P2P půjčky Bankerat - recenze, podvod, zkušenosti a diskuze


Službu Bankerat provozuje akciová společnost poskytující nebankovní půjčky moderní formou P2P. Platforma Bankerat je tedy prostředím, kde se setkávají 2 skupiny lidí. První skupinou jsou investoři, ti chtějí zhodnotit finanční prostředky a vybírají si nejvhodnější poptávku po půjčce v seznamu aukcí. Vybírají si poptávku po půjčce, která splní nejlépe jejich očekávaní na částku půjčky, úrokovou sazbu, splatnost, navýšení, dalším aspektem je také zbývající čas do konce aukce.

Další skupinu tvoří lidé, kteří poptávají peněžní půjčku a jsou tedy dlužníci. Ti prostřednictvím webové platformy vytvoří poptávku po půjčce, poptávka obsahuje přesná specifika půjčky (částka, max. úroková sazba, doba splácení, typ půjčky), informace o ostatních půjčkách a závazcích, zdroj příjmu, osobní údaje a dále také doplňující podmínky jako rozhodčí doložka, doklad o výši příjmu, výpis z registrů, zástava nemovitosti (s orientační cenou), čistý měsíční příjem, kopie OP, výpis z účtu za poslední 3 měsíce. Dále mají dlužníci možnost krátce popsat jejich situaci a účel půjčky.

Co jsou P2P půjčky?

Základním principem P2P (person-to-person) půjček je střet poptávky po investici s poptávkou po peněžní půjčce. P2P půjčky jsou alternativou ke klasickým bankovním půjčkám a investicím.

Charakteristika P2P půjček:

 • Fungují on-line
 • Věřitelé si vybírají, komu půjčí
 • Úvěry jsou cenné papíry, které mohou být prodávány dalším věřitelům
 • Půjčky nejsou zajištěné a nejsou chráněna státním pojištěním
Typ půjčky Maximální výše půjčky Maximální doba splácení Bez ručitele Bez doložení příjmů Bez náhledu do registru dlužníků Pravidelné splátky:
D 10 000 Kč (*) 1 rok Ano Ano Ano Ano
C 30 000 Kč 2 roky Ano Ano Ne Ano
B 150 000 Kč 3 roky Ano Ne Ano Ano
A 400 000 Kč 3 roky Ano Ano Ano Ano
N 600 000 Kč 6 let Ne Ne Ne Ano

*pouze přesná částka 10 000 Kč

Recenze půjčky

 • Velikost půjčky: 10 000 až 600 000 Kč
 • Splatnost: Podle typu půjčky a individuálního nastavení
 • RPSN: Pouze poplatek 5% z půjčky + 225 Kč
 • Výplata: na účet
 • Žádost: Přes internet

Vlastnosti půjčky

 • Prodloužení splatnosti: Ne
 • Bez ručitele: Ano
 • Bez doložení příjmu: Ano
 • Se záznamem v rejstříku trestů: Ano
 • Bez nahlédnutí do registru dlužníků: Ano
 • Pravidelné splátky: Ano

Výhody

 • Možnost volby nejvhodnější nabídky půjčky
 • Bez nutnosti mít spolužadatele nebo ručitele
 • Bezúčelová půjčka
 • Půjčky vhodné i pro studenty, důchodce a ženy na mateřské dovolené
 • Žádné skryté poplatky
 • Nezávislost na bance
 • Maximální délka splatnosti
 • Podmínky nebudou vyhovovat investorovi
 • Podmínky jsou individuální podle toho, jak je půjčka sestavena

Nevýhody

 • Maximální délka splatnosti
 • Podmínky nebudou vyhovovat investorovi

Podmínky získání půjčky

 • Podmínky jsou individuální podle toho, jak je půjčka sestavena
 • minimální věk 18 let
 • vhodné pro studenty, důchodce, nezaměstnané, matky na mateřské dovolené, podnikatele a zaměstnance

O společnosti

Webové stránky provozuje Bankerat a.s., tato společnost je zapsána jako neveřejně obchodovatelná akciová společnost od 28.11.2011. Společnost se mimo jiné věnuje provozování P2P platformy Bankerat, která zprostředkovává P2P půjčky.

Kontakty

 • Adresa: Bankerat a.s., Na Perštýně 342/1, 110 00 Praha 1
 • Zákaznický servis: 840 888 244 (Po – Pá, 8:30 – 17:30)
 • Restrukturalizace a vymáhání: 226 254 862
 • Email: admin@bankerat.cz
Žádost o půjčku
P2P půjčky Bankerat
2.7 (53.6%) 25

Podobné recenze

Jedná se o podvod? Napište vaše zkušenosti.

