PayPal – jak tato služba funguje a k čemu je užitečná?


Pro nákupy na internetu už jsme si zvykli používat platbu bankovním převodem, případně platební kartou. Existují ale i různé alternativní metody, kterými lze snadno a bezpečně provádět platby a u některých ani není nutné mít založený účet u banky. Jednou z těch nejznámějších je internetový platební systém PayPal, který má spoustu nezanedbatelných výhod.

Kde všude se dá platit přes PayPal?

Prostřednictvím PayPalu můžete platit na obrovském množství různých internetových obchodů, aukčních portálů a různých stránek se službami. Asi nejznámějším příkladem je známý portál eBay, na kterém se dá sehnat téměř jakékoliv zboží, ale platbu přes PayPal podporuje i velké množství kvalitních e-shopů z celého světa. Kromě toho ale PayPal umožňuje i platby mezi fyzickými osobami – můžete tak poslat peníze například vašemu kamarádovi, stejně tak může kdokoliv snadno poslat peníze na váš PayPal účet – vše je velmi jednoduché, rychlé, pohodlné a bezpečné.

Jak si založit účet na PayPalu

Založení nového účtu na PayPalu je doslova hračkou – zabere vám jen pár minut a i přes to, že není v češtině, ho zvládnou i lidé, kteří neznají žádný cizí jazyk. Nejdříve si musíte otevřít stránku www.paypal.com a v horním pravém rohu klikněte na tlačítko Sign Up. Vyberte si typ účtu (pokud nejste obchodník, tak zvolte Personal Account) a klikněte na Continue a pak vyplňte krátký formulář. V něm pouze vyberete zemi (Czech Republic), vyplníte vaši mailovou adresu, nastavíte si přihlašovací heslo, opíšete kód a znovu kliknete na Continue. Otevře se vám další, tentokrát trochu větší formulář. Do něj musíte vyplnit základní osobní údaje, jako je jméno, příjmení, datum narození, adresa nebo číslo mobilního telefonu. Na závěr ještě odkliknete souhlas s podmínkami a registraci uzavřete kliknutím na tlačítko Agree and Continue.

Závěrem ještě dodejme, že zřízení účtu na PayPalu je samozřejmě zcela zdarma a nejsou účtovány ani žádné poplatky za vedení účtu. Naopak nevýhodou jsou poplatky z jednotlivých transakcí, což je ale asi jediné zásadní negativum.

Registrace na PayPal vám zabere pár minut

Registrace na PayPal vám zabere pár minut

K čemu je PayPal vhodný?

Důvodů, proč používat internetovou peněženku PayPal je celá řada. K těm nejvýznamnějším patří:

  • rychlé a pohodlné placení zboží z celého světa
  • naprosto bezpečné platby bez nutnosti zadávat údaje z platební karty
  • využívat PayPal mohou i lidé bez bankovního účtu
  • ideální zejména pro portály typu eBay apod.
  • můžete si na něj nechat posílat drobné platby za různé služby apod.

Mobilní aplikace PayPalu

Přístup na PayPal je možný nejen přes běžné webové rozhraní, ale také prostřednictvím aplikace pro mobilní telefony. V tuto chvíli je tak k dispozici aplikace pro operační systém Android, stejnou možnost mají i uživatelé iPhonů a majitelé zařízení a Windows Phone. Díky aplikaci si kdykoliv z vašeho mobilu můžete zkontrolovat stav účtu, podívat se na poslední platby a provádět další finanční operace. 

Alternativní internetové peněženky

PayPal ale není ani zdaleka jediným internetovým platebním systémem, který lze využívat místo klasické platby převodem či kartou. Kromě PayPalu patří k oblíbeným internetovým peněženkám např. PayU, Skrill, Paysafecard nebo GoPay.

PayU – česká platební brána, známá především pro spojení s oblíbeným aukčním portálem Aukro

Skrill (dříve Moneybookers) – elektronická peněženka, oblíbená zejména u sázkařů

Paysafecard – předplacená platební karta, vhodná především na platby v různých počítačových hrách, některých sociálních sítích atd.

GoPay – internetová peněženka pro každého – k jejímu založení nemusíte mít žádný bankovní účet, navíc je vhodná i pro děti a mládež


Podobné recenze