děti:

 • Blesk peněženka první česká předplacená karta, dobíjet ji lze převodem, kartou i v hotovosti na terminálech Sazky, pořizovací cena karty je 125 Kč. Více informací a podrobnou recenzi naleznete na https://www.coolpujcky.cz/kreditni-karta/Blesk-penezenka .

  blesk penezenka

  Blesk peněženka – první česká předplacená karta, dobíjet ji lze převodem, kartou i v hotovosti na terminálech Sazky

 • Napka – platební karta zaměřená zejména na mladé uživatele, její výhodou je, že oproti ostatním kartám umožňuje i platby přímo mezi uživateli Napky. Dobíjet lze převodem nebo kartou a její pořizovací cena je 150 Kč (z toho 50 Kč už budete mít nabitých).

  napka obrazek

  Napka – platební karta zaměřená zejména na mladé uživatele

 • Biip – předplacená platební karta, zaměřená speciálně na děti. Tomu je uzpůsobený nejen vzhled stránek a mobilní aplikace, ale také limity, které jsou zde nižší než u ostatních obdobných produktů.

  biip obrazek

  Biip – předplacená platební karta, zaměřená speciálně na děti.

 • Cool karta – další předplacená karta pro mládež, objednat si ji ale mohou pouze klienti ČSOB nebo Era banky

  Cool karta

  Cool karta – další předplacená karta pro mládež


Platební karty pro děti a jejich výhody
5 (100%) 1

Podobné recenze