Diskuze:

15 zkušeností s P2P půjčky Bankerat

 1. Jirka napsal:

  Od doby uzavření rámcové smlouvy s Bankeratem jsem uzavřel poslední smlouvu s dlužníkem, kde zajištění je zástavou nemovitosti. Věřitelé se stávají lovnou zvěří majitele Bankeratu a jeho noclehů. Půjčka bez zajištění – Bankerat neručí za nic, nepřebírá žádnou záruku za kontrolu dlužníka, neposkytuje právní služby, nepřihlašuje dluhy do exekutorských či insolvenčního řízení apod. Pokud má někdo z věřitelů takový pocit, tak si lže do vlastní kapsy. Chceš půjčit peníze, zaplať. Ideální stav, kdy dlužník splácí pravidelně a věřitel tedy “pouze přichází o 1% za rok z dlužné částky. Dlužník přestává splácet a začíná kolečko. Pozor na plnou moc advokátovi (jedná se o časovanou bombu). Takže poplatek advokátovi, poplatek za rozhodčí soud, vedle si pro jistotu připravte náklady řízení, které vás doženou až po několika letech, poplatek za přípravu insolvenčního řízení (nelze do něj zahrnout právě náklady řízení za advokátův tarif, což jako začínající věřitel zatím neřešíte). Je dobrá si přečíst i několik soudních výroků, kde Bankerat vystupuje. A pozor, vše musí jít pouze přes účet Bankeratu, takže vy platíte a platíte, výsledek nejistý a pokud nakonec jiskřička naděje, že jako věřitel dostanete alespoň 30% v insolvenčním řízení, tak jste silně na omylu. Nejdříve dostane advokát vše (tedy veškeré náklady řízení, potom v poměru úrok z prodlení a pokud něco zbyde, tak věřitel. A nejhorší je, že poslední dva roky s vámi už ani nikdo z Bankeratu ohledně plateb nekomunikuje, takže ani nevíte, kam se peníze ztrácí. Takže věřitelé, přeji šťastnou ruku, až budete s Bankeratem podepisovat “rámcovou smlouvu”

  • Kuchta napsal:

   Máte naprosto pravdu. Neručí za nic, vymáhání velmi liknavé, přišel jsem takto o 300 000 Kč, kdy dlužníka vůbec neprověřili. Jednalo se o půjčku se zástavou nemovitosti, nicméně podvodník dokázal zfalšovat razítko ověřovatele, potvrzení zaměstnavatele, nechal si přesměrovat poštu, katastr vše v pohodě zapsal, a problém začal až při požadavku na splácení, kdy majitel nemovitosti o ničem nevěděl, vše řešila nakonec policie a civilní soudy. Nikdy více. Přesně jak píšete, svoje si Bankerat vzal, takže jsem zaplatil cca 25 000 Kč za to, že zprotředkovali moje okradení.

 2. Jarda napsal:

  Komunikace v případě vymáhání od dlužníka je zmatečná,pokaždé tvrdí něco jiného.
  Klidně pošlou 2x fakturu k uhrazení poplatků za rozhodčí řízení.Výsledná kalkulace půjčky a splacených částek nesouhlasí.Prostě hlavně že nám(bankeratu) to pěkně sype ze všech stran.

 3. Martin napsal:

  S bankeratem jsem měl dobré zkušenosti do doby než přišly insolvence dlužníků. Návratnost investice záporná i přesto si bankerat stahuje “odměnu” danou rámcovou smlouvou, diskuze na téma úpravy smlouvy je nulová tzn. pokud si vyberete špatného dlužníka a u dlužníků bez nemovitosti k tomu dříve nebo později určitě dojde, tak kromě toho, že odpovědnost bankeratu je 0 nechá si zaplatit všechny služby na víc i zpracování přihlášky k insolvenčnímu řízení a navíc mu zaplatíte z každé vymožené částky. Varuji před najivitou se kterou jsem rámcovou smlouvu podepsal, pak již z toho není úniku a vstřícnost či pochopení k úpravě smlouvy 0%.

 4. Robin napsal:

  S Bankeratem mám jen špatné zkušenosti, neprofesionalita zaměstnanců, nedostatečně prověřují dlužníky, doporučí vám ke schválení kde koho,jedná se jím jen o vlastní zisk, na čem by jinak udělali roční čistý zisk 4,5 milionu. Na tom, že oberou dlužníky i věřitele.

 5. Josef Vlk napsal:

  Z investorského pohledu mám s Bankeratem dobrou zkušenost. Sice jsem si nevybral úplně nejlepší pohledávky, ale člověk se pořád učí. Pokud by se tu našel nějaký investor, kterého zajímají moje data a výsledky nejen na bankerat

  • Míša napsal:

   Dobrý den. Můžete mě prosím kontaktovat také jsem na Bankeratu. Děkuji Žilková.

  • Jana napsal:

   Dobrý den prosím o data.které máte .Chtěla bych začít investovat jsem úplný začátečník .Děkuji

 6. Martin napsal:

  Výborná recenze – celkově jsou zde na Pujcko dobré články a to i v porovnání s Měšcem, Lupou a podobně. Plánujete další recenze českých P2P tržišť?

 7. Martin napsal:

  Tady na Pujcko jsou velmi kvalitní články. Plánujete i další recenze českých P2P tržišť?

 8. Láďa napsal:

  Je dobře, že jste zveřejnil mechanismus toho podvodu. Podle mého nese plnou odpovědnost ten, kdo ověřil podpis na základě padělané občanky. Nikdo jiný nemohl totožnost ověřit. Troufám si pochybovat, že šlo o tak dokonalý padělek, včetně fotografie, že to nešlo poznat. Pro zajímavost jak to uděkal byste se mohl podívat na kopie OP a ŘP, které máte ke smlouvě.
  Pokud jde o kontakt věřitele s dlužníkem, tak nemáte pravdu, že to Bankerat zakazuje. Naopak, ve smlouvě se píše, že zapůjčitel je oprávněn si před podpisem smlouvy telefonicky či písemně ověřit úplnost a správnost údajů a všech požadovaných dokumentů a vydlužitel dává k takovému ověření souhlas.
  Vypadá to, že ověřený podpis nemá žádnou hodnotu. Je potřeba dlužníka navštívit v jeho nemovitosti a nechat si předložit dva průkazy.

 9. Marek napsal:

  Vždyť bankerat posílá peníze na účet, který musí být na někoho vedený. Stejně tak smlouvy k podpisu chodí na určitou adresu. Dohledat viníka nemůže být těžké. Otázkou je, zda z něj ještě ty peníze někdy zpátky dostanete. Taky by mě nenapadlo, že úředně ověřený podpis může být falešný.

 10. Láďa napsal:

  Mohl byste popsat váš případ podrobněji? Byla by to dobrá zkušenost pro ostatní. Také jsem investoval tímto způsobem a není mi jasné, jak k tomu mohlo dojít. Nechci se zastávat Bankeratu, ale ten totožnost nikdy neověřuje. Smlouvu o půjčce i smlouvu o zřízení zástavního práva si nechává ověřit dlužník. Odpovědnost by tedy musel nést ten, kdo ověřil podpis. Muselo by jít o dokonalý padělek OP pravého vlastníka nemovitosti. Navíc, po zřízení zástavního práva dostane vlastník nemovitosti z katastru doporučený dopis do vlastních rukou s touto zprávou. Proč se nebránil? Je možné udělat tak dokonalý padělek OP, že to ověřovací úředník nepozná?

 11. Ray napsal:

  Pokud Vám díky jednání kohokoliv, vznikla nějaká škoda, tak ji po něm požadujte uhradit. Očividně jste připraven na letité soudní spory, takže pokud někdo ověřil falešný OP, tak požadujte náhradu po něm. Pokud nedbalostí vznikla škoda ze strany bankerat.cz, požadujte ji po nich. Prostě se obraťte na advokáta nebo právníka a on Vám s tím zajisté pomůže. Popřípadě si na stránkách České advokátní komory najděte jejich bezplatné právní poradenství, které provozují advokáti ve všech krajích a větších městech v ČR.

  Více informací na http://pujcko.cz/

 12. Ray napsal:

  Pokud Vám díky jednání kohokoliv, vznikla nějaká škoda, tak ji po něm požadujte uhradit. Očividně jste připraven na letité soudní spory, takže pokud někdo ověřil falešný OP, tak požadujte náhradu po něm. Pokud nedbalostí vznikla škoda ze strany bankerat.cz, požadujte ji po nich. Prostě se obraťte na advokáta nebo právníka a on Vám s tím zajisté pomůže. Popřípadě si na stránkách České advokátní komory najděte jejich bezplatné právní poradenství, které provozují advokáti ve všech krajích a větších městech v ČR.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